سردار سلیمانی:

با تحقق بسیج نوین، پیشقراول حرکتی بزرگ خواهیم شد

با تحقق بسیج نوین، پیشقراول حرکتی بزرگ خواهیم شد

به گزارش سیاسی رئیس سازمان بسیج مستضعفین اظهار داشت: بسیج در گام دوم انقلاب اسلامی با تحقق بسیج نوین گام دوم، پیشقراول حرکتی بزرگ در امتداد تحقق تدابیر رهبر معظم انقلاب خواهد شد.


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، سردار غلامرضا سلیمانی که بعنوان سخنران قبل از خطبه های نماز جمعه امروز صحبت می کرد ضمن تبریک سالروز بسیج گرامیداشت یاد و خاطره شهید دکتر محسن فخری زاده و تبریک سالروز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی بیان نمود: بعد از تصرف لانه جاسوسی در سال ۵۸ امام راحل فرمان تشکیل بسیج را صادر فرمودند و بدین ترتیب ملت بزرگ ایران با صدور این فرمان از یک تشکیلات گسترده و بزرگ و مردم پایه برخوردار شد.
وی با بیان اینکه از همان روزهای تاسیس بسیج نقش آفرینی و اثربخشی این تشکیلات مردمی برای ملت ایران و ملت های مسلمان آشکار شد، توضیح داد: بسیج در همه زوایای دفاع مقدس حاضر شد و در میدان نبرد و پشت جبهه ها نقش آفرینی کرد. در میدان نبرد ملت ایران، مکتب دفاعی انقلاب اسلامی را خلق کرد و دشمن را در تجاوز ناکام گذاشت. ایران توانست آن تجاوز سهمگین و سنگین را به یک گنجینه تمام ناشدنی برای انقلاب اسلامی و ملت های مسلمان تبدیل کند. آن تهدید بزرگ با حضور فرزندان ملت ایران و تقدیم ده ها هزار شهید، جانباز و آزاده تبدیل به یک فرصت تاریخی شد.
سلیمانی با یادآوری این که امروز ملت های مسلمان از مکتب دفاع مقدس الگو گرفته و در مقابل نظام سلطه مقاومت می کنند، اضافه کرد: بعد از دفاع مقدس بسیج عمومی ملت ایران در غیر عرصه دفاعی شکل گرفت و بسیج در مقابله با حوادث و بلایای طبیعی در سازندگی و پیشرفت کشور، راه اندازی زیرساخت های مناطق محروم بخصوص روستاها و توسعه فرهنگ دفاع مقدس و نشر آثار شهدا و ایثارگران افتخار آفرینی کرد.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین ضمن اشاره به حضور ملت ایران و بسیجیان در اتفاقات پس از دفاع مقدس عنوان کرد: ملت ایران با تمسک به تفکر بسیجی و روحیه جهادی توانست در مقابل فشارهای نظام سلطه، تهاجم فرهنگی، فشار اقتصادی، عملیات گسترده روانی و مداخلات امنیتی دشمنان پیروز شود. در واقع حضور ملت ایران و بسیجیان بود که توانست نقشه ها را نقش بر آب کند.
وی با بیان اینکه در گام دوم انقلاب اسلامی قرار داریم، اضافه کرد: با تدبیر مقام معظم رهبری ملت ایران در گام دوم انقلاب وارد مرحله تمدن سازی، جامعه پردازی و تکامل دولت اسلامی یعنی تحقق همه جنبه های مردمسالاری اسلامی شده است. در گام اول پیروزی انقلاب اسلامی بعنوان یک ابرحادثه منشا تحولات بسیاری در دنیا شد.
سلیمانی با تکیه بر اینکه در قرن پانزدهم در انتظار یک ابرتحول هستیم اظهار داشت: ملت های مسلمان با تکامل دولت اسلامی و جامعه پردازی همان گونه که از الگوی دفاعی ایران در دوران دفاع مقدس نسخه گرفتند، از الگوی دولت سازی ایران در گام دوم نسخه خواهند گرفت. دولت های مسلمان در کنار ملت بزرگ ایران و جمهوری اسلامی قرار خواهند گرفت و یک ابرتحول بزرگ یعنی تمدن نوین اسلامی جلوی چشمان ما رقم خواهد خورد.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین اضافه کرد: برای آنکه ملت های ملسمان در کنار هم قرار بگیرند باید دولت هایی با رویکرد مردمسالاری انتخاب گردد. بطور قطع این اتفاق خواهد افتاد. به قول امام راحل قرن آینده از آن اسلام خواهد بود و اسلام سنگرهای کلیدی جهان را یکی بعد از دیگری فتح خواهد نمود. مولفه های این حرکت بزرگ در گام دوم، محوریت جوانان و روحیه جهادی و بسیجی است. این مسیر شروع شده و بسیج در گام دوم انقلاب اسلامی با تحقق بسیج نوین گام دوم پیشقراول این حرکت بزرگ در امتداد تحقق تدابیر رهبر معظم انقلاب است.
پرچم ایران را در گوشه گوشه دریاها به اهتزاز درآوردیم
فرمانده نیروی دریایی ارتش هم بعنوان سخنران بعدی قبل از خطبه نماز جمعه امروز (۵ آذر) تهران اظهار داشت: نیروی دریایی ارتش در حوزه علم، دانش و صنعت با افتخار و اقتدار پرچم جمهوری اسلامی ایران و نماد مقدس کشور عزیزمان را در گوشه گوشه دریاها و اقیانوس ها به اهتزاز درآورده است.
امیردریادار، شهرام ایرانی عنوان کرد: نیروی دریایی باوجود مثلث شوم دشمن که شامل توطئه، تهدید و تحریم می شود در مسیری که برگزیده توانسته با بهره مندی از دانشمندان و صنعتگران ایرانی تجهیزات و تسلیحاتش را بروز نگه دارد. ما توانستیم مرزهای کشور را حداقل دو هزار کیلومتر دورتر ببریم و پرچم مقدس نظام اسلامی مان را در عمق اقیانوس ها به اهتزاز دربیاوریم.
وی ضمن بیان اینکه نیروی دریایی ارتش در حوزه علم، دانش و صنعت با افتخار و اقتدار پرچم ایران و نماد مقدس کشور عزیزمان را در گوشه گوشه دریاها و اقیانوس ها به اهتزاز درآورده است اظهار داشت: همین هم اکنون ناوگروه ۷۹ رزمی نیروی دریایی ارتش در دریای سرخ در عمق اقیانوس هند درحال محافظت دریانوردان شرکت ملی نفتکش و شناورهای حوزه اقتصاد کشور است. امروز در حوزه سطح، زیرسطح و هوا و فضا در خدمت دانشمندان کشور هستیم و با استقلال کامل بدون احتیاج به هیچ کشوری می توانیم در دریا حضور مقتدرانه داشته باشیم.
ایرانی پیام نظام مقدس جمهوری اسلامی را صلح و دوستی و برقراری امنیت و آسایش خواند و اظهار داشت: این امنیت و آسایش را به مردم منطقه و جهان هدیه می نماییم. وقتی پرچم نظام مقدس جمهوری اسلامی در دریا به حرکت درمی آید، امنیت و اقتدار شامل همه می شود.
وی با بیان اینکه اقیانوس هند بیشترین تجارت دریایی و دریانوردی را دارد عنوان کرد: سربازان نیروی دریایی ارتش با افتخار امنیت را در این منطقه به صورت مستقل تأمین کرده اند. تنها کشوری هستیم که با استقلال کامل، امنیت را برای خطوط کشتیرانی برقرار کرده ایم. نیروی دریایی امروز در صحنه بین المللی حضور موفق و مقتدری را دارد.


منبع:

1400/09/05
20:54:04
5.0 / 5
1259
تگهای خبر: ارتش , ایران , تمدن , جامعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل