هر هفته رونمایی از یك كتاب گویا؛

رونمایی از کتاب گویای ریشه های تهاجم

رونمایی از کتاب گویای ریشه های تهاجم

کتاب گویای «ریشه های تهاجم» تهیه و بر روی پایگاه کتاب گویای ایران صدا در دسترس علاقه مندان قرار گرفت.


به گزارش سیاسی به نقل از خبرگزاری ایرنا از تارنمای مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، کتاب «ریشه های تهاجم» به نویسندگی معصومه فرهاد درویشی سه تلانی و به تهیه کنندگی تینا میرکریمی، صداپیشه گی و روایت محمد تنهایی و در ۳۴۸ دقیقه تهیه شده است و بر روی پایگاه کتاب گویای ایران صدا در دو جلد در دسترس علاقه مندان قرار گرفت.
کتاب «ریشه های تهاجم» (جلد اول) از سری کتاب های پنج جلدی تجزیه وتحلیل جنگ ایران و عراق است که به همت مرکز مطالعات و تحقیقات جنگ تألیف و انتشار یافته است. این کتاب به دست کسانی تألیف و تنظیم شده که خود در طول هشت سال دفاع مقدّس نقش مؤثری در جنگ ایفا کرده و درک درست و همه جانبه ای از جنگ داشته اند.
دیباچه کتاب را محسن رضایی فرمانده پیشین سپاه پاسداران، نگاشته است. وی در این قسمت توضیحاتی درباره این مجموعه و هدف از جمع آوری آن داده است.
کتاب شامل ۶ فصل است که هر فصل را گروهی از استادان و پژوهشگران رشته های نظامی نگاشته اند و بعد از اختتام فصل، مآخذ مربوط به آن بخش، به دقت درج شده است.
«تجزیه وتحلیل جنگ ایران و عراق» عنوان مجموعه ای است که طی آن، مسائل مربوط به جنگ تحمیلی بررسی و تحلیل می شود.
کتاب «ریشه های تهاجم» جلد اول از مجموعه یاد شده است که در آن، شش مقاله در باب علل و زمینه های تجاوز عراق به ایران فراهم آمده است.
مقالات با مباحثی نظیر علت شروع جنگ ایران و عراق، پیشینه روابط دو کشور، وضعیت نظام بین الملل و منطقه خلیج فارس، وضعیت داخلی ایران و عراق در آستانه جنگ و تمهیدات عراق برای شروع تجاوز به ایران تدوین شده است که این مقالات شامل بررسی علل وقوع جنگ ایران و عراق، نوشته حسین حسینی، پیشینه تاریخی روابط و اختلافات ایران و عراق نوشته مجید مختاری، وضعیت نظام بین الملل در آستانه جنگ ایران و عراق نوشته حسین یکتا، بررسی وضعیت داخلی جمهوری اسلامی ایران در آستانه جنگ (وضعیت جغرافیایی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، نظامی) نوشته نوحسین اردستانی، جواد اطاعت، یحیی فوزی، حسین یکتا، بررسی وضعیت داخلی عراق در آستانه جنگ نوشته محمدحسین جمشیدی و تمهیدات سیاسی و نظامی عراق برای شروع جنگ می شود.
فهرست منابع هر مقاله در آخر آن مندرج است.
کتاب «ریشه های تهاجم» در سال ۱۳۸۴ توسط انتشارات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس انتشار یافته است.
برای دریافت کتاب گویای «ریشه های تهاجم» اینجا را کلیک کنید.
همچنین برای تهیه نسخه چاپی کتاب «ریشه های تهاجم» اینجا را کلیک کنید.

1400/07/16
14:22:59
5.0 / 5
1432
تگهای خبر: ایران , كتاب , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
سیاسی بین الملل