رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش به پایان رسید

رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش به پایان رسید

سیاسی: رزمایش مشترک ذوالفقار 1400 ارتش با برگزاری رژه شناورهای سطحی و زیر سطحی همچون ناوشکن تمام ایرانی دنا پایان یافت.


به گزارش سیاسی به نقل از خبرگزاری ایرنا از ستاد تبلیغات رزمایش، دریادار سید محمود موسوی اظهار داشت: تجهیزات حاضر در مراسم سان و رژه پایانی رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش، تنها قسمتی از امکانات به کار گرفته شده با تاکید بر ظرفیت یگان های منطقه بود که در این رزمایش شرکت داشتند.
سخنگوی این رزمایش اضافه کرد: این رزمایش با اجرای سریال ها و سناریوهای نظامی مختلف در منطقه عملیاتی با وسعتی بیش از یک میلیون متر مربع انجام شد.
دریادار موسوی با اشاره به اهداف رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش، اظهار داشت: این رزمایش با اهدافی همچون ارتقای توان رزم و دفاع از استقلال، تمامیت ارضی و نظام جمهوری اسلامی ایران، استمرار و تقویت حضوری اثرگزار در آب های دوردست بین المللی، ارتقای آمادگی ارتش برای ایستادگی مقابل زیاده خواهی دشمنان، شبیه سازی محیط رزم واقعی و اجرای بخش هایی از طرح های عملیاتی، افزایش هماهنگی بین نیروهای چهارگانه ارتش و قرارگاه مشترک پدافند هوایی در اجرای عملیات مشترک، انتقال دانش و تجربه به نسل جوان در محیط واقعی عملیات، بهره برداری حداکثری قسمتی از قابلیت های موجود در زمینه پهپاد ارتش، ارزیابی سرعت عمل، چالاکی، دقت و قدرت تخریب سامانه های موشکی ساحل پایه، دریاپایه و هواپایه انجام شد.
وی، ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش را رزمایش مشترک میان چهار نیروی ارتش جمهوری اسلامی ایران عنوان نمود و اظهار داشت: برگزاری رزمایش هایی از این دست ترکیب توان و قدرت توپخانه های نیروی زمینی، نیروی دریایی و نیروی پدافند در پشتیبانی آتش از نیروهای عمل کننده، افزایش حجم آتش و قدرت تخریب آنها در مقابله با دشمن را در پی داشته و سبب هماهنگی بیش از پیش نیروها در مقابله با دشمنان شود.
سخنگوی رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش، با اشاره به دستاوردهای این رزمایش اظهار داشت: ارتقای توان بازدارندگی مقابل تهدیدهای آینده، خودباوری و اعتماد به نفس در رصد و مقابله با تهدیدات، افزایش اعتماد به نفس در صحنه های عملیاتی گسترده در زمین، هوا و دریا با تاکید بر فناوری ها و دستاوردهای بومی و توانمندی های داخلی از دستاوردهای این رزمایش مشترک بود.
دریادار موسوی اشاره کرد: همین طور تجلی اقتدار ارتش بعنوان بازوی قدرتمند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در منطقه جنوب شرق کشور و تضمین امنیت سرمایه گذاری در این منطقه، حضور در آبهای آزاد بین المللی و دوردست، ارائه ظرفیت ها و توانمندی های جمهوری اسلامی ایران بعنوان یک مولفه اثرگذار در تامین امنیت منطقه و ارسال پیام قاطع جمهوری اسلامی ایران در حفظ منافع نظام نیز از دیگر دستاوردهای رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش جمهوری اسلامی ایران بود.
مراسم اختتام رزمایش ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش با حضور سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش و تعدادی از فرماندهان ارشد، سرلشکر حسین حسنی سعدی جانشین فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا(ص) و همین طور ناظران این قرارگاه، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش و فرماندهان نیروهای زمینی، پدافند هوایی، هوایی و دریایی ارتش و دیگر فرماندهان و مسئولان انجام شد.
در این رزمایش انواع یگان های شناور سطحی و زیرسطحی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران شامل ناوشکن تمام ایرانی دنا، انواع ناوشکن ها، ناوهای موشک انداز، ناوهای نیروبر و زیردریایی های کلاس طارق و قدیر، از مقابل ناوشکن سرفرماندهی سهند رژه رفتند.
جنگنده های اف۴، میراژ و هواپیمای شناسایی P۳F نیروی هوایی ارتش و انواع بالگرد نیروی دریایی ارتش یگان های سطحی و زیر سطحی را در این رژه همراهی کردند.
همچنین فرمانده کل ارتش قبل از رژه یگان های شرکت کننده در رزمایش، از برخی تجهیزات و ادوات نیروی زمینی ارتش شامل تانک ها، نفربرها، توپ ها، خودرو های موشکی و... سان دیدند.


منبع:

1400/08/18
22:56:22
5.0 / 5
1201
تگهای خبر: ارتش , ایران , سازمان , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل