رهگیری پهپادهای آمریکایی در رزمایش مشترک ذوالفقار ارتش

رهگیری پهپادهای آمریکایی در رزمایش مشترک ذوالفقار ارتش

به گزارش سیاسی ۹ و RQ۴ آمریکایی که در جریان برگزاری رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش، به منطقه FIR و محدوده ADIZ (منطقه شناسایی دفاع هوایی) ایران ورود کرده بودند، رهگیری شدند و مورد اخطار قرار گرفتند.


به گزارش سیاسی به نقل از خبرگزاری ایرنا از ستاد تبلیغات رزمایش ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش، در جریان برگزاری این رزمایش، پهپادهای MQ-۹ و RQ۴ در حالیکه از کیلومترها دورتر در رصد کامل شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور قرار داشتند، مبادرت به ورود به منطقه FIR و محدوده ADIZ (منطقه شناسایی دفاع هوایی) ایران کرده بودند، از جانب پدافند هوایی ارتش رهگیری و با اخطار جدی مواجه گشتند.
این هواگردهای فرامنطقه ای بعد از قاطعیت پدافند هوایی در رهگیری و اخطار، مسیر خویش را از حالت نزدیک شونده به مرزهای جمهوری اسلامی ایران تغییر دادند.
رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش از آغاز برگزاری، مورد توجه نیروهای فرامنطقه ای بخصوص آمریکا قرار گرفته و در این راستا پهپادهای MQ-۹ و RQ۴ آمریکایی، اصرار بر فعالیت در محدوده FIR جمهوری اسلامی ایران و محدوده ADIZ (منطقه شناسایی دفاع هوایی)، قصد جمع آوری اطلاعات و نزدیکی به منطقه عمومی این رزمایش را داشتند.
در طول برگزاری رزمایش هواگردهای بیگانه به دفعات مورد اخطار نیروی پدافند هوایی ارتش قرار گرفتند.


منبع:

1400/08/18
11:13:38
5.0 / 5
1099
تگهای خبر: آمریكا , ارتش , ایران , عمومی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل