نقد عباس عبدی به تصمیم جبهه اصلاحات در باره معرفی عباس آخوندی به عنوان نامزد ریاست جمهوری

نقد عباس عبدی به تصمیم جبهه اصلاحات در باره معرفی عباس آخوندی به عنوان نامزد ریاست جمهوری

سیاسی: اعلام سه نامزد مورد تایید جبهه اصلاحات که قبل از آن نیز اطلاعیه ای صادر کرده بودند نشان داد که وضعیت سیاسی در ایران بیش از حد نامتعارف و غیرقابل فهم شده است.


به گزارش سیاسی روزنامه هم میهن در یادداشتی به قلم عباس عبدی نوشت: درباره ی بیانیه اول جبهه اصلاحات پیش تر نظر خودم را نوشته ام ولی اعلام نام نامزدهای مزبور ابهامات را بیشتر کرد. خصوصاً وجود نام آقای آخوندی در آغاز این فهرست، گرچه به ترتیب حروف الفبا بود، ولی واقعیت آرا هم همین ترتیب را نشان می داد. ابتدا تاکید کنم که می دانم تصمیم گیری سیاسی در وضعیت ایران خیلی مشکل است ولی از طرف دیگر باید پذیرفت مجموعه ای هم که چند دهه فعالیت سیاسی و تجربه دارد باید بر این پیچیدگی ها غلبه کند. همین طور روشن است که جبهه اصلاحات مجموعه ای از گرایش ها است و تصمیم نهایی باید بر طبق فصل مشترک آنان گرفته شود، ولی در هر حال تصمیمات باید از استواری کافی برخوردار باشد.
با این مقدمه می توان گفت ایرادی که به تصمیم ۱۴۰۰ جبهه وارد بود حالا با شدت بیشتری رخ داده است. هر مخاطبی می خواهد بداند منطق چنین ترکیب سه گانه ای چیست، وجه مشترک آنان سلبی و منتقد بودن وضعیت موجود است. حتی در همین خاصیت هم تناسبی میان سطوح انتقادی آنان وجود ندارد. خصوصاً که آقای آخوندی گرچه در ظاهر برای نامزد شدن آمده اند ولی فارغ ازاین که با متن خوانده شده ایشان موافق یا مخالف باشیم بدون تردید فراتر از ظرفیتهای انتخاباتی متعارف ایران بود و این چیزی بود که خودشان هم می دانستند.


منبع:

1403/03/20
09:49:44
5.0 / 5
65
تگهای خبر: ایران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
سیاسی بین الملل