صدیقی:

قوه قضاییه بدون هیچ اغماضی با متخلفان برخورد می کند

قوه قضاییه بدون هیچ اغماضی با متخلفان برخورد می کند

سیاسی: امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: قوه قضاییه در وهله اول تلاش می کند تا جامعه در راه سلامت و هدایت گام بردارد و افراد به هنجارشکنی، فساد و تجاوز مبتلا نشوند و در وهله دوم اگر فردی گناه یا خلافی داشت دستگاه قضایی بدون هیچ اغماضی با آنها برخورد خواهد نمود.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی در خطبه اول نمازجمعه این هفته تهران ضمن دعوت نمازگزاران و عموم مسلمین به تقوای الهی بیان نمود: همه مومنان و ملت ایران را به انس با خدا و محبت و اطاعت خداوند دعوت می کنم. تقوا بازدارنده انسان از گناهان بوده و افرادی که با تقوا هستند زمانی که با وسوسه های شیطانی روبرو شوند فورا سیم دلشان با محبوب الهی وصل می شود.
خطیب جمعه تهران اظهار نمود: در بحث صراط مستقیم نکاتی را مطرح می کنیم؛ هر حرکتی یک مبدأ، یک مسیر و یک مقصد دارد و همانطوری که قرآن تاکید داشته همه موجودات و اشیاء در این دنیا درحال حرکت هستند. هیچ موجود متوقفی در این عالم وجود ندارد. حتی کوه ها هم حرکت داشته و خدا را یاد می کنند. مبدأ هر موجودی خودش است و مقصد آن رسیدن به کمال الهی، خداوند کمال مطلق است، هر کسی برای آنکه زودتر به خدا برسد باید راه مستقیم را بپیماید. صراط مستقیم نزدیکترین راه به خداوند است و همانطوری که گفتم بار کج به مقصد نمی رسد.
صدیقی خاطرنشان کرد: هر کسی می خواهد در زندگی به کمال و سعادت برسد باید راه راست را انتخاب نماید. درست حرف زدن، درست نگاه کردن، نیت درست داشتن و راست بودن همگی ما را به صراط مستقیم هدایت می کند. آنچه که به انسان نیرو می دهد و آنرا در راه مستقیم نگه می دارد دین حضرت ابراهیم است. دین همه ما را به شفافیت، راستی و درستی فراخوانده است. باید موحد واقعی بوده و دل به خدا دهیم.
صدیقی خاطرنشان کرد: گناه کردن عبادت شیطان است، افرادی که در شبکه های مجازی یا در ماهواره پای لجن پراکنی های روباه فرتوت یعنی انگلیس و عربستان سعودی می نشینند بنابر روایات درحال پرستش شیطان هستند. بر مبنای روایت، ما پای سخن هر کسی بنشینیم آنرا پرستش می نماییم. اگر فرد گوینده از خدا سخن بگوید ما هم عبادت خدا را می نماییم اما اگر حرف های شیطانی بزند ما هم عبادت شیطان را انجام داده ایم. دشمن می خواهد سبک زندگی و سبک لباس پوشیدن ما را شیطانی کند.
وی در ادامه تصریح کرد: حجاب دستور خدا و قرآن کریم است، کشور ما دارای بانوان محجبه ای است که در طول ۴۳ سال انقلاب در سنگر حضرت زهرا بوده و در کنار خون شهدا حجاب و عفت خویش را حفظ کردند. تغییر هویتی که مقام معظم رهبری در ۱۴ خرداد به آن اشاره داشتند، همین است. دشمن تلاش دارد با تغییر سبک لباس و سبک زندگی ما را غربی و لائیک کند اما ملت ما با خدا و رسول خدا بیعت کردند و هیچگاه از شیطان غربی اطاعت نخواهند کرد.
صدیقی در خطبه دوم نماز جمعه تهران ضمن اشاره به هفته قوه قضاییه و سالگرد شهادت آیت الله شهید بهشتی تصریح کرد: شهادت شهید بهشتی را که متفکر بزرگ تاریخ شیعه، عالم برجسته و مجاهد اسلام و بزرگترین شخصیت ایجاد کننده سازمان و تشکیلات می باشد را خدمت نایب امام زمان و حوزه های علمیه و همه کسانی که اندیشه اصلاح امور جامعه بشری را در سر دارند تسلیت می گویم.
وی اظهار داشت: آیت الله بهشتی نه تنها مظلوم زیست، بلکه مظلوم به شهادت رسید. یکی از جهات مظلومیت وی این بود که شناخته نشد و هنوز هم ناشناخته است. ایشان یک عنصر تحول آفرین بود و در هر رتبه ای از معنویت و علم هیچ گاه ایستا نبود. در راه عشق الهی گام بر می داشت و نخستین تحول را در حوزه علمیه قم کلید زد و مدرسه حقانی را طراحی نمود.
امام جمعه موقت تهران در ادامه تصریح کرد: شهید بهشتی برای خدا کار می کرد و توقع تشویق از کسی را نداشت. آزاده و موحد بود و دل در گرو خداوند داشت. خداوند اشقیا را لعنت کند که این فرد خودساخته که دارای ظرفیت عظیم مدیریت جهانی بود را از ما گرفت. پیش از آنکه شهید بهشتی را از ما بگیرند شخصیت او را ترور کردند و با جو تبلیغاتی وی را منزوی ساختند اما همانطور که رهبر بزرگوار در مورد سردار دلها فرمودند که شهید سلیمانی بیشتر از سردار سلیمانی اثرگذار خواهد بود، خون شهید بهشتی هم انقلاب را احیاء کرد و آنرا بیمه ساخت. خون پاک شهید بهشتی ایمان مردم را تثبیت کرد. خون ایشان انقلاب را خالص ساخت.
صدیقی در ادامه اضافه کرد: برای اجرای قانون، میزان لازم است، قوه قضاییه هم نگهبان قانون است تا قانون پایمال و کمرنگ نشود و هم پاسدار امنیت مردم قانون مدار است. قوه قضاییه هم در مساله پیشگیری و هم در مساله درمان نقش دستگاه درمانی را در کشور به عهده دارد. در وهله اول تلاش می کند تا جامعه در راه سلامت و هدایت گام بردارد و افراد مبتلا به هنجارشکنی، فساد و تجاوز نشوند و در وهله دوم اگر فردی گناه یا خلافی داشت دستگاه قضایی بدون هیچ اغماضی با آنها برخورد خواهد نمود.
خطیب نمازجمعه تهران خاطرنشان کرد: قوه قضاییه رسالت خویش را در دوران خاموش کردن آتش فتنه منافقان و آشوب های خیابانی که در سطح کشور راه انداختند نشان دادند، قوه قضاییه هر زمانی که موجی از مشکلات پیش آمده و مردم را نگران می کند مانند کشتی آرامش بخش نمی گذارند امواج مشکلات زندگی مردم را تخریب کند.
وی اظهار داشت: روسای سابق قوه قضاییه همگی منتصب از جانب نایب امام زمان (عج) بودند که رسالت خویش را هم به درستی ایفا کردند اما دو رئیس اخیر این قوه به حق از شخصیت های ممتاز انقلابی و جهادی هستند. تفاوت این دو رئیس با روسای سابق این است که از درون قوه قضاییه بوده و امتحان خویش را در پست های مختلف به درستی پس داده و اشراف کامل بر حیطه کاری این قوه دارند. بنده از ۵۰ سال پیش با رئیس فعلی قوه قضاییه و خانواده ایشان آشنایی دارم. ایشان فردی متین، معتقد، جهادی و مسلط بر قانون بوده که بر اطلاعات هم اشراف کافی دارد. ایشان فردی بی حاشیه بوده و دل در گرو ولایت دارد.
صدیقی اظهار داشت: ما نباید مقام معظم رهبری را بعنوان یک مرجع سیاسی ببینیم، بلکه ایشان نایب امام زمان هستند. زمانی که نایب امام زمان مطلبی را عرض می کند همه باید از ایشان اطاعت نماییم وگرنه روز قیامت مواخذه می شویم. رئیس قوه قضاییه هم از روی باور غربی به مقام معظم رهبری ارادت دارد و در این سن و سال بیشتر از یک جوان تازه کار درحال تکاپو هست.
وی در ادامه تصریح کرد: انسجام، همدلی و هم افزایی قوا می تواند برای ما مدینه فاضله بسازد. الان رشد فضائل در دستگاه قضایی رو به افزایش است. گفت وگوی مستقیم رئیس قوه قضاییه با زندانی ها و ارتباط تنگاتنگی که با مردم دارند کار فرهنگی خوبی است اما کفایت نمی نماید. قضات شریف ما هم نباید خویش را تافته جدا بافته بدانند. خداوند می فرماید نمی توان از هیچ ملتی به قداست یاد کرد تا وقتی که حق مظلوم و حق فرد ضعیف از گردن کلفت گرفته شود. زمانی که یک فرد مظلوم وارد شعبه دادسرا می شود باید احساس عزت کند و احساس کند که به درگاه خدا پناه برده است.
امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: قضات ما علاوه بر رعایت عدالت باید اخلاق مدار و متواضع بوده و احترام مردم را هم حفظ کنند. قاضی که نماز خویش را به جای نیاورد نمی تواند قضاوت کند. مردم توقع دارند تا در دادسراها علاوه بر قانون مداری عدالت را به معنای واقعی کلمه ببینند.
صدیقی در انتها بیان نمود: حادثه دلخراش زلزله افغانستان را به برادران مسلمان افغان تسلیت می گویم. با دستور رئیس جمهور هلال احمر ما در آنجا حضور خواهد یافت اما کافی نیست. مردم ما در کمک های مومنانه شاخص بوده و در این حوزه هم بطور قطع کوتاهی نخواهند کرد. از آنجائیکه در فصل تابستان هستیم و آب جزو مسائل مشکل آفرین کشور است از همه مردم مومن انتظار می رود که بر مبنای دستورات اسلام در مصرف آب و برق صرفه جویی داشته باشند.1401/04/03
17:31:19
5.0 / 5
774
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل