با حضور وزیر علوم انجام شد

بررسی مصوبه کنکوری شورایعالی انقلاب فرهنگی در کمیسیون آموزش مجلس

بررسی مصوبه کنکوری شورایعالی انقلاب فرهنگی در کمیسیون آموزش مجلس

به گزارش سیاسی سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی از بررسی مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی در ارتباط با کنکور در جلسه امروز این کمیسیون اطلاع داد.


رضا حاجی پور در گفت و گو با ایسنا، در تشریح جلسه امروز (سه شنبه) کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس بیان نمود: جلسه امروز کمیسیون آموزش با حضور وزیر علوم و رئیس سازمان سنجش برگزار شد و مبحث جلسه بحث ۴۰ و ۶۰ درصد مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی در مورد کنکور بود.
وی ادامه داد: ما به دنبال عادلانه برگزار شدن آزمون بودیم. به صورت مثال بین دانش آموزی که در سیستان و بلوچستان آزمون می دهد با دانش آموزی که در تهران، شیراز یا مراکز استان ها که از امکانات بالایی برخوردار می باشند آزمون می دهد، بطور قطع فرق زیادی از جهت بار علمی وجود دارد، ازاین رو این دانش آموز نمی تواند با دانش آموز تهرانی رقابت کند.
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: این موارد موضوع هایی بود که در جلسه امروز کمیسیون عنوان شد و همه نمایندگان مجلس و اعضای کمیسیون متفق القول بر این مورد تاکید داشتند و امیدواریم شورایعالی انقلاب فرهنگی از این موضع خود عقب نشینی کند و از تصمیم خود برگردد.
حاجی پور اظهار داشت: ما نمی خواهیم خدای نکرده روی تصمیم شورایعالی انقلاب فرهنگی ایرادی وارد نماییم ولی حرف ما این است که تصمیم شورایعالی انقلاب فرهنگی باید با دقت بیشتری صورت می گرفت، چونکه بحث دانش آموزان مناطق محروم مطرح است و نمی توان به سادگی تصمیم گرفت که کنکور بر مبنای ۴۰ و ۶۰ درصد باشد چون دانش آموزان مناطق محروم با مناطق پیشرفته یا برخی از مدارس غیرانتفاعی که امکانات بسیاری در جهت آموزش دارند و هزینه های بسیاری می کنند، نمی توانند رقابت کنند.
وی ادامه داد: مبحث دیگر که در جلسه امروز کمیسیون بررسی گردید اتفاقاتی بود که در ارتباط با مبحث کنکور ۱۴۰۱ افتاد. سالم ترین کنکوری که برگزار شد سال جاری بود چون که تمام تقلبات لو رفت و کسانی که در حوزه تقلب سرمایه گذاری کردند دستشان رو شد و به اهداف خود نرسیدند و ازاین رو در سطح کشور سروصدا کردند. اسناد این مورد بررسی گردید که در بسیاری از جاها حتی کسانی هزینه کردند که در مناطق محروم در آزمون شرکت نمایند که راحتتر بتوانند تقلب کنند اما لو رفتند و دستگاه ها و امکانات آنها را گرفتند و وزارت اطلاعات طوری عمل کرد که اجازه نداد کسی تکان بخورد.
سخنگوی کمیسیون آموزش خاطرنشان کرد: عده ای هستند که سالیان بسیاری است سرمایه گذاری کردند و نفع بردند و جیب مردم را زدند ولی سال جاری زمین گیر شدند.
حاجی پور در انتها اظهار داشت: طبق وعده ای که به دانش آموزان و خانواده های آنها داده بودیم آقای زلفی گل وزیر علوم و آقای عباسپور رئیس سازمان سنجش کشور در جلسه امروز کمیسیون آموزش حضور داشتند.

منبع:

1401/04/21
22:45:39
5.0 / 5
731
تگهای خبر: آموزش , سازمان , شورا , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
سیاسی بین الملل