حجت الاسلام خلیلی تاكید كرد؛

ضرورت اطلاع رسانی عمومی در مورد اجرای قانون الزام به ثبت رسمی

ضرورت اطلاع رسانی عمومی در مورد اجرای قانون الزام به ثبت رسمی

به گزارش سیاسی، معاون اول قوه قضاییه اظهار داشت: اطلاع رسانی عمومی و آگاهی بخشی درباب بخش های مختلف قانون الزام به ثبت رسمی معاملات غیرمنقول باید در دستور کار قرار گیرد.


به گزارش سیاسی به نقل از مهر، چهارمین جلسه هماهنگی و پیگیری اجرای قانون الزام به ثبت رسمی معاملات غیرمنقول به ریاست حجت الاسلام والمسلمین خلیلی معاون اول قوه قضائیه و با حضور معاون راهبردی، معاون حقوقی و امور مجلس، معاون اجتماعی و پیشگیری قوه قضائیه، رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، رییس پژوهشگاه قوه قضائیه و نمایندگان دستگاه های اجرائی ذی ربط اجرا شد. حسن بابایی رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، نیز گزارشی از آخرین اقدامات سازمان ثبت درباب اجرای این قانون ارائه کرد و اظهار داشت: با همکاری معاونت حقوقی قوه قضائیه، تدوین تعدادی از بخشنامه های اجرائی قانون در حال انجام می باشد. در ادامه این جلسه معاون راهبردی قوه قضائیه با اشاره به هماهنگی های انجام شده در درون و بیرون قوه قضائیه بر ضرورت اطلاع رسانی صحیح و دقیق به مردم و آموزش عمومی به شهروندان برای حسن اجرای قانون تاکید کرد.

همین طور ریاضی مشاور معاونت توسعه فناوری و خدمات الکترونیک ثبتی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گزارشی از آخرین وضعیت آماده سازی زیرساخت های فنی مورد نیاز جهت اجرای قانون ارائه کرد و اضافه کرد: ارتباطات سامانه ای با برخی وزارتخانه ها و اتحادیه مشاوران املاک برقرار و برخی سامانه های مانند سامانه کاتب برای ثبت قراردادهای تنظیمی در دفتر املاک، درحال انجام تست نهایی است و بصورت آزمایشی در استان تهران راه اندازی خواهد شد.

وی ادامه داد: باتوجه به ضرورت آگاهی بخشی عمومی و اطلاع رسانی با همکاری سایر دستگاه های ذی ربط و مرکز رسانه قوه قضائیه اطلاع رسانی لازم درباب نحوه ی اجرای قانون صورت خواهد گرفت.

حجت الاسلام خلیلی معاون اول قوه قضائیه بعد از استماع گزارش های مسؤولان ذی ربط درباب اجرای قانون اظهار داشت: هماهنگی های مناسبی برای اجرای قانون در حال انجام می باشد و لازم است رؤسای کل دادگستری ها و دادستان ها با همکاری رؤسای ادارات ثبت در استانها و اتحادیه مشاوران املاک هم در سطح استانها بمنظور حسن اجرای قانون اقدامات لازم را انجام دهند. وی بیان کرد: اطلاع رسانی عمومی و آگاهی بخشی درباب بخش های مختلف قانون بایستی در دستور کار قرار گیرد و به موازات عملیاتی شدن سامانه ها و زیرساخت ها بطور مناسب درباب فرآیندهای اجرای این قانون اطلاع رسانی شود.


1403/04/17
12:36:43
5.0 / 5
109
تگهای خبر: آموزش , خدمات , سازمان , عمومی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل