سرلشكر سلامی:

شناورها زیرساخت سیال قدرت دریایی کشور است

شناورها زیرساخت سیال قدرت دریایی کشور است

به گزارش سیاسی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از شناورها بعنوان زیرساخت سیال قدرت دریایی کشور نام برد و اظهار داشت: تکنولوژی های جدید دریایی مربوط به کیفیت بخشی شناورهای رزمی در اختیار ما است.


به گزارش سیاسی به نقل از خبرگزاری ایرنا از سپاه نیوز؛ سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی با همراهی دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه از مراکز و یگان های مستقر در دانشگاه علوم و فنون دریایی امام خامنه ای (مدظله العالی) بازدید کرد و در یادواره شهدای گم نام دانشگاه امام خامنه ای (مدظله العالی) حضور یافت.
سرلشکر سلامی در این مراسم از اساتید و دانشجویان دانشگاه امام خامنه ای (مدظله العالی) بعنوان آینده سازان قدرت دفاعی ایران در دریاها یاد کرد و با تاکید بر این که پاسداران دریادل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به هیچ کس اجازه تجاوز به کشور را نخواهند داد، اظهار داشت: ایستادگی و حمایت ملت عزیز ایران اسلامی از کلام حق، سبب حذف توطئه های دشمن شده است.
فرمانده کل سپاه، انقلاب اسلامی ایران را ظرف تحقق سنت های الهی دانست و اضافه کرد: خداوند در بستر انقلاب سنت غلبه مستضعفان بر مستکبران برای وراثت زمین و سنت تحقق عدالت الهی را جاری ساخته است.
سرلشکر سلامی با اعلان اینکه شما دانشجویان ملبس به لباس جهاد شده اید، آماده باشید تا حق جهاد را به جا آورید، اظهار داشت: شما زینت ولایت، سپر بلای امت و زره مستحکم برای حفاظت از امت اسلامی هستید.
وی با اشاره به این که قبل از انقلاب تمام سازه های قدرت ما را دیگران می ساختند، اشاره کرد: این یعنی پایه های قدرت ما در اختیار دیگران بود، اما به حول و قوه الهی، پس از انقلاب اسلامی به این قدرت و فناوری دست یافته ایم و دشمنان از این بابت در هراسند.
سرلشکر سلامی ما برای مستقل بودن، به استقلال در علم، فناوری، تولید قدرت، اقتصاد و فرهنگ که نشانه های اصلی هویت یک جامعه است نیاز داریم.
فرمانده کل سپاه با تاکید بر این که هیچ کس جز ملت ایران نباید برای سرنوشت خود تصمیم بگیرد، اضافه کرد: این پیام ما است اگر کسی بخواهد برای سرنوشت ما تصمیم بگیرد با جدیت با آنان مقابله خواهیم کرد.
وی در ادامه اظهار داشت: توان افزایی ما توقف ناپذیر است و این پیام را باید همه بدانند ما به هیچ کس اجازه دخالت در امور کشورمان را نخواهیم داد.
سرلشکر سلامی با اشاره به این که ما امروز به فضل الهی تسلط دریایی خودرا حفظ نموده و پهنه دریایی را گسترش داده ایم، اظهار داشت: امروز تکنولوژی های جدید دریایی در اختیار ما است.
فرمانده کل سپاه اشاره کرد: به رغم تمامی توطئه ها و خباثت ها، تحریم های ظالمانه دشمنان عامل خودباوری و تکیه به ظرفیت های درونی و پیشرفت کشور شد و ما امروز با عنایت خداوند و هدایت های حکیمانه امام جامعه و تلاش جوانان متعهد کشورمان در بسیاری موضوعات مهم به خودکفایی رسیده ایم.
وی در بخش دیگری از سخنانش از شناورها بعنوان زیرساخت سیال قدرت دریایی کشور نام برد و اشاره کرد: فناوری های مربوط به کیفیت بخشی شناورهای رزمی در اختیار ما است و این چشم اندازها دقیق و درست هستند و شناورها هویت حقیقی تاکتیک ما بوده که حامل پیام های راهبردی در دریا است.
در اختتام این مراسم از خانواده شهیدان بهروز تقی پور و بیژن نورپرور از شهدای والا مقام هشت سال دفاع مقدس تجلیل شد.


منبع:

1400/08/23
23:02:07
5.0 / 5
1357
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل