با پیگیری دادگستری خوزستان؛

۹۶۰۰ میلیارد تومان از معوقات دولتی در خوزستان وصول شد

۹۶۰۰ میلیارد تومان از معوقات دولتی در خوزستان وصول شد

سیاسی: به گزارش سیاسی، رییس کل دادگستری استان خوزستان اظهار داشت: با ورود و پیگیری این دادگستری در امتداد حفظ حقوق عامه و بیت المال، 9 هزارو 600 میلیارد تومان از معوقات مالیاتی و مطالبات دولتی در استان وصول شد.


به گزارش سیاسی به نقل از مهر، علی دهقانی بامداد امروز چهارشنبه در گفتگویی رسانه ای با اشاره به ضرورت تامین بموقع درآمدهای عمومی کشور برای پرداخت یارانه ها و همین طور حق آلایندگی شهرداری ها و دهیاری ها، اظهار داشت: باتوجه به اختیارات حاصل از مواد ۲۱۰ تا ۲۱۸ قانون مالیات های مستقیم و با ابلاغ اوراق اجرائی بابت بدهی شرکت های صنایع نفتی، پتروشیمی، فولاد و سیمان، بعد از گذشت مهلت قانونی پرداخت، حساب های بانکی بدهکاران از جانب نماینده سازمان امور مالیاتی شناسایی شد که حاصل آن وصول ۹ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان از معوقات مالیاتی و مطالبات دولتی و واریز آن به حساب خزانه داری کل کشور است و مانده مطالبات در مرحله وصول و عملیات اجرائی و تقسیط منطبق با مقررات اجرائی قانون مالیات های مستقیم قرار گرفته است.
رئیس کل دادگستری استان خوزستان، حفظ حقوق عامه و حفظ حقوق بیت المال را از اولویت های دادگستری استان برشمرد و اظهار داشت: در همین راستا پیگیری مطالبات دولتی و همین طور معوقات مالیاتی بصورت مستمر در دستور کار قرار دارد.
وی در همین راستا از پیگیری مؤثر رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور در همراهی، توقیف و وصول این مطالبات تقدیر کرد.
به گزارش سیاسی به نقل از مهر، رییس قوه قضائیه در جلسات مختلف همیشه بر استفاده از تمام ظرفیت ها برای مساعدت با دولت بمنظور وصول درآمدها و اجرای برنامه های اقتصادی تاکید کرده است. به همین دلیل با پیگیری های انجام شده و باتوجه به استقرار دفاتر مرکزی شرکت های بدهکار در مرکز با اعطای نمایندگی به نماینده سازمان امور مالیاتی کشور از جانب دادگستری خوزستان، مطالبات دولتی از بدهکاران عمده و معوقات و مالیاتی استان وصول شد.منبع:

1402/08/24
15:24:38
5.0 / 5
368
تگهای خبر: برنامه , دولت , سازمان , عمومی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل