فرمانده كل سپاه پاسداران:

دشمن در تحریم سخت جهانی نتوانست پشت ملت ایران را خم کند

دشمن در تحریم سخت جهانی نتوانست پشت ملت ایران را خم کند

به گزارش سیاسی گلستان فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: امروز ایران اسلامی از هر زمان دیگری برای حل مسائل خود مقتدرتر است و دشمن نتوانست پشت این ملت را در تحریم سخت جهانی خم کند.


سردار سرلشکر حسین سلامی عصر امروز در همایش نخبگان و منتخبین فرماندهان پایگاه های مقاومت بسیج در گرگان اظهار نمود: طبیعت بهشتی و نشاط آور استان گلستان به قدری است که انگار جلوه ای جذاب از بهشت در صفحه زمین به لطف عظمت الهی گسترده شده و در کنار این طبیعت زیبا و دل انگیز به لطف الهی گلستانی با رنگ های زیبا از اقوام مختلف دیده می شود.
وی با اشاره به اینکه فلسفه خلقت قبایل، یافتن معرفت نسبت به یکدیگر است، اضافه کرد: اگر همه یکسان بودند این محبت و مهربانی کمتر جاری می شد اما قرارگیری گلدسته های مختلف از اقوام متعدد باعث می شود تا معرفت، اخلاق، زیبایی و صمیمت در میان مردم آن جامعه گسترش یابد و هر قومی تلاش می کند به زیبایی تمام با قوم دیگر برخورد کند.
فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به اینکه ما مسلمان هستیم و محور همدلی و وحدت برای ما اسلام است، خاطرنشان کرد: خداوند، قرآن کریم، رسول اکرم(ص)، ولی و رهبر، آرمان و اهداف و ملیت در نزد شیعه و سنی یکسان است، به نعمت خداوند و الفتی که وی در قلوب ما جاری می کند ما با یکدیگر برادر می شویم این سرزمین از این جهت بسیار زیبا و آسمانی است که مردم شیعه و اهل سنت قرن هاست که کنار یکدیگر برادرانه و در قاب یک امت واحد زندگی می کنند و اقوام مختلف هم یکی هستند و مانند انگشتان به هم پیوسته بازوی نیرومند به نام امت اسلامی هستند.
سلامی با اشاره به اینکه همدلی و وحدت مثال زدنی بین مسؤلان گلستان وجود دارد، اضافه کرد: اطمینان دارم با عزم و اراده ای که در مسؤلان گلستانی وجود دارد اعتبارات تخصیص یافته در مسافرت اخیر رئیس جمهور به استان عامل جبران عقب ماندگی ها و شکوفایی ظرفیت های مغفول استان گلستان خواهد شد و اتفاقات امیدبخشی در آینده نزدیک در این استان آغاز خواهد شد.

استقلال ملت های مسلمان برای دشمنان قابل تحمل نیست
وی با اشاره به اینکه ما در یک موقعیت بسیار خطیر و تعیین کننده ای قرار داریم و در اوج قله های افتخار ایستاده ایم، تصریح کرد: دلیل این پیروزی آن است که در دهه های گذشته توانستیم در میادین و صحنه های سخت، گذرگاه های صعب العبور و موانع بلند و سخت دشمنان عبور نماییم، خداوند همواره در قرآن کریم ما را به ذکر نعمات الهی امر می کنند.
فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به اینکه خورشید اسلام با پیروزی انقلاب اسلامی و به همت امام راحل از افق ایران طلوع کرد و سپس در سپهر عالم درخشید، تصریح کرد: طاغوتیان که ملت مسلمان ایران را به بردگی کشیده بودند و تیرگی، جهل و ترس را در جامعه ایرانی مستولی کرده بودند با تجلی الهی از این سرزمین گریختند اما از آن تاریخ تابحال هر زمان که ملت ایران می درخشد جهان باطل مقابل او فتنه ای عظیم به پا می کند و هدف اصلی آنها این است که مانع تجدید حیات اسلام شوند و از دربرگیری مجد و عظمت اسلام بر پیکره اسلام جلوگیری نمایند.
سلامی با اشاره به اینکه آزادی و حریت جهان اسلام، کرامت امت اسلام و استقلال ملت های مسلمان برای دشمنان ما قابل تحمل نیست، خاطرنشان کرد: دشمنان ما همواره از اقتصاد جهان اسلام ارتزاق کردند و ثروت های مادی و دخایر معنوی و الهی این امت را به غارت بردند بنابراین حالا برای آنها دشوار می باشد که در یک سرزمین وسیع، یک امت بزرگ کتاب خداوند و احکام الهی را جاری کند و در کارزار قوی با مستکبران، دست آنها را از سرزمین اسلامی کوتاه کند و یک امت واحده شکل دهد و خود بر سرنوشت خود حاکم باشد؛ مستکبران قادر به تحمل این مساله نیستند.
وی با اشاره به اینکه مستکبران در حاکمیت، قدرت و استقلال شانی برای مسلمانان قائل نیستند، بیان نمود: وقتی نظام استبدادی و سلطه پذیر فرو ریخت دشمنان جنگی به گستره جهان در مدت هشت سال برای ملت ایران تحمیل کردند تا بیرق این ملت از اهتزاز به زمین بیفتد و باردیگر ذلیل، خوار و دست نِگر دشمن شود اما با وجود آنکه دشمن در دوران دفاع مقدس قوی بود خداوند نصرت خویش را نازل کرد و جنگ سخت با پیروزی ملت ایران به پایان رسید.

دشمن دست از ما برنمی دارد مگر آنکه از دین مان دست بکشیم
فرمانده کل سپاه پاسداران متذکر شد: هنر امام راحل و مردم متصل به او این بود که در گام نخست تمرکز دشمن بر سرزمین ایران را ویران کردند اما دشمن رها نکرد چونکه دشمن دست از ما برنمی دارد مگر آنکه از دین خود دست بکشیم، وقتی دشمن استقامت ملت ایران را دید از زوایای دیگری همچون تهاجم فرهنگی وارد عمل شد تا معصومیت زیبای دختران و پسران را آلوده کنند و امید را به یاس تبدیل نموده و مردم را از انقلاب اسلامی پشیمان کنند.
سلامی با اشاره به اینکه جنگ دشمن با مردم بود، تصریح کرد: دشمنان به دنبال فاصله انداختن مردم از رهبری هستند و این توطئه مدام ادامه دارد بنابراین تهاجم های فرهنگی سنگین و عملیات های روانی برای بر هم زدن آرامش درونی این ملت در دستور کار قرار دادند و وقتی پیشرفت ما را در عرصه هسته ای و هوا و فضا دیدند احساس کردند باید به سرعت این پیشروی ها را مهار کنند و به ترور دانشمندان اقتصادی و تحریم اقتصادی به بهانه هسته ای روی آوردند و جنگ روانی را کنار همه راهبردها و سیاست های خود ادامه دادند.
وی با اشاره به اینکه پاسخ های ملت ایران در کنار رهبر معظم انقلاب و پس از دوران باشکوه امام راحل به دشمن کوبنده بود، اظهار داشت: واکنش های سرسخت ملت ایران، دشمن را مأیوس می کرد و موازنه یاس را به هم می زد و ناامیدی را به جبهه دشمن فراری می داد بنابراین دشمنان وقتی نفوذ معنوی، سیاسی و امنیتی جمهوری اسلامی ایران را در خارج از مرزهای سرزمینی دیدند پدیده زشت تروریسم تکفیری و ایجاد تفرقه های خونین را به راه انداختند تا مسلمانان را درگیر جنگ داخلی کنند اما به نتیجه نرسیدند و تکفیر هم شکست خورد.
فرمانده کل سپاه پاسداران متذکر شد: تکفیر ساخته دست آمریکا، انگلیس، صهیونیسم و کشورهای مرتجع متکی به این کشورها بود اما خداوند امداد را بر کشورهای مسلمان جاری می کرد و به تدریج به اسلام قدرت داد.
سلامی با اشاره به اینکه اسلام برای جاری ساختن حدود و احکام الهی و پیاده کردن حلال و پرهیز از حرام به حاکمیت نیاز دارد، بیان نمود: حاکمیت برای بقا به قدرت نیاز دارد چون اسلام در خلا جاری نیست و باطل تحمل حق را ندارد، گرچه باطل نابودشدنی است و این سنت الهی است اما برای نابودی باطل باید حق ظهور کند تا تیرگی رخت ببندد.
وی با اشاره به اینکه دشمن به دنبال انتشار جهل و انحراف ذهن ها و نشاندن گرد و غبار بر قلوب مردم و مردد کردن دل ها و ناممکن کردن تشخیص حق از باطل است، خاطرنشان کرد: حق در جبهه خود نورافشانی می کند و این سرنوشت ادامه دارد. فاصله بسیار زیاد قدرت بین ما و دشمنان به تدریج کم شده و دشمن به تدریج فرسوده شد و رنگ باخت و ما به تدریج ارتفاع گرفتیم و بالا رفتیم.
فرمانده کل سپاه پاسداران متذکر شد: امروز وضعیت بشکلی درآمد که با مرور تحولات چهار دهه اخیر می بینیم که دشمن با آن همه تجهیرات و ابزارها، حیله ها و تجربیات و ثروت های مادی، نفوذ سیاسی و قدرت عملیات روانی و رسانه ای جهانی به برکت رهبر حکیم و دانا جمهوری اسلامی در رویارویی با ملت ایران حتی یک پیروزی هم نتوانست به نام خود ثبت کند.
سلامی با اشاره به اینکه دشمن همیشه به دنبال فرصت است تا از آب گل آلود ماهی بگیرد اما مردم آگاه و هوشیار ایران هیچگاه غافلگیر نمی شوند، اظهار داشت: هنر ملت ایران به برکت هدایت ولی فقیه در این ۴۴ سال هیچگاه فریب قوم زور و فریبکاری دشمن را نخورده است و اجازه نفوذ به دشمن را نداده است و این آگاهی ملت شاهکار است.

مردم ایران در تحریم سخت جهانی الگویی زیبا برای آزادی خواستار جهان هستند
وی ضمن اشاره به این که دشمن ایران و اسلام و مردم ما را نمی شناسد و برپایه محاسبات و فرمول های خود عمل می کند بنابراین جواب نمی گیرد و به تدریج افول می کند، اضافه کرد: امروز سهم مردم ما در کارزار اقتصادی در دوران تحریم یک شاهکار و یک پدیده استثنایی و الگوی زیبا برای تمامی آزادی خواستار جهان است.
فرمانده کل سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: این نجابت، اعتماد و آرامش دل انگیز از ملت ایران زیباترین رخسار یک امت را در عالم ساخته است ما همه جا برای شکست سیاست های دشمن از حضور آگاهانه، مومنانه و مجاهدانه ملت بهره بردیم و این ملت هیچ کجا انقلاب اسلامی را تنها نگذاشت و هم به نبرد سختی ها و هم نبرد دشمن رفته است.
سلامی با اشاره به اینکه امروز سروصداها و غوغاهای دشمن را از دور و نزدیک می شنویم، آنها زوزه می کشند ناله می کنند و هذیان می گویند و به دروغگویی و شایعه پراکنی مشغولند، اظهار داشت: دشمن در هر سرزمینی شامل اسلامی و غیراسلامی که وارد شد جز فقر ملت ها، از بین بردن حرز نوامیس مسلمانان، تخریب خانه ها، ویرانی شهرها، یتیم کردن کودکان، متلاشی کردن خانواده ها کار دیگری نکرد.
وی ما همه توطئه های دشمنان را خنثی کردیم و این راه ادامه دارد، تصریح کرد: باید به شرافت ملت ایران آفرین گفت و بر ایستادگی و استقامت آنها درود فرستاد که دشمن را نادیده می گیرند، ملت ایران راه و راهبر و ستاره هدایت را یافته اند، ایران ستاره دارد که او را در شب هدایت می کند.

پایگاه های بسیج باید پناهگاهی برای حل مشکلات نیازمندان باشد
فرمانده کل سپاه پاسداران ما در سپاه و بسیج خادمان مردم هستیم و با قلب مان با آنها زندگی می نماییم و آرزوی ما این است که در راه تحقق اهداف مردم برای امنیت، عزت، آرامش، آسایش، جوانان و شادابی و طراوات زندگی شان همانند یک پیشمرگ فدا شویم، شهادت در راه دین مردم ایران برای ما فوض عظیم است.
سلامی خطاب به بسیجیان و فرماندهان پایگاه های بسیج، اضافه کرد: پایگاه های بسیج را پناهگاه برای آرامش و آسایش مردم قرار دهید و آنرا به پایگاه امداد برای مردم تبدیل کنید، دست مردم کم توان را بگیرید و هر پایگاه باید ملجا و پناهگاهی برای حل مسائل مردم نیازمند باشد، در میدان جنگ امروز سهم ملت ایران شکست دشمن در نبرد اقتصادی می باشد و پایگاه های بسیج باید به یاری مردم بشتابند.
وی با اشاره به اینکه امروز ایران اسلامی از هر زمان دیگری برای حل مسائل خود مقتدرتر است و دشمن نتوانست پشت این ملت را در تحریم سخت جهانی خم کند، خاطرنشان کرد: این ملت ایستاده است و دشمن از هر زمانی ضعیف تر است.
فرمانده کل سپاه پاسداران خطاب به مسؤلان اظهار داشت: این فرصت ها حیاتی و طلایی است شبانه روز جهاد کنید و با مشکلات درگیر شوید، ما می توانیم وقتی شما هستید نباید مشکلات قدرت عرض اندام داشته باشند ما باید به یاری خداوند و با کمک مردم رخسار بخشی از مردم کم توان را نورانی نماییم و دل های آنها را از محرومیت بزداییم.

منبع:

1401/02/28
22:39:05
5.0 / 5
842
تگهای خبر: آمریكا , ایران , جامعه , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
سیاسی بین الملل