صدور ویزای توریستی امارات برای ایرانیان از سر گرفته شد

صدور ویزای توریستی امارات برای ایرانیان از سر گرفته شد

امارات مرزهای خویش را به شهروندان و گردشگر های ایرانی باز كرد. این كشور ورود گردشگران و حتی افراد مقیم را مشروط به انجام تست ویروس كرونا كرده است.


مرتضی قربانی ـ دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران ـ با بیان این خبر به ایسنا اظهار داشت: سفارت امارات متحده عربی از روز پنجشنبه (۲۶ تیرماه) در تهران باز شده است و امکان عرضه درخواست برای ویزای توریستی وجود دارد. البته سفر به این کشور به انجام تست کرونا در مراکزی که خودش تعیین کرده، مشروط شده است. شهروندان ایرانی چهار روز قبل از سفر به امارات باید این تست را بدهند و گواهی آنرا همراه داشته باشند. مسافران همینطور تعهد می دهند در صورت داشتن علایم ویروس کرونا، در امارات قرنطینه شوند که هزینه آن به عهده مسافر است.
امارات به دنبال شیوع کرونا از هشتم اسفند ماه ۹۸ مرزهایش را به روی اتباع همه کشورها بست. اقتصاد امارات بیشتر بر پایه گردشگر است، دبی به تنهایی در سال ۲۰۱۹ میزبان ۱۶.۷ میلیون گردشگر با بیشتر از ۱۵۰ میلیارد درهم درآمد بود. اینک امارات بعد از ماه ها وقفه، به دنبال بازگشایی تدریجی مرزهایش، پروازها را از سر گرفته است تا بخشی از ضررهای گردشگری را جبران کند. بخش ویزای سفارت این کشور در تهران هم از روز پنجشنبه (۲۶ تیرماه) به درخواست ویزاهای توریستی رسیدگی می کند. پرواز دبی ـ تهران هم به شکل محدود برقرار شده است.
امارات همینطور محدودیت ها و پیش شرط هایی را برای سفر به این کشور تعیین کرده که انجام تست کرونا از آن جمله است. در اطلاعیه هایی که شرکت های هواپیمایی امارات منتشر نموده اند تاکید شده است: انجام تست PCR برای همه مسافران که دارای ویزای توریستی، بیزنس و اقامت معتبر از این کشور هستند، الزامی است و گواهی مربوط به آن باید از مراکزی که سفارت امارات در ایران مشخص کرده، دریافت شود.
به مسافران سفارش شده است: در زمان ورود به کشور امارات، نباید از زمان صدور گواهی تست منفی PCR بیشتر از ۹۶ ساعت گذشته باشد و داشتن اصل گواهی تست منفی کرونا و ارائه کپی آن به مسؤول پذیرش در فرودگاه و همینطور تکمیل فرم خوداظهاری و دارا بودن بیمه نامه مسافرتی معتبر هم الزامی است.
پذیرش مسافران تنها با ویزای توریستی و یا اقامت انجام می شود و پذیرش مسافران به صورت ترانزیت امکان پذیر نیست.
در فرودگاه دبی به صورت موردی (Random) از مسافران تست PCR گرفته می شود و مبلغ ۳۶۰ درهم از مسافر دریافت می شود.
مسافران مقیم در امارات باید از راه سایت معرفی شده کشور امارات، تائیدیه کد اقامت ICA را دریافت و در زمان پذیرش در فرودگاه به همراه داشته باشند و به مسؤول کانتر عرضه کنند.
به علت اینکه پیش از پرواز، لیست مسافران (اعم از اقامتی و دارای ویزای توریستی) به امارات ارسال می شود، احتمال این که حتی با داشتن تائیدیه کد اقامت ICA برای مسافران اقامتی از سوار شدن مسافر ممانعت شود، وجود دارد که تمام خسارات پذیرفته نشدن مسافر توسط کشور مقصد به عهده مسافران است.
مسافران زیر دو سال به انجام تست PCR نیاز ندارند.
به همراه داشتن هرگونه بار دستی برای حمل به داخل کابین پرواز امکان پذیر نیست و مسافران در زمان پذیرش و دریافت کارت پرواز باید تمام بار همراه خویش را تحویل دهند.
ایرلاین های داخلی و اماراتی که در این راه پرواز دارند، تاکید کرده اند این پروتکل برای همه مسافران رعایت می شود و تفاوتی بین مسافرانی که از خدمات CIP و یا سالن تشریفات فرودگاه استفاده می نمایند، وجود ندارد.
منبع:

1399/04/27
21:12:24
5.0 / 5
2286
تگهای خبر: ایران , خدمات , سفر , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل