توصیه به پزشكیان:

نگویید از دولت قبل چه ویرانه ای تحویل گرفتید

نگویید از دولت قبل چه ویرانه ای تحویل گرفتید

به گزارش سیاسی، یکی از رویّه های نه چندان خوشایند در بین دولتیان و دولتمردان بعد از کسب منصب و قدرت اکثراً این بوده است که از گذشته بیشتر از آینده سخن می کردند. وقت بی امانی به هدر می رفت تا بگوییم و یادآوری نماییم که مثلا چه خرابه ای را تحویل گرفته ایم.


به گزارش سیاسی روزنامه اطلاعات نوشت: اوضاع کشور چه بود، دولت قبل چه خیانت هایی کرد و چه چیزی تحویل ما داد. یعنی تکیه کلام سیاستمدار یا دولتمردان جدید مرتب نقد گذشته و گذشتگان بود. می شود این سنّت نه چندان پسندیده را که مبتنی بر نگاه به گذشته است با سنت حسنه نگاه به آینده و ساختن آینده عوض کرد.
لازم نیست بگوییم وضع ملک و ملت چه بود و مرتب بر گذشتگان لعنت فرستاد. مردم خوب می دانند و خوب می فهمند، بیاییم با کارنامه ای که عرضه می دهیم و با اقداماتی که در راه درست دنبال می نماییم با مردم و با جامعه صحبت نماییم حتی لازم به صحبت نیست، همین که مردم در زندگی خود گشایش و رفاه و آزادی بیشتری ببینند و امید بیشتری پیدا کنند تفاوت را احساس خواهند کرد.
در همین مناظره ها دیدیم که چه ظالمانه و غیراخلاقی دولتی را که سه سال پیش با قدرت خداحافظی کرده بود ناجوانمردانه نواختند بی آنکه در کنار اشکالات و انتقادات، خدماتی را که صورت داد بیان کنند و بی آنکه اشکالاتی را که بعد از آن و در دوران سه ساله سکانداری خود در حکمرانی و دولت مداری داشته اند پیش چشم آورند.

1403/04/18
13:07:17
5.0 / 5
113
تگهای خبر: جامعه , خدمات , دولت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل