چالش پول نقد برای مسافران ایرانی عازم قطر

چالش پول نقد برای مسافران ایرانی عازم قطر

به گزارش سیاسی قطر صدور ˮویزای فرودگاهیˮ برای مسافران را به داشتن دبیت و یا کردیت کارت مشروط کرده است. با این حال، گردشگران ایرانی با یک تبصره از این قاعده مستثنی شده اند.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، از سال ۲۰۱۷ ویزای قطر برای شهروندان ۸۰ کشور لغو شده است، اما ایران در میان این کشورها نبود. حدودا چهار سال بعد، قطر امکان صدور ویزای فرودگاهی را برای شهروندان بیش از ۹۰ کشور دیگر همچون ایران فراهم نمود و همان موقع اعلام گردید که شرط صدور این ویزا (Visa upon arrival) داشتن Credit card / Debit card است که باتوجه به تحریم بانکی ایران، ارائه کارت های اعتباری بین المللی برای شهروندان ایرانی امکان پذیر نبود.
۲۲ اسفندماه ۱۴۰۰ در اطلاعیه ای از جانب قطر بار دیگر تاکید شد که مسافران توریستی عازم این کشور با ویزای فرودگاهی (Visa upon arrival) باید دارای دبیت یا کردیت کارت به نام خود و یا سرپرست مسافر باشند و تا اطلاع ثانوی وجه نقد همراه مسافر مورد قبول کشور قطر نیست. این مقررات، خیلی از مسافران ایرانی را در ماه های گذشته گرفتار مشکل و چالش کرد و برخی را پای پرواز از ادامه سفر بازنگه داشت.
بعد از پیگیری ها، قطر اینک با اصلاح اطلاعیه قبلی، استثنائی را برای برخی ملیت ها، همچون پاکستان، هند و ایران قائل شده است که در وب سایت های مربوط به راهنمای سفر به این کشور نیز این اطلاعات بروزرسانی شده است. در اعلام جدید قطر آمده است: مسافران توریستی عازم از ایران به این کشور برای دریافت ویزای فرودگاهی، غیر از کارت های اعتباری بین المللی می توانند کپی از گردش حساب بانکی سه ماهه، به زبان انگلیسی به نام خود مسافر یا سرپرست مسافر نیز عرضه کنند.
بر طبق مقررات اعلام شده برای صدور ویزای فرودگاهی، حداقل موجودی کارت های اعتباری و یا گردش حساب بانکی باید ۵۰۰۰ ریال قطری معادل ۱۵۰۰ دلار آمریکا باشد. پول نقد همچنان پذیرفته نمی گردد.
مسافران برای دریافت ویزای بدو ورود، باید پاسپورت با شش ماه اعتبار زمانی، بلیت رفت و برگشت که تاریخ پرواز برگشت با تاریخ رزرو هتل مطابقت داشته باشد، بیمه مسافرتی پزشکی و کارت واکسیناسیون فایزر/ مدرنا/ آسترازنکا/ جانسون/ سینوفارم که از آخرین نوبت دریافت آن ۱۴ روز گذشته باشد، نیز عرضه کنند.
منبع:

1400/12/27
19:20:44
5.0 / 5
808
تگهای خبر: آمریكا , ایران , سفر , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
سیاسی بین الملل