در دادگاه مطبوعات این هفته چه گذشت؟

در دادگاه مطبوعات این هفته چه گذشت؟

به گزارش سیاسی سخنگوی هیات منصفه مطبوعات اظهار داشت: روز دوشنبه نهم اسفند ماه 1400 در شعبه ۹ دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی 3 پرونده رسیدگی شد.


احمد مومنی راد در گفتگو با ایسنا در اینباره اظهار داشت: پرونده اول در ارتباط با متهم مدیر مسئول نشریه مشق فردا به افترا انتشار مطالب ضد قانون اساسی جمهوری اسلامی بود هیات منصفه باتفاق ارا در مبحث افترا مذکور متهم را مجرم دانست و هم هیات منصفه باتفاق ارا ایشان را در این افترا مستحق تخفیف ندانست.
وی ادامه داد: پرونده دوم در ارتباط با متهمان مدیر مسئول پایگاه خبری رویداد24 و هم مدیر مسئول پایگاه خبری شعار سال به اتهامات نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی و افترا بود که هیات منصفه با اکثریت آرا متهمان را در اتهامات فوق الذکر مجرم دانست و با اکثریت ارا مدیر مسئول رویداد 24 را در اتهامات فوق الذکر مستحق تخفیف ندانست و هم با اکثریت ارا مدیر مسئول پایگاه خبری شعارسال را در اتهامات فوق الذکر مستحق تخفیف دانست.
مومنی راد در انتها اظهار داشت: پرونده سوم در ارتباط با متهم مدیر مسئول نشریه کلید به افترا انتشار مطالب ضد خلاف واقع بود که هیات منصفه با اکثریت آرا در مبحث افترا مذکور متهم را مجرم دانست و هیات منصفه با اکثریت ارا او را در این افترا مستحق تخفیف ندانست.
منبع:

1400/12/10
14:50:18
5.0 / 5
845
تگهای خبر: عمومی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل