پیام تسلیت مسوولان و شخصیت های لشكری و كشوری:

آیت الله مجتهدشبستری از هیچ تلاشی برای خدمت به انقلاب و نظام دریغ نکرد

آیت الله مجتهدشبستری از هیچ تلاشی برای خدمت به انقلاب و نظام دریغ نکرد

سیاسی: مقام های لشکری و کشوری با تسلیت رحلت آیت الله مجتهد شبستری عضو مجلس خبرگان رهبری و مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیام هایی تاکید نمودند که این عالم ربانی از هیچ تلاشی برای خدمت به انقلاب و نظام دریغ نکرد.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، مقامات لشکری و کشوری، نهادها و مسئولان در پیام های جداگانه ای در گذشت آیت الله «محسن مجتهد شبستری» نماینده مجلس خبرگان رهبری و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام را تسلیت گفتند. آیت الله مجتهد شبستری روز چهارشنبه ۲۶ آبان، بر اثر سکته قلبی در ۸۴ سالگی درگذشت.
آیت الله شبستری از هیچ تلاشی برای خدمت به نظام دریغ نکرد
محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهوری در پیامی درگذشت عالم مجاهد و یار وفادار امامین انقلاب آیت الله مجتهد شبستری را به محضر مقام معظم رهبری، حوزه های علمیه، مردم آذربایجان شرقی و شاگردان و خانواده وی تسلیت گفت و اشاره کرد: آن عالم خستگی ناپذیر، عمری را در راه نشر معارف حیاتبخش اسلام گذراند و در عرصه های مختلف خدمت به نظام اسلامی از هیچ تلاشی دریغ نورزید.
آثار علمی آیت الله شبستری ماندگار خواهد بود
علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش در پیامی درگذشت عالم مجاهد و خطیب روشن ضمیر آیت الله مجتهد شبستری؛ را تسلیت گفت و نوشت: «خطابه های روشنگرانه و بیانات دلنشین، ارتباطات موسع با جوانان، خدمات و آثار علمی این روحانی محبوب و عالم فرزانه در طول عمر بابرکت ایشان، برای انقلاب اسلامی، حوزه های علمیه و اصحاب تعلیم و تربیت ماندگار است.»
آیت الله مجتهد شبستری چراغ راه مردم بصیر بود
علی سعیدی رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا در پیامی ضایعه فقدان آیت الله مجتهد شبستری را تسلیت گفت و نوشت: ارتحال ملکوتی عالم ربانی، مفسروفقیه با بصیرت، عالم وارسته آیت الله محسن مجتهد شبستری (اعلی الله مقامه )که در طول عمر بابرکت خود علاوه بر تربیت شاگردان فاضل، در سنگر نمایندگی مردم شریف آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری، ونمایندگی ولی فقیه و امامت جمعه تبریز، در جامعه روحانیت مبارز نیز چراغ راه مردم بصیر بوده و آثار علمی و عملی و تالیفات گرانبهایی از خود به یادگار گذاشت سبب تأسف وتأثرشدید گردید.
آیت الله مجتهد شبستری و از پیشگامان نهضت امام خمینی بود
احمد وحیدی وزیر کشور با صدور پیامی ضمن ابزار تاسف و تسلیت درگذشت آیت الله مجتهد شبستری اشاره کرد: این روحانی جلیل القدر در طول عمر با برکت خویش از هیچ تلاشی برای ترویج و نشر علوم اسلامی و شعائر دینی و مذهبی دریغ نکرد و از پیشگامان نهضت امام خمینی بود که خدمات ماندگاری را برای نظام مقدس جمهوری اسلامی بر جای گذاشت.
آیت الله مجتهد شبستری حیاتی مجدانه و دلسوزانه داشت
حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پیامی، رحلت عالم ربانی، روحانی بزرگوار و انسانی آزاده، آیت الله محسن مجتهد شبستری را که همیشه در طول عمر پر برکت خود، مجدانه و دلسوزانه حضور داشت و منشا اثرات و خدمات فراوان بود به محضر مقام معظم رهبری، ملت شریف ایران، جامعه روحانیت و بیت معزز ایشان تسلیت گفت.
حیاتی پر خیر و برکت از آیت الله مجتهدی به یادگار ماند
محمد اسلامی معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در پیامی درگذشت آیت الله مجتهد شبستری را تسلیت گفت و اضافه کرد: خدمات بهادار این روحانی مجاهد در مسئولیت های مهمی چون عضویت در شورای مرکزی جامعه روحانیت، عضو مجلس خبرگان رهبری و مجمع تشخیص مصلحت نظام و همین طور حراست از سنگر عبادی و سیاسی نماز جمعه، حیاتی پر خیر و برکت از ایشان در صفحه روزگار به یادگار نهاده است.
آیت الله مجتهد شبستری منشا برکات فراوان برای نظام بود
حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در پیامی درگذشت آیت الله محسن مجتهد شبستری عضو مجلس خبرگان رهبری و مجمع تشخیص مصلحت نظام را تسلیت گفت. در قسمتی از پیام رئیس سازمان اوقاف آمده است: این فقیه شیعه و مبلغ بزرگ در عرصه علمی با تالیفات مهمی که داشتند و در عرصه تبلیغی و سیاسی چه در پیش از انقلاب اسلامی در مبارزه با رژیم ستمشاهی چه در پس از آن در قالب مسئولیت های مختلفی همچون نمایندگی مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی، عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام و همین طور در کسوت امام جمعه تبریز همیشه منشا آثار و برکات فراوانی برای نظام جمهوری اسلامی بود.
آیت الله مجتهد شبستری از پیشتازان شکل گیری نهضت امام خمینی (ره) بود
در پی درگذشت آیت الله مجتهد شبستری، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در پیام تسلیتی اعلام نمود: این عالم جلیل القدر و روحانی مجاهد که از پیشگامان و پیشتازان شکل گیری نهضت حضرت امام خمینی «ره) پیش از پیروزی انقلاب اسلامی بود، با حضور موثر در سنگرهای مختلف خدمتگذاری خصوصاً در سنگر عبادی - سیاسی نماز جمعه، نمایندگی مقام معظم رهبری در خطه دلیران آذربایجان و چندین دوره نمایندگی در مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی و مجمع تشخیص مصلحت نظام و نیز تالیف و نشر کتاب های باارزش و ترویج فرهنگ و معارف دینی، عمر شریف خودرا در راه تبیین ارزش های اسلامی و خدمت به مردم و انقلاب گذراند و آثار باارزش و شاگردان برجسته ای را از خود به یادگار گذاشت و همیشه منشاء برکاتی بزرگ بود که در خاطره ها و یادها باقی خواهد ماند.
آیت الله مجتهد شبستری عمر خودرا درراه پشتیبانی از ولایت فقیه صرف کرد
محمد حسن اختری رئیس شورایعالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) در پیامی درگذشت آیت الله مجتهد شبستری را تسلیت گفت.
در متن پیام وی آمده است: آن عالم مجاهد و عامل فی سبیل الله عمر پر برکت و معنویت خودرا در راه نشر معارف اسلام و مکتب دوده علیهم السلام و دفاع از آرمان های مقدس انقلاب اسلامی ایران و حمایت و پشتیبانی از ولایت فقیه و خدمت به مردم شریف ایران مصروف نمود.
آیت الله مجتهدشبستری در راه انقلاب سختی ها و زندان ها را به جان خرید
حجت الاسلام محمدجواد حاج علی اکبری رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه در پی رحلت آیت الله مجتهد شبستری در پیام تسلیتی، نوشت: آن روحانی عالیقدر از یاران همراه امام راحل در دوران نهضت اسلامی و انقلاب اسلامی بود و در این راه سختی ها و زندان ها را به جان خرید. با پیروزی انقلاب اسلامی در سنگر امامت مسجد و هدایت مساجد جنوب تهران و تاسیس و مدیریت حوزه های علمیه، خدمات شایانی را انجام داد و در سنگرها و مناصب مهم نمایندگی مجلس خبرگان، مجمع تشخیص مصلحت نظام و نمایندگی مردم، تلاش ها و مجاهدت های فراوانی کرد. نمایندگی ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امامت جمعه مردم قهرمان و سلحشور تبریز در بیش از دو دهه، جزو حسنات ماندگاری است که در کارنامه آن فقیه انقلابی ثبت و ضبط گردیده است.
آیت الله مجتهد شبستری خدمات بهادار ای به انقلاب و اسلام داشت
وزرات اطلاعات هم در پی درگذشت آیت الله مجتهد شبستری پیام تسلیتی صادر کرد. در بخش هایی از این پیام آمده است: «آن مرحوم در طول زندگی پر برکتش خدمات و فعالیتهای بهادار ای به انقلاب و اسلام داشته است که در کارنامه ی پرافتخار ایشان ثبت می باشد.»
در گذشت آیت الله مجتهدشبستری مایه تاسف و تاثر شد
غلامعلی حدادعادل رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در پیام تسلیت خود به مناسبت درگذشت آیت الله مجتهدشبستری نوست: درگذشت عالم مجاهد، یار دیرین امام و رهبری، «آیت الله مجتهدشبستری» مایه تاسف و تاثر همه کسانی شد که از سالهای دور شاهد خدمات آن بزرگوار بودند. فقدان این روحانی انقلابی را به دوستان و ارادتمندان ایشان خصوصاً به مردم دیندار و غیور آذربایجان و نیز به جامعه روحانیت مبارز تسلیت می گوید و برای آن فقید سعید علو درجات و برای بازماندگان محترم ایشان اجر صبر مسئلت می کند.
آیت الله مجتهد شبستری به امور شیعیان جهان اهتمام فراوان داشت
در پی ارتحال آیت الله مجتهد شبستری، آیت الله رضا رمضانی دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) پیام تسلیتی صادر کرد. در بخش هایی از این پیام تسلیت آمده است: مرحوم آیت الله مجتهد شبستری همین طور از اعضای شورایعالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) بود که به امور شیعیان جهان اهتمام فراوان داشت. هفت سال ریاست شورایعالی، سفرهای تبلیغی به نقاط مختلف جهان – خصوصاً مناطق ترک زبان - و شرکت مداوم در جلسات "کمیته منتخب" این شورا که تا واپسین روزهای عمر ایشان ادامه داشت، نمونه هایی از این اهتمام ویژه است. مجاهدت در سالهای دفاع مقدس و خدمات طولانی در سنگر امامت جمعه، مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان رهبری و مجمع تشخیص مصلحت نظام، برگ های زرین دیگری از زندگی آن شخصیت خستگی ناپذیر است.
رییس کمیته امداد درگذشت آیت الله مجتهد شبستری را تسلیت گفت
در پیام تسلیت سید مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد هم آمده است: ضایعه مولمه ارتحال ملکوتی عالم وارسته آیت الله محسن مجتهد شبستری سبب تاثر و تاسف گردید. درگذشت جانسوز این عالم جلیل القدر را به محضر مبارک ولی عصر(ارواحنا فداه)، رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی)، حوزه های علمیه و روحانیت معظم، شاگردان و علاقمندان، خاندان معزز و مکرم خصوصاً مردم شریف استان آذربایجان شرقی تسلیت عرض می نمایم.
آیت الله مجتهد شبستری در عرصه های مختلف خدمات بسیاری به اسلام ارائه کرد
حجت الاسلام و المسلمین حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی طی پیامی درگذشت آیت الله مجتهدی شبستری را تسلیت گفت. در این پیام تسلیت آمده است: این روحانی بافضیلت در دوران نمایندگی ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امامت جمعه تبریز و بعد از آن در عرصه های مختلف علمی، فرهنگی و اجتماعی خدمات بسیاری را به اسلام و مسلمین ارائه کرد.
مجاهدت خالصانه مقابل رژیم طاغوت برگ زرین خدمات آیت الله مجتهد شبستری است
سعید رضا عاملی دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی در پیامی درگذشت آیت الله «مجتهد شبستری» را تسلیت گفت. در این پیام تسلیت آمده است: مجاهدت خالصانه مقابل رژیم طاغوت و سالها خدمت درمراکز علمی، اجتماعی و سیاسی نظام جمهوری اسلامی همچون عضویت در مجلس خبرگان رهبری، مجمع تشخیص مصلحت نظام، مجلس شورای اسلامی و مجمع جهانی دوده (ع) برگ زرینی از خدمات این عالم بصیر است.منبع:

1400/08/28
13:55:17
5.0 / 5
1069
تگهای خبر: آموزش , ایران , جامعه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
سیاسی بین الملل