نماینده ولی فقیه در سپاه:

خطر بازگشت از اصل انقلاب وجود دارد

خطر بازگشت از اصل انقلاب وجود دارد

ایرنا- نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: نباید غفلت کرد که خطر ارتجاع و بازگشت از اصل دین و انقلاب اسلامی همچنان وجود دارد.


حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی صادقی روز دوشنبه در اجلاس سراسری استادان شبکه تربیتی صالحین بسیج در مشهد اضافه کرد: دشمن فهمیده باید جان انقلاب را بگیرد و ارکان انقلاب را بشکند و با اهمیت ترین آن هویت دینی است و اینکه پیوند امت با ولایت را بگیرد.
وی افزود: اگر هدایتهای الهی امام(ره) و کارگردانی خدا نبود انقلاب هم می رفت که پس از امام گرفتار انحراف شود اما خدا نصرت کرد و نگذاشت پس از امام(ره) اتفاقی بیفتد که پس از فوت بسیاری از رهبران رخ می دهد و آن خطر گذشت و کسی آمد که ۴۰ سال است که افتخارش شاگردی امام(ره) است.
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه امروز با ۲ خطر ارتجاع مواجه هستیم اضافه کرد: یکی از آنها خطر ارتجاع برخی از فرزندان انقلاب و ارتداد فکری، اعتقادی، شک و شبهه است که دشمنان دنبال این هستند که با القای شبهه، فضای غلط مجازی، فتنه و تحریم نیروهای انقلاب را در صراط مستقیم خود از لحاظ فکری متزلزل کنند.
حاجی صادقی اضافه کرد: بطور مثال اینکه عده ای بگویند شک کردیم در موضعی که رهبری در بحث برجام گرفتند هر چند که شکست آنرا هم دیدند. یا در موضوع واکسن ولی اهل بصیرت می دانند معجزه آسا بود که انقلاب تا اینجا آورده شده است.
وی افزود: در سال ۹۸ و مسائل آبان ماه و کج سلیقگی دولت گذشته در بحث بنزین رهبری فرمودند مصوبه سران قوا باید اجرا شود ولی بعضی بچه های ما نتوانستند هضم کنند چون هجمه، سنگین بود و القای شبهه می شد و فتنه انگیزی غوغا می کرد.
نماینده ولی فقیه در سپاه اظهار داشت: ارتداد دوم در میدان عمل است که افراد را زمینگیر کنند تا نتوانند در میدان جهاد حضور یابند بطورمثال در ارتباط با شوروی سابق، استحاله ایدئولوژیک و حمله اعتقادی کردند و در ارتباط با انقلاب هم دنبال این امر و ترویج دین سکولار هستند همان سکولاریسم که با انقلاب اسلامی ایران سرنگون شد و در جهان به چالش کشیده شد و می بینیم که چگونه مقاله می نویسند کتاب چاپ می کنند و برای احیای سکولاریسم صحبت می کنند و حتی در زمینه علمیه یک جریان دینداری غیرانقلابی از جنس تحجر و سکولار ترویج می شود.
حاجی صادقی اضافه کرد: کار دیگر دشمن، تحریف دین و به کارگیری دین مقابل دین و ایجاد جنگ های نیابتی است بطور مثال یکی از نقش های جدی دشمنان در افغانستان همین است و برای داخل کشور ما هم جنگ نیابتی در نظر گرفته اند.
وی افزود: از دیگر برنامه های دشمنان ایجاد گسست بین امت و امام، کوشش برای ترویج التقاط در اندیشه و عمل، تفرقه و جنگ های داخلی و تغییر ذائقه فرهنگی و ارزشی مردم است همین طور ایجاد ناامیدی و بی اعتمادی به مسئولان از دیگر برنامه های آنهاست و یکی از بزرگترین ضربه هایی که دولت گذشته به نظام زد بدبین کردن مردم به مدیران بود.
نماینده ولی فقیه در سپاه اظهار داشت: تضعیف مولفه های قدرت در بخشهای مختلف از دیگر برنامه های دشمن است که اینها را نباید شوخی گرفت تا کسی بگوید موشک برای چیست چون دشمنان می دانند جامعه قوی و قدرتمند زیر بار سلطه آنها نمی رود.
حاجی صادقی اضافه کرد: از دیگر اقدامات دشمنان ترویج و تبلیغ سبک زندگی غربی، تغییر آداب و رسوم و زندگی و فشار اقتصادی و معیشتی و بزرگنمایی دشمن است و اینکه نمی توانیم با کدخدا درگیر شویم.
وی افزود: نفوذ دادن افراد و افکار غربی در مدیریتها در هر سطحی هم برنامه دشمن است و نباید اظهار داشت که در دولت الهی و اسلامی و انقلابی آقای رییسی این کار را نمی کنند الان هم دنبال این کار هستند.
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: تضعیف نیروهای انقلاب و ثابت قدم، تضعیف شریعت محوری و نسبت دادن نابسامانیهای موجود به اینکه "دین کارآمدی ندارد" از دیگر حربه های دشمن است و دشمن در فضای مجازی تبلیغ می کند که نابسامانیهای موجود به خاطر عمل کردن به شریعت و مشکلات، زیر سر دین و روحانیت است همین طور تبلیغ می کنند که در دین شما هم جریان اصلاح طلبی مارتین لوتری و اصلاح در دین لازم است.
حاجی صادقی اضافه کرد: در مقابل این خطر رجعت، روحانیت وظیفه دارد چون اگر رسول اکرم(ص) برای همه مردم اسوه در دینداری بود برای ما روحانیان اسوه در ماموریت است چونکه آرم نبوت روی سر ماست و پیامبر(ص) علاوه بر رسالت، مبلغ دین هم بود.
در این اجلاس همین طور کتاب "تنگه علیمردانی" درباب دفاع مقدس و رشادتهای شهید حسن علیمردانی رونمایی گردید.1400/08/03
21:42:19
5.0 / 5
1076
تگهای خبر: ایران , برجام , جامعه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل