فرمانده كل ارتش:

دشمنان مرتب در حال ایجاد و تولید شبهه هستند

دشمنان مرتب در حال ایجاد و تولید شبهه هستند

به گزارش سیاسی فرمانده کل ارتش اظهار داشت: دشمنان مرتب درحال ایجاد و تولید و برجسته کردن شبهات و رنگانگ جلوه دادن این شبهات برای جامعه و خصوصاً جوانان هستند که پاسخ اینها به عهده روحانیت است.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی روز یکشنبه در نخستین همایش فرزندان طلبه کارکنان ارتش که در سازمان عقیدتی سیاسی ارتش برگزار شد، با تسلیت فرا رسید اربعین حسینی و با اشاره به نقش روحانیان و حوزوی ها در جامعه اسلامی اضافه کرد: خاستگاه انقلاب اسلامی فرهنگی و دینی است بدین سبب با اهمیت ترین بخشی که باید این انقلاب را حفظ کند و آنرا ارتقا دهند روحانیون، حوزویان و علما هستند و تا به امروز نیز نقش های بی بدیلی را در کشور ایفا کردند.
وی در ادامه با اشاره به نقش روحانیون در مراحل مختلف انقلاب اسلامی اظهار داشت: یکی از مسئولیت های روحانیون، اداره جامعه مبتنی بر رویکرد فرهنگی انقلاب اسلامی است که حضرت امام خمینی و رهبر معظم انقلاب به بهترین شکل ممکن در طول این سال ها توانستند در این حوزه و به ویژه در زمینه رهبری جامعه اسلامی گام بردارند و روشنگری و هدایت کنند.
فرمانده کل ارتش نقش روحانیت را در پیروزی های انقلاب اسلامی بی بدیل دانست و اضافه کرد: روحانیان به رهبری مقام معظم رهبری و حضرت امام خمینی تا حالا توانستند هر جایی که نیاز بوده، مردم را برای پیشبرد اهداف عالی انقلاب اسلامی بسیج کنند که برای نمونه می توان به دوران دفاع مقدس و رشادت های بسیجیان در صحنه های نبرد همین طور در عرصه های مختلف دیگری مانند انتخابات و راهپیمایی ها اشاره نمود.
سرلشکر موسوی ترویج اصول و ارزش های اخلاقی و همین طور روحیه جهاد و ایثارگری را یکی دیگر از اقدامات علما و روحانیون در جامعه ما دانست و اظهار داشت: روحانیون در عرصه ها مختلف پیشتاز بوده اند و اگر در قالب اعداد و ارقام بخواهیم این مساله را مورد توجه قرار دهیم می بینیم بعنوان مثال تعداد شهدای روحانی در مقایسه با سایر اقشار جامعه فاصله معنا داری دارد و این بیان کننده پیش قراول بودن روحانیان در عرصه جهاد و حماسه است.
وی اظهار داشت: روحانیون نقش های مختلفی را در دفاع مقدس و پس از آن بر عهده داشتند که بررسی این مساله نیاز به زمان بسیاری دارد.
فرمانده کل ارتش در ادامه به بیانات رهبر معظم انقلاب درباره نقش روحانیون در شکل گیری جامعه اسلامی اشاره نمود و اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی انتظارات گسترده ای از روحانیون دارند و همیشه بر ارتباط روحانیت با سیاست و دفاع از نظام اسلامی تاکید دارند دیده بانی دینی، تبیین نیازها در جامعه و امروز به ویژه پاسخ به شبهات نسل جوان است. دشمنان ما مرتب درحال ایجاد شبه و تولید شبه و برجسته کردن شبهات و رنگانگ جلوه دادن این شبهات برای جامعه و خصوصاً جوانان هستند که پاسخ اینها به عهده روحانیت است.
وی با اشاره به این که کشور ما یک کشور جوان است اظهار داشت: مقام معظم رهبری همیشه بر اهمیت توجه به جوانان و نقش بالای این عزیزان در رشد و تعالی انقلاب اسلامی تاکید دارند و بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی نیز مخاطب اصلی اش همین جوانان هستند.
سرلشکر موسوی با تاکید بر اهمیت آگاهی از تاریخ اظهار داشت: برای تربیت افراد بزرگ باید گذشته را به درستی شناخت و از تجربه ها درس گرفت و اگر از تاریخ غفلت شود دروغ ها بجای حقیقت خواهند نشست و آینده تحت تاثیر تهدیدات نا شناخته قرار خواهد گرفت.
وی شناخت ظرفیت های عظیم کشور را یکی دیگر از موضوعات مهم دانست و اظهار داشت: آمار و ارقام گویای ظرفیت های عظیم کشور است و برمبنای همین آمار در خیلی از حوزه ها و منابع، ما مقام اول را در جهان داریم و با این ظرفیت های عظیم می شود کارهای بسیار بزرگی انجام داد.
فرمانده کل ارتش انگیزه و همت را یکی از ابزار تحقق اهداف بزرگ دانست و اظهار داشت: انگیزه و همت می تواند سبب تحقق اهداف بزرگ شود. مدیران جوان باید با بهره بردن از بیانات مقام معظم رهبری و با بهره گیری از ظرفیت های عظیم کشور و با همت و انگیزه آینده این کشور را بسازند.
سرلشکر موسوی اشاره کرد: به نظر من خلاصه و چکیده بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی این است که دهه های آینده متعلق به شما جوانان است و شما هستید که باید کارآزموده و پر انگیزه از انقلاب اسلامی حراست کنید و در راه که ایجاد تمدن بزرگ اسلامی و زمینه سازی برای ظهور امام زمان است حرکت کنید.
وی دلیل خصومت دشمنان با انقلاب مردم ایران را به جهت ماهیت اسلامی آن دانست و اظهار داشت: مشروعیت و تداوم انقلاب اسلامی منوط به تداوم حاکمیت ارزش های دینی است ومهمترین رسالت و ماموریت جوانان مقابله با تهدیدات نرم و فرهنگی در زمینه ارزش های اسلامی و ایرانی است و امیدواریم با تلاش شما جوانان هرروز بیش از پیش شاهد بالندگی ایران اسلامی باشیم.
منبع:

1400/07/04
20:02:45
5.0 / 5
1129
تگهای خبر: ارتش , ایران , تمدن , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل