خضریان:

اساسنامه جدید صندوق ذخیره فرهنگیان هر چه سریعتر به مجلس ارائه شود

اساسنامه جدید صندوق ذخیره فرهنگیان هر چه سریعتر به مجلس ارائه شود

سیاسی: سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم تدوین هر چه سریعتر اساسنامه جدید صندوق ذخیره فرهنگیان اظهار داشت که مجلس و خصوصاً کمیسیون اصل 90 این مطالبه به حق فرهنگیان عزیز را فراموش نمی نماید. نمایندگان مجلس به جد پیگیر این مسئله هستند و ادامه تأخیر آنرا در کمیسیون اصل 90 پیگیری خواهند کرد.


علی خضریان در گفت و گو با ایسنا با اشاره به ترک فعل دولت دوازدهم در ارسال اساسنامه جدید صندوق ذخیره فرهنگیان اظهار داشت: طبق بند «ک» تبصره (۱۲) بودجه سال ۱۴۰۰ دولت مکلف شده تا سه ماه پس از تصویب قانون یعنی از خردادماه اساسنامه جدید صندوق ذخیره فرهنگیان را به مجلس تحویل دهد. دولت قبل در این خصوص ترک فعل کرد و این وظیفه قانونی در دولت جدید نیز به دلیلهای مختلف همچون عدم استقرار وزیر آموزش و پرورش با تعلل همراه شده است. این در حالیست که به ازای هر روز تعلل در ارسال این اساسنامه فرهنگیان عزیز متضرر می شوند.
خضریان در توضیح لطمه های تاخیر در ارسال اساسنامه صندوق ذخیره فرهنگیان اظهار داشت: با اصلاح این اساسنامه از ساختارهای فسادزا و هدر رفت منابع جلوگیری می شود و نتیجه این اصلاح بهره مندی بیشتر فرهنگیان از منابع صندوق در حل مسائل معیشتی شان خواهد بود.
وی افژود: لازم است وضعیت عضویت فرهنگیان در صندوق نیز در اساسنامه اصلاح گردد. فرهنگیان بعنوان تامین کننده بخش مهمی از سرمایه صندوق می بایستی بعنوان سهامدار تلقی شوند و از این طریق در مدیریت صندوق سهیم باشند.
خضریان درباب ماهیت صندوق ذخیره فرهنگیان اظهار داشت: اساس این صندوق بر مشارکت دولت با فرهنگیان شکل گرفته شده و نیمی از منابع آن از محل کمک دولت و نیمی دیگر از واریزی فرهنگیان است پس نمی توان این صندوق را کاملا دولتی و یا خصوصی تلقی نمود بلکه باید با تبدیل فرهنگیان عزیز به سهامدار، آنها را در مدیریت صندوق سهیم ساخت و دولت نیز بعد نظارتی خودرا جهت تامین منافع عمومی تقویت کند.
نماینده تهران افزود: مسئولان تصور نکنند که با تأخیر انداختن در ارسال این اساسنامه، مجلس و خصوصاً کمیسیون اصل ۹۰ این مطالبه به حق فرهنگیان عزیز را فراموش می کند. نمایندگان مجلس به جد پیگیر این مسئله هستند و ادامه تأخیر آنرا در کمیسیون اصل ۹۰ پیگیری خواهند کرد. انتظار نمایندگان و جامعه فرهنگیان این است که هر آن کسی که سکان دار وزارت آموزش وپرورش شد، با درک فوریت این اساسنامه، تهیه و ارسال آن به مجلس را در اولویت خود قرار داده و در نخستین فرصت شاهد ارسال اساسنامه جدید این صندوق باشیم.
منبع:

1400/08/25
10:29:09
5.0 / 5
1033
تگهای خبر: آموزش , جامعه , دولت , شورا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
سیاسی بین الملل