مالكی:

توافقات جاکارتا و تهران در مسائل کلان آسیا موثر خواهد بود

توافقات جاکارتا و تهران در مسائل کلان آسیا موثر خواهد بود

به گزارش سیاسی، یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: توافقات جاکارتا و تهران می تواند در موضوعات مهمی همچون انرژی و اقتصاد در بلوک شرق، غرب و جنوب آسیا موثر بوده و از همه مهم تر حضور بیگانگان در منطقه را کمرنگ تر کند.


فداحسین مالکی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به سفر رییس جمهور به اندونزی اظهار داشت: یکی از اقدامات خوب رییس جمهور سفر به اندونزی است چون اندونزی یک کشور بزرگ اسلامی با موقعیت استثنایی در آسیا بوده که می تواند بسیاری از معادلات منطقه ای را در عرصه های سیاسی، اقتصادی و تجاری برهم زند.
وی افزود: ارتباط دو کشور بزرگ اسلامی یعنی ایران و اندونزی و بدنبال آن توافقات انجام شده می تواند تحولی در منطقه به همراه داشته باشد و کمکی به مقابله با تحریم های ظالمانه مقابل جمهوری اسلامی ایران خواهدنمود.
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همین طور تصریح کرد: کشور اندونزی از کشورهایی است که در رقابت های تجاری و اقتصادی در دنیا جایگاه بسیار خوبی دارد و این مساله می تواند در مسافرت رییس جمهور مورد توجه قرار گیرد. از جانب دیگر پس از تحولات اخیر در منطقه به ویژه ارتباط ایران و عربستان سعودی این سفر می تواند بسیار کمک کننده باشد اساسا توافقات جاکارتا و تهران در جریان کشورهای بلوک شرق، غرب و جنوب آسیا و مسائل کلانی همچون انرژی و اقتصاد موثر بوده و حضور بیگانگان در منطقه را کمرنگ تر می کند.
منبع:

1402/03/03
14:26:14
5.0 / 5
380
تگهای خبر: ایران , سفر , شورا , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل