رئیس كمیسیون اجتماعی مجلس مطرح كرد:

پیگیری طرحی برای قانونمندکردن شرکت ها در انجام تعهدات اجتماعی

پیگیری طرحی برای قانونمندکردن شرکت ها در انجام تعهدات اجتماعی

خوزستان رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در کمیسیون اجتماعی مجلس درحال دنبال کردن طرحی در خصوص قانونمند کردن شرکتهای دولتی و خصولتی جهت انجام تعهدات اجتماعی این شرکت ها به خصوص برای بحث محرومیت ها، حاشیه نشینی در شهرها و صدمه های اجتماعی هستیم.ولی اسماعیلی امروز، ۲۵ دیماه در نشست با فعالان اقتصادی استان خوزستان اظهار نمود: بحث صنایع پایین دستی پتروشیمی در خوزستان، اساسی ترین مشکل استان خوزستان است و با حل کردن همین مبحث به تنهایی، مشکلات اشتغال و محرومیت مناطق حل خواهد شد اما این مورد تا کنون مغفول مانده است.

به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا وی ادامه داد: انتظار این است که در اسرع وقت، سرمایه گذاران و بخش خصوصی در مباحث این جلسه شریک شوند و به آنها اختیار داده شود چونکه در همه جاها با همکاری مردم و تعاون موفق بوده ایم مانند دوران جنگ، بحث سازندگی و سرمایه گذاری.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه این مورد در اهواز کم رنگ و کم اهمیت شده است. ضمن این که شرکتهای دولتی که در خوزستان قرار دارند، به تعهدات اجتماعی خود عمل نکرده اند. در کمیسیون اجتماعی مجلس درحال دنبال کردن طرحی در خصوص قانونمند کردن شرکتهای دولتی و خصولتی جهت انجام تعهدات اجتماعی این شرکت ها به خصوص برای بحث محرومیت ها، حاشیه نشینی در شهرها و صدمه های اجتماعی هستیم.

اسماعیلی بیان نمود: استفاده ار ظرفیت نیروها و پیمانکاران بومی در دستور کار قرار می گیرد و بطور قطع یکی از مصوبات ما خواهد بود. بحث چرخش مالی بانکها و کارخانه های بزرگ که حساب هایشان در تهران فعال است و در سطح خوزستان این کار انجام می شود، بعنوان یکی از دغدغه ها قرار خواهد گرفت و در صورت اجرای این موضوع، خیلی از مشکلات در جهت اعطای تسهیلات و سرمایه در گردش در خوزستان حل خواهد شد.

وی اظهار داشت: در مورد بحث بیمه کارگران ساختمانی، یک دستور کار آماده شده است که در دستور کار هیئت رئیسه قرار دارد و اگر به رای صحن مجلس برسد، مشکل بیمه کارگران بدون ایجاد تغییر در قیمت مسکن حل خواهد شد.

اسماعیلی در مورد اظهارات رئیس اتاق بازرگانی اهواز در خصوص این که از آغاز سال ۹۵ تا سه ماهه اول سال۹۹، یک هزار و ۲۱۰ دستورالعمل و بخش نامه به گمرک عرضه شده که ۵۳ درصد این بخشنامه ها برای فعالان اقتصادی محدودکننده بوده است، اظهار نمود: یکی از معضلات ما بخشنامه های مختلف و متضاد با یکدیگر است که مردم و سرمایه گذار را سردر گم کرده است. ان شالله بتوانیم در این راستا تعداد بخشنامه ها را به حداقل برسانیم تا سرمایه گذاران و مردم بتوانند از این موضوعات استفاده کنند.

وی تصریح کرد: در ارتباط با بحث کشاورزی و بیمه کشاورزی قصد تصویب قانون دخیل کردن صنوف کشاورزی در بحث قیمت گذاری محصولات را داریم، تا بتوانیم این صنوف را در قیمت گذاری محصولات دخیل نماییم و دیگر، قیمت محصولات به صورت دستوری نباشد.

اسماعیلی افزود: آجر و کارخانه های آجرسازی بحث مهمی است و تعطیلی این کارخانه ها به طرح ساخت ۴ میلیون مسکن لطمه وارد خواهد نمود و به این کارخانه ها کمک خواهیم کرد و در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد.

وی در مورد اجرای فاز دوم شرکت فولاد اکسین خوزستان و دیگر شرکتهای زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: تمام تلاش و تلاش ما در مورد این شرکت ها و مجموعه ها خواهد بود و در اولویت ما قرار دارند.
1400/10/26
12:33:59
5.0 / 5
1194
تگهای خبر: دولت , شورا , مجلس , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
سیاسی بین الملل