مشاور فرمانده كل سپاه:

گزینه کنونی دشمن، جنگ اقتصادی و فرهنگی ضد ماست

گزینه کنونی دشمن، جنگ اقتصادی و فرهنگی ضد ماست

به گزارش سیاسی ایرنا- مشاور عالی فرمانده کُل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: امروز دشمن با قطع طمع خود از حمله نظامی به ایران به سراغ گُزینه های جنگ اقتصادی و فرهنگی ضد کشورمان رفته است.


به گزارش سیاسی به نقل از خبرگزاری ایرنا، سردار حسین دقیقی، روز یکشنبه در مراسم بزرگداشت روز شهدا و آیین رونمایی از ۴۳ عنوان کتاب مکتوب و ۳۰ عنوان کتاب صوتی دفاع مقدس در سالن اجتماعات اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس اصفهان عنوان کرد: شهدا و رزمندگان ما کاری کردند که امروز گزینه نظامی ضد کشورمان از روی میز ابرقدرت ها کنار رفته است.
وی اضافه کرد: وقتی طمع دشمن از حمله نظامی قطع شود به سراغ گُزینه های جنگ اقتصادی و فرهنگی می رود.
سردار دقیقی افزود: شهدا امنیت ایران را بیمه و کاری کردند که امروز کسی جُرات نگاه آزمندانه به کشور ما را ندارد و اگر جانفشانی و ایثار شهدا نبود، امروز ذلت بر کشور ما حاکم شده بود.
مشاور عالی فرمانده کُل سپاه با گرامیداشت روز ۲۲ اسفند به عنوان "روز شهید و شهادت" عنوان کرد: ملتی که از شهدای راه استقلال و آزادیش قدردانی نکند لیاقت استقلال و آزادی را ندارد بنابراین هم مردم ما با روش های مختلف از شهدا، رزمندگان، ایثارگران و آزادگان قدردانی می کنند.
وی تصریح کرد: راهبرد دفاعی ما از آغاز انقلاب بر اساس صبر، انتظار و مقاومت پی ریزی شد و بر مبنای فرموده حضرت امام در صورتیکه ندای دلنشین تفکر بسیجی در کشور طنین انداز شود طمع مستکبران و جهانخواران هم قطع خواهد شد.
سردار دقیقی با اشاره به اینکه امام هدف ما را تعیین کردند و این هدف هم قابل تحقق است، تصریح کرد: امروز ما می توانیم این جمله را به عنوان یک جمله ساده زیبا یا یک راهبرد اساسی بنگریم و این راهبرد را در دانشگاه ها و مراکز علمی خود مورد مطالعه قرار دهیم.
وی ضمن اشاره به کودتا، جنگ و تجزیه طلبی در استانهای مرزی و هم جنگ اقتصادی دشمنان ضد کشورمان تصریح کرد: ملت ایران در دهه های اول و دوم انقلاب در مقابل این همه تهاجم دشمنان، مقاومت کردند و بتدریج کیفیت استراتژی دفاعی کشور افزایش پیدا کرد و امروز ما به مرحله بازدارندگی موثر رسیده ایم.
مشاور عالی فرمانده کُل سپاه پاسداران افزود: مولفه های بازدارندگی شامل این است که دشمن نتواند برآوردی از شدت عمل و عکس العمل ما داشته باشد و نتواند به پیروزی سریع و قطعی خود امیدوار باشد و نتواند تلفات خویش را برآورد کند و در چنین شرایطی است که دست از جنگ و گزینه نظامی برمی دارد.
سردار دقیقی، رونمایی از حدود ۷۰ اثر هنری و کتاب مکتوب و صوتی در اصفهان را کار بسیار پرارزش و مبین احترام به شهدا دانست و اضافه کرد: اگر دشمن به فکر جوان های ما نفوذ کرد باید از راه "جهاد تبیین" با او مقابله نماییم بنابراین هم رهبر معظم انقلابی تاکید ویژه ای بر جهاد تبیین دارند که باید برای تحقق آن از این گونه برنامه ها برای جوان ها و کسانی که توطئه های استکبار را ندیدند، استفاده نماییم.
رهبر معظم انقلاب به تازگی اعلام کردند: امروز مقابله با تهاجم دشمن برای تحریف حقیقت ها، دستاوردها، پیشرفت ها و اقدامات حماسه آمیز نظام اسلامی نیازمند یک حرکت دفاعی و تهاجم ترکیبی با محوریت فریضه فوری و قطعی "جهاد تبیین" است.
مشاور عالی فرمانده کُل سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: امروز دشمنان بدنبال ایجاد فاصله و گسست نسلی نسبت به دفاع جانانه ملت ایران هستند.
سردار دقیقی اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب خطاب به رزمندگان، جانبازان و ایثارگران می فرمایند مأموریت شما تمام نشده است و باید آثار، اقدامات و فعالیتهای جهادی خویش را ثبت و مکتوب کنید، در غیر اینصورت دشمن نسبت به تحریف این وقایع اقدام خواهد نمود.
وی با اشاره به اینکه کتاب و آثار هنری به عنوان ابزار جهاد تبیین به حساب می آید، اضافه کرد: اگر ما مستندسازی وقایع دوران دفاع مقدس را انجام ندهیم عرصه را بر روی دشمن بازگذاشته ایم تا اندیشه و باور جوان های ما را از بین ببرد و تغییر دهد.
سردار دقیقی ضمن اشاره به این که باید جهاد تبیین را خیلی جدی بگیریم، تصریح کرد: تابحال کوتاهی زیادی در زمینه جهاد تبیین شده و فرصت های خیلی از بین رفته است اما هیچگاه برای جبران ضرر دیر نیست و در مقطع حساس کنونی باید گوش بفرمان ولایت، راه انقلاب را با قوت و قدرت ادامه دهیم.
مشاور عالی فرمانده کُل سپاه خاطرنشان کرد: ملت ایران امروز هم مانند دوران جنگ تحمیلی و دفاع مقدس، همه مشکلات، کمبودها و تحریم ها را به جان و دل می خرند اما دست از مقاومت برنمی دارند و همانطور که امروز طمع دشمنان در جنگ نظامی با ما قطع شده است به یُمن صبر و استقامت خود در جنگ اقتصادی هم پیروز خواهیم شد و طمع دشمنان از ملت ایران قطع خواهد شد.
به گزارش سیاسی به نقل از خبرگزاری ایرنا، آیین رونمایی از ۴۳ عنوان کتاب مکتوب و ۳۰ عنوان کتاب صوتی انتشار یافته در سال ۱۴۰۰ به مناسبت بزرگداشت روز شهدا و چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور مشاور عالی فرمانده کُل سپاه پاسداران در اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان اصفهان برگزار شد.منبع:

1400/12/22
22:41:48
5.0 / 5
855
تگهای خبر: ایران , كتاب , كشور , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل