فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران:

هدف نیروی دریایی ارتش حضور پررنگ و مستمر در آب های بین المللی است

هدف نیروی دریایی ارتش حضور پررنگ و مستمر در آب های بین المللی است

به گزارش سیاسی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران یکی از اهداف نیروی دریایی ارتش را حضور مستمر و پررنگ در آب های بین المللی و دوردست عنوان نمود و اضافه کرد: این هدف گذاری برحسب فرمایشات فرمانده کل قوا انجام و برای سال جاری سه برنامه دریانوردی طولانی مدت برنامه ریزی شده که به زودی برگزار می شود.


به گزارش سیاسی به نقل از ایرنا، امیر دریادار شهرام ایرانی شب پنجشنبه در حاشیه محفل انسی با قرآن کریم منطقه چهارم نیروی دریایی امام رضا (ع) با اشاره به اینکه نیروی دریایی ارتش سال جاری الحاق شناور در شمال و جنوب را در دستور کار دارد خاطرنشان کرد: با عنایت به شرایط نیروی دریایی ارتش که محدوده عملیاتی اش در خارج از مرزها و در صحنه های بین المللی می باشد این عملیات در چند حوزه تعریف شده است.
وی یکی از این حوزه ها را حضور در برنامه های آموزشی و انجام تمرینات عملیاتی در صحنه و پهنه دریا به صورت مرکب و مشترک با دعوت از کشورها عنوان نمود و اضافه کرد: این برنامه در ۲ مرحله در سواحل جنوب شرقی کشور انجام شد و نیروی دریایی ارتش در رزمایش ها و تمرینات مرکب سایر کشورها شرکت کرد.
امیر دریادار ایرانی افزود: به تازگی ناوشکن تمام ایرانی دنا در رزمایش مرکب آی اف ایکس ۲۰۲۲ در بندر گوا هندوستان با حضور ۱۰ کشور حضور پیدا کرد که ایران یکی از پنج کشوری بود که به این رزمایش شناور اعزام کرد.
وی تصریح کرد: یکی از هدف گذاری های نیروی دریایی ارتش توسعه برنامه های فرهنگی و تقویت فرهنگ قرآنی در میان کارکنان بخصوص خانواده ها و فرزندان پرسنل است و در این حوزه طرح های مختلفی تعریف شده که در آن شرکت نمایند و در این راستا مقام هایی در سطح ملی، ارتش جمهوری اسلامی و نیروی دریایی بدست آمد.
محفل انس با قرآن کریم در مسجد رسول اکرم (ص) منطقه چهارم نیروی دریایی امام رضا (ع) ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.منبع:

1401/01/26
16:03:33
5.0 / 5
690
تگهای خبر: آموزش , ارتش , ایران , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
سیاسی بین الملل