رایزنی امیرعبداللهیان با وزیرخارجه مجارستان برای بازگشت ایرانی ها مقیم اوکراین

رایزنی امیرعبداللهیان با وزیرخارجه مجارستان برای بازگشت ایرانی ها مقیم اوکراین

به گزارش سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان و پیتر سیارتو وزیر امور خارجه مجارستان در مورد بحران اوکراین و همکاری برای تسهیل بازگشت ایرانی ها مقیم اوکراین به کشورمان گفتگو و تبادل نظر کردند.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، حسین امیرعبداللهیان در این گفت و گوی تلفنی ضمن ابراز نگرانی از اقداماتی که پیش تر از جانب ناتو در ایجاد بحران در منطقه شرق اروپا انجام گرفته، بر پشتیبانی از راهکارهای سیاسی برای حل بحران اوکراین تصریح کرد.
وزیر امور خارجه مجارستان هم ضمن ابراز نگرانی شدید از آغاز عملیات نظامی و تایید لزوم استفاده ار راهکارهای سیاسی و دیپلماتیک، ابراز امیدواری کرد ابعاد این بحران در سریع ترین زمان ممکن مدیریت و کنترل شود.
وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه از همتای مجارستانی خود خواهان کمک های انسان دوستانه این کشور برای تسهیل روند انتقال ایرانی ها مقیم اوکراین از راه خاک مجارستان به کشورمان شد.
امیر عبداللهیان خاطرنشان کرد شهروندان ایرانی همچون دانشجویان، خانواده دیپلمات ها و سایر ایرانی ها مقیم اوکراین، خواستار ورود به مرزهای لهستان و مجارستان برای بازگشت به کشورمان می باشند.
وزیر امورخارجه مجارستان در پاسخ تصریح کرد: کشورش برای پیگیری انتقال شهروندان ایرانی از راه خاک مجارستان از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد و دستورات لازم برای پذیرش ایرانی ها بدون احتیاج به ویزا در خاک مجارستان و فراهم آوردن تسهیلات فوری برای بازگشت آنان به کشورمان را صادر خواهد نمود.
امیرعبداللهیان از اهتمام دولت مجارستان برای کمک و عرضه تسهیلات لازم به ایرانی ها مقیم اوکراین برای خروج امن از این کشور قدردانی کرد.
منبع:

1400/12/06
13:05:20
5.0 / 5
803
تگهای خبر: اروپا , ایران , دولت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
سیاسی بین الملل