مرتضوی مقدم:

خیلی از آراء دیوان عالی کشور در عرصه حقوق بشر قابل ارائه است

خیلی از آراء دیوان عالی کشور در عرصه حقوق بشر قابل ارائه است

رییس دیوان عالی کشور اظهار داشت: خیلی از آراء دیوان عالی کشور در عرصه حقوق بشر قابل ارائه است.به گزارش سیاسی به نقل از روابط عمومی دیوان عالی کشور، حجت الاسلام والمسلمین سید احمد مرتضوی مقدم رییس دیوان عالی کشور در دیدار رییس ستاد حقوق بشر قوه قضائیه با ایشان ضمن خوش آمدگویی به اقدامات صورت گرفته در دیوان عالی کشور اشاره نمود و اظهار داشت: باید از ظرفیت های دیوان عالی کشوربرای جهانی سازی نظام قضایی استفاده گردد.

وی اشاره کرد: در تعاملات بین المللی و سفرهای هیأت قضایی به کشورهای مختلف باید دست ما پر باشد تا بتوانیم پاسخگوی سوالات حقوق بشری باشیم و از سویی دستاوردهای مثبت خودرا ارائه دهیم. بعنوان مثال کمیسیون جبران خسارت یک نهاد متعالی در سیستم قضایی است که در مسافرت هیات قضایی به ایتالیا، خیلی از آنها از این که چنین نهادی در سیستم قضایی ما وجود دارد متعجب بودند.

در این دیدار غریب آبادی رییس ستاد حقوق بشر قوه قضائیه اظهار نمود: نقش دیوان عالی کشور در عرصه حقوق بشر و حق الناس با اهمیت تر از دادگاه بدوی و تجدیدنظر است و نشان میدهد نظام قضایی تا چه اندازه متعالی و پیشرفته است.

وی با اشاره به عملکرد مثبت دیوان عالی کشور در برگزاری ملاقات های مردمی اظهار داشت: پیشنهاد می کنم از ظرفیت صداوسیما بمنظور نشان دادن اقدامات و کارهای دیوان عالی کشور برای عموم استفاده گردد تا مردم نیز در جریان این امور قرار گیرند.

رئیس ستاد حقوق بشر اظهار داشت: با توجه به این که برخی آرا دیوان عالی کشور در حوزه حقوق بشر و عرصه بین المللی اهمیت به سزایی دارد، پیشنهاد میکنم یکی از همکاران ما این آرا را جهت بهره برداری استخراج و گردآوری کند.

غریب آبادی با اشاره به این که دیوان عالی کشور یک نقش کاملا تخصصی و حقوقی در همه کشورها دارد، اضافه کرد: در همه محاکم رییس دیوان عالی کشور در صدر قضات است و مقام بالایی دارد و نسبت به دیوان عالی دید سیاسی وجود ندارد، انشالله از ظرفیت دیوان عالی کشور در عرصه بین المللی استفاده گردد.
1400/08/29
23:57:38
5.0 / 5
1472
تگهای خبر: تخصص , سفر , سیستم , عمومی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
سیاسی بین الملل