فرمانده هوانیروز در الحاق هواپیمای فرندشیپ تازه بازآمد ارتش؛

سامانه های موشکی برد بلند در هوانیروز ارتش بهینه سازی شده است

سامانه های موشکی برد بلند در هوانیروز ارتش بهینه سازی شده است

به گزارش سیاسی فرمانده هوانیروز ارتش اظهار داشت: سامانه های موشکی برد بلند در هوانیروز بهینه و بحث قطعه سازی در حوزه آماده به کاری بالگردها به خوبی پیگیری شده است.


به گزارش سیاسی به نقل از خبرگزاری ایرنا، امیر سرتیپ «یوسف قربانی» فرمانده هوانیروز ارتش در مراسم الحاق یک فروند هواپیمای فرندشیپ تازه بازآمد ارتش که روز پنجشنبه در فرودگاه مهرآباد انجام شد، اظهار داشت: بر روی این هواپیما ۳۰ هزار نفرساعت کار انجام و ۳۰۰ قطعه آن تعویض شد. متأسفانه در ابتدای این فعالیت شرایط خوبی نداشتیم، اما با تلاش و اقدام جهادی به جایگاه مطلوبی رسیدیم.
فرمانده هوانیروز ارتش با اشاره به اینکه کار امروز امری بسیار پرارزش و انقلابی است، اضافه کرد: در نیروهای مسلح به این فرمایش حضرت امام (ره) که فرمودند «ما می توانیم» لبیک گفته شده و همه بعنوان یک الگو به آن مهم توجه دارند.
سرتیپ قربانی در ادامه اظهار داشت: اگر امروز اقتداری در نیروهای مسلح وجود دارد و در دکترین نظامی جهان، جمهوری اسلامی ایران نقش پررنگی دارد به سبب لبیک نیروهای مسلح به همین شعار «ما می توانیم» است.
وی افزود: مبحث مهم و مورد توجه دیگر، نیروی انسانی پرارزش جمهوری اسلامی است؛ ۴۸ هزار شهید ارتش افرادی توانمند و خداباور بودند که اگر این شهدا، جانبازان و ایثارگران نبودند، شاید شرایط امروز به گونه دیگری بود.
فرمانده هوانیروز ارتش اضافه کرد: علت دیگر مطرح بودن نیروهای مسلح ایران در سطح جهانی، همین روحیه خودباوری و اعتماد به نفسی است که به برکت انقلاب اسلامی و خون شهدا به دست آمده است.
سرتیپ قربانی ضمن اشاره به رشادت های کادر فنی و خلبانی هوانیروز و نیروی هوایی در جنگ تحمیلی اظهار داشت: جنگ تحمیلی جنگی نابرابر بود که با پشتیبانی، قدرت های استکباری انجام شد و صدام فکر می کرد که در مدت کوتاهی به تهران می رسد، اما رشادت و ازجان گذشتگی نیروهای نظامی و مردمی کشور سبب شد که توطئه های دشمنان شکست خورده و ماشین جنگی ارتش بعثی در همان روزهای اول زمین گیر شود و آنها اعتراف کردند که نیروی هوایی ارتش و هوانیروز، کمر آنها را در ایام نخست جنگ شکست.
وی اظهار داشت: امروز در جهان و در منطقه هرکاری صورت گیرد، حضور جمهوری اسلامی در آن بعنوان یک مؤلفه مقتدر، تعیین کننده است. امروز ارتش روی پای خود ایستاده و باید دقت کنیم که این ۴۸ هزار شهید برای نظام جمهوری اسلامی قدرت بازدارندگی خلق کرده اند.
فرمانده هوانیروز ارتش با اعلان اینکه امروز خانواده شهدا پای انقلاب و نظام ایستاده اند، اضافه کرد: نیروهای مسلح ما امروز قوی و قدرت بلامنازع منطقه و جهان هستند و ارتش ما یک ارتش انقلابی و همیشه در کنار مردم است. ما نیروهای مسلح زمانی که دشمنی مقابل مان باشد، ضد آن ید واحده می شویم و زمانی که مردم عزیز کشور به ما نیاز پیدا کنند در کنارشان خواهیم بود.
سرتیپ قربانی اظهار داشت: در سیل، زلزله و وقتی بحرانی رخ می دهد، همه دست به دست هم می دهیم تا بحران را مدیریت نماییم. در زلزله کرمانشاه پروازهای زیادی انجام شد که کاری انقلابی بود یا در سیل لرستان و گلستان اقدامات خوبی انجام شد، در انتخابات ریاست جمهوری هم از جانب هوانیروز اقدامات مؤثری برای جابه جایی صندوق های رای شکل گرفت.
وی اضافه کرد: امروز ما در بحث اورژانس کشوری، ۳۰ استان را پوشش می دهیم و با تلاش خود، نزدیک به هزار نفر را از مرگ نجات داده ایم.
فرمانده هوانیروز ارتش همینطور ضمن اشاره به پیشرفت های تسلیحاتی و تجهیزاتی هوانیروز اظهار داشت: ما به سامانه بومی دید در شب دست یافته و این سامانه را بر بالگردها نصب کرده ایم؛ سامانه های موشکی برد بلند هم در هوانیروز بهینه و بحث قطعه سازی در حوزه آماده به کاری بالگردها به خوبی پیگیری شده است.
منبع:

1400/08/08
08:31:49
5.0 / 5
1140
تگهای خبر: ارتش , ایران , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
سیاسی بین الملل