روایتی از رشادت ها و دلاورمردی های سردار سلیمانی از زبان جانشین نیروی قدس

روایتی از رشادت ها و دلاورمردی های سردار سلیمانی از زبان جانشین نیروی قدس

سیاسی: به مناسبت سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و دومین سالگرد شهادت سردار دل ها، مراسمی با سخنرانی جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه بصورت ویدئو کنفرانس در سازمان های قضایی نیروهای مسلح سراسر کشور اجرا شد.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح در ابتدای این مراسم ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت حضرت زهرا (س) و گرامیداشت یاد و خاطره سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی با اشاره به تعبیرمقام معظم رهبری در دیدار با خانواده این شهید والامقام اظهار داشت: اطلاق ملی ترین شخصیت ایران به شهید سلیمانی معنای بسیار بلندی دارد چون کسانی هستند که ادعای ملی گرایی و وطن پرستی دارند اما جزء حرف هیچ هنر دیگری ندارند.
حجت الاسلام والمسلمین احمدرضا پورخاقان با اعلان اینکه دفاع از وطن و ملیت در امتداد مکتبی بودن است و نه صرف افتخار به گذشتگان اضافه کرد: ملیتی که ریشه در مکتب دارد، مرز نمی شناسد و در هر کجای عالم که صدای مستضعفی به گوش برسد به کمکش می رود.
وی با اعلان اینکه شهید سلیمانی مرد مبارزه و میدان در دفاع از مظلوم بود، اشاره کرد: اگر دشمن می دانست که با شهادت سردار سلیمانی این قدر امت اسلامی در مقابل استکبار وحدت پیدا می کنند و ید واحده می شوند، هیچ گاه دست به چنین اشتباه بزرگی نمی زد و شاید خطر وجود حاج قاسم بمراتب برای آنها کمتر از شهادتش بود.
سردار محمد رضا فلاح زاده جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه در این مراسم با اعلان اینکه زندگی حضرت زهرا (س) سراسر الگو و سرمشق برای همه زنان عالم است، اظهار داشت: با سیری در زندگی حضرت زهرا (س) مشاهده می نماییم که حضرت از شروع زندگی در مکه شاهد سختی ها و شکنجه های پدر بزرگوارش بود تا شعب ابی طالب، لیله المبیت، هجرت به مدینه و جنگ های کفار قریش مقابل پیامبر و تا زمان ازدواج با علی بن ابیطالب (ع) و دفاع از امام خویش که با اقتدار آن خطبه قراء را بیان کردند، همه آن سختی ها برای دفاع از دین بود که این رفتار، الگو و سرمشق است.
ایشان سپس با اشاره رشادت ها و دلاوری های سردار سلیمانی در دفاع از انقلاب اظهار داشت: بی گمان می توانیم سردار سلیمانی را به مالک اشتر تشبیه کنیم؛ امام علی (ع) یاران شجاع و با وفایی داشتند اما به مالک فرمودند که تو بهترین، با وفاترین، شجاع ترین و متقی ترین یاران من هستی و پس از شهادت مالک، امام علی (ع) محزون شد و بر منبرگریست.
جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه با اشاره به نقش سردار سلیمانی در هشت سال دفاع مقدس اظهار داشت: در جبهه شوش به همراه شهید مجید بقایی عرصه را بر دشمن تنگ می کنند و خطی می سازند که مقدمه عملیات فتح المبین می شود و بعد در عملیات ثامن الائمه(ع) با گردان های تحت امر خود بر دشمن یورش می برند و پل سابله را تصرف می کنند و در آن جا به شدت مجروح می شوند و همان زمان شهید حسن باقری می اظهار داشت که اگر پل سابله امشب سقوط نکند فتح بستان امکان پذیر نیست.
سردار فلاح زاده اضافه کرد: در عملیات بیت المقدس از کرخه عبور می کنند و تا پادگان حمید و کوشک و نهایتاً در مرحله سوم عملیات بیت المقدس یکی از فاتحان اصلی خونین شهر و موجب شادی دل امام (ره) و مردم می شود.
وی با اشاره به خاطره ای از سردار سلیمانی در عملیات والفجر ۸ اظهار داشت: حاج قاسم و همرزمانشان در این عملیات با عبور از دو نهر، پهنه اروند را تصرف می کنند و تا دریاچه نمک پیش می روند؛ مأموریتی برای بنده پیش آمد و به دریاچه نمک و از حاشیه دژ جلو رفتم، از سنگر کمین پرسیدم که آیا کسی جلوتر هست یا خیر که جواب دادند نه؛ اسلحه در دستانم بود و با بی سیم چی جلوتر رفتیم، دیدم که سه نفر به طرف ما می آیند فرمان ایست دادم که یکی آنها صدا زد: نزن نزن اسدی هستم پس از یک دقیقه جلو آمدند و سردار سلیمانی هم به همراه سردار اسدی بود و اگر یک دقیقه دیرتر اعلام می کردند هر سه آنها را به شهادت رسانده بودم.
سردار فلاح زاده با اشاره به نقش آفرینی سردار سلیمانی در یکی از سخت ترین جبهه های جنگ در طول تاریخ هشت سال دفاع مقدس در عملیات کربلای ۵ اظهار داشت: یکی از جبهه های سخت را تحویل گرفت و از آب های نیلگون عبور کرد و دژهای فولادین دشمن را پشت سر گذاشت و تا غرب کانال پرورش ماهی جلو رفت، در صورتیکه تیرهای مستقیم قناسه ها، تیربارها، خمپاره ها و توپ خانه های دشمن روی آن جا متمرکز شده بودند.
جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه با اشاره به تدابیر و اقدامات شهید سلیمانی در ناکامی استکبار جهانی در ایجاد نا امنی در شرق کشور اظهار داشت: خدمات فرهنگی و اجتماعی و وحدت شیعه و سنی در سیستان و بلوچستان موجب شد که دشمن در ناامن کردن مناطق شرقی کشور ناکام بماند و اگر امروز آمریکا با این همه هزینه مجبور شده از افغانستان و منطقه فرار کند مرهون تلاش ها و تدابیرحاج قاسم عزیز است.
وی با اشاره به نقشه دشمنان در تشکیل و ترسیم نقشه حکمرانی داعش از مراکش تا بنگلادش اشاره کرد: در فیلمی که ساخته بودند بصورت شماتیک پرچم داعش را بر بالای برج آزادی نصب کردند و ادعا می کردند که ایران را به پیش از دوران صفویه برمی گردانیم و اگر با ابوبکرالبغدادی بیعت نکنید همه شیعیان را ذبح می نماییم.
وی اظهار داشت: نظریه پردازان اسرائیلی اذعان داشتند که رهبر انقلاب ایران با آن قدرت تفکر و تیز هوشی و بکارگیری نیروهای محور مقاومت، توانست تهدیدات و توطئه ها را با فاصله طولانی از مرزهای خودشان سرکوب کند و امنیت را برای مردم و کشورش به ارمغان بیاورد.
سردار فلاح زاده، معامله با خدا را دلیل اصلی محبوبیت حاج قاسم در دل مردم ایران و جهان اسلام دانست و اضافه کرد: همه رفتار، اعمال و سخنش برای رضای خدا بود و دلی محکم و استوار داشت و فردی مردم دار و مردم یار بود و در جبهه های حق مقابل باطل چندین بار تا مرز شهادت پیش رفت.
منبع:

1400/10/14
18:55:39
5.0 / 5
925
تگهای خبر: آمریكا , ایران , خدمات , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سیاسی بین الملل