سرلشكر سلامی:

انتقام شهید صیاد خدایی را از دشمنان خواهیم گرفت

انتقام شهید صیاد خدایی را از دشمنان خواهیم گرفت

به گزارش سیاسی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اعلان اینکه شهید صیادخدایی به دست شَقی ترین افراد یعنی صهیونیست ها به شهادت رسیده است، گفت: ان شاءالله انتقام او را از دشمنان خواهیم گرفت.


به گزارش حوزه دفاعی ایرنا به نقل از سپاه نیوز، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دیدار با خانواده سردار شهید حسن صیادخدایی از فرماندهان مدافع حرم که هفته گذشته در تهران در یک حمله تروریستی به شهادت رسید، با اشاره به رشادت های این شهید گفت: شهدایی که به دست صهیونیست ها به شهادت می رسند، شهدای بسیار بلندمرتبه و با مقام بسیار والاتری هستند، چونکه به دست بدترین افراد به شهادت رسیده اند و ان شاءالله انتقام او را از دشمنان خواهیم گرفت.
وی افزود: این شهادت ها به قوام و دوام اسلام کمک می نماید. چونکه اسلام از ابتدا بر پایه شهادت ماند و اگر شهادت حضرت امام حسین (ع) و ائمه اطهار نبود، اسلام هم نبود.
فرمانده کل سپاه با اعلان اینکه امیدوار هستم که خداوند به ما توفیق ادامه راه این شهید را بدهد، اشاره کرد: چنین افتخاری برای این خانواده مبارک و نادر است، چونکه این روزها به ندرت کسی توفیق شهادت پیدا می کند. بازار شهادت در دفاع مقدس و جنگ داغ بود و هر روز تعدادی به شهادت می رسیدند، اما الان شهادت یک توفیق ناب است. خداوند فردی را بعنوان شهید به نزد خود می برد، که جایگاه بسیاری دارد.
سرلشکر سلامی با اشاره به شباهت شهادت شهید سپهبد علی صیادشیرازی و شهید صیادخدایی اشاره کرد: تا قبل از شهادت شهید صیادخدایی، یک شهید صیاد در ارتش داشتیم. بعد از شهادت شهید صیادخدایی، سپاه نیز مفتخر به داشتن یک شهید صیاد شد. اگر به طریقه شهادت این دو شهید دقت کنیم، شیوه شهادت آنها نیز مشابه یکدیگر است.
وی اضافه کرد: چند روز پیش که به قم سفر کرده بودم همه مردم خواهان این بودند که انتقام خون شهید صیادخدایی را بگیریم. همین طور در روز تشییع پیکر این شهید نیز مردم بر انتقام از قاتلان شهید صیادخدایی مُصِر بودند.
فرمانده کل سپاه با اعلان اینکه نام شهید صیادخدایی جهانی شد، اشاره کرد: نام این شهید آوازه جهانی پیدا کرد و در جهان عزیز شد. در صورتیکه فردی گم نام بود و مردم او را نمی شناختند، اما به اذن خداوند یکباره انفجاری در جهان رخ داد و شهید صیادخدایی مانند خورشید در قله جهان درخشید. همه شهدا عزیز هستند و باکیفیت های متفاوتی به شهادت رسیدند، اما شهید صیادخدایی به نحوی به شهادت رسید که از انسان دلربایی می کند.
وی اضافه کرد: سیمای این شهید نیز بسیار مصمم، مطمئن و با صلابت است. وی در این عالم آوازه جهانی پیدا کرد و اهل آسمان نیز او را به خوبی می شناسند.
سرلشکر سلامی، شهید صیادخدایی را الگویی مناسب برای جوانان جامعه دانست و گفت: اسلام با نام این شهدا ماندگار می شود و دین خدا بدون نام این شهدا ماندنی نیست.
وی افزود: دشمن از قلب کاخ سفید و تل آویو او را ماه ها و سال ها، خانه به خانه و کوچه به کوچه تعقیب کرد تا در نقطه ای او را به شهادت برساند. عظمت این شهید به قدری است که دشمن با شهادت او خودرا پیروز فرض می کند. شهید صیادخدایی در نگاه الهی نیز عظمت پیدا کرد و عزیز شد.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه شهادت، زیباترین سرنوشت برای انسان هاست، اشاره کرد: آنها که شهادت این عزیزان را تحمل می کنند نیز در نزد خداوند بسیار عزیز هستند.منبع:

1401/03/12
10:36:34
5.0 / 5
891
تگهای خبر: ارتش , جامعه , سفر , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
سیاسی بین الملل