جمهوری اسلامی، نسخه ای جدید و بی بدیل

جمهوری اسلامی، نسخه ای جدید و بی بدیل

سیاسی: مهم ترین کار اصولی که ملت شریف ایران، با الهام از تعالیم مکتب محمدی و علوی( علیهما السلام) انجام داد، تبدیل نظام شاه سالار به نظام مردم سالار و شکل دهی به نظام جمهوری اسلامی بود.


جمهوری اسلامی، عبارت است از اراده مردم و ارزش های الهی و معنوی و حقیقتی درون دینی که فقط در قالب مسائل و مباحث دینی قابل تعریف است.
جمهوری اسلامی، هم جمهوری و هم اسلامی است و از متن دین مبین اسلام برخاسته و تمام ارکان اقتدار معنوی در آن جمع و اخلاص و تقوا و ایثار و توکل و تعبد و ایمان در آن برجسته است.
جمهوری اسلامی، نظام مردم سالاری دینی است. در این نظام، مردم اصل اند. مردم در همه امور زندگی، حتی در تعیین حاکم، صاحب رای و تدبیر و صاحب تصمیم اند.
اگر جمهوری اسلامی بخواهد برمبنای دین عمل کند، بدون مردم نمی گردد. تحقق نظام مردم سالار واقعی نیز بدون دین امکان ندارد.
مردم گرایی در جمهوری اسلامی، ریشه اسلامی دارد. پایه و اساس حق مردم در نظام دینی، اسلام ناب است. رای مردم در این نظام، متکی بر یک مبنای بسیار محکم اسلامی است. مردم خودشان انتخاب می کنند، تصمیم می گیرند و سرنوشت اداره کشور را به وسیله منتخبان خود، در اختیار دارند و در سایه هدایت الهی، هیچ گاه به بیرون از جاده صلاح و فلاح نمی روند و از راه مستقیم الهی خارج نمی شوند.
این نسخه بی بدیل که با ابتکار حضرت امام خمینی (ره) رونق گرفته است و جهانیان همیشه و امیدوارانه آنرا در گذر از چالش ها و به دست آوردن پیشرفت های خیره کننده، سربلند دیده اند؛ الگویی جدید برای تمامی کشورهای جهان است که در صورت تبیین دقیق و درست مبانی نظری آن از طرف افسران میدان جنگ نرم و روحانیت بصیر و فهیم، مورد پسند تمامی مسلمانان و مظلومان دنیا واقع خواهد شد و دل آنان را لبریز از محبت به جمهوری اسلامی و به امامین انقلاب اسلامی و به ملت شریف و بزرگ ایران قرار خواهد داد.
دل مسلمانان و مظلومان جهان، از نفوذ و دخالت و تکبر دولت های طاغوتی و استکباری، پر از خون است. اگر ما چهره زیبای جمهوری اسلامی را برای مردم جهان تبیین نماییم، آنان که به دنبال الگویی مناسب برای رهایی از چنگال ستم پیشه گان جهانند، با شور و شوق به نسخه بی بدیل نظام دینی نظر می افکنند و با الگو برداری از آن، راه رسیدن به هدف را برای خود و یاران همراه، هموار می سازند.


منبع:

1401/01/18
13:08:06
5.0 / 5
800
تگهای خبر: ایران , دولت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل