رئیسی در دیدار رئیس جمهور بلاروس:

اولویت دولت من اقتصادی می باشد

اولویت دولت من اقتصادی می باشد

به گزارش سیاسی رئیس جمهور با اشاره به اینکه سطح روابط اقتصادی ایران و بلاروس کافی و راضی کننده نیست، اظهار داشت: تکمیل هر چه سریع تر پروژه های مشترک دو کشور می تواند روند گسترش تعاملات اقتصادی دوجانبه را تسریع و تسهیل کند.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، سید ابراهیم رئیسی عصر امروز پنجشنبه در اولین روز از سفر به تاجیکستان، در دیدار "الکساندر لوکاشنکو" رئیس جمهور بلاروس که با حضور وی درمحل اقامت رئیس جمهور کشورمان برگزار شد با تکیه بر اینکه اولویت دولت من اقتصادی می باشد، اضافه کرد: به دنبال توسعه مناسبات اقتصادی در منطقه هستم و به وزرای اقتصادی و فنی دستور داده ام پیگیر اجرای توافقات مشترک باشند.
رئیسی تصریح کرد: تهران و مینسک زمینه ها و ظرفیت های بسیار خوبی برای توسعه روابط دارند و روابط خوب و سازنده سیاسی دوجانبه می تواند به عملیاتی شدن هر چه بیشتر و سریع تر این ظرفیت ها کمک موثری کند. تأمین متقابل کالاها و خدمات مورد نیاز ایران و بلاروس از یکدیگر یکی از زمینه های خوب تقویت مناسبات اقتصادی می باشد.
رئیسی به اعتراف دولتمردان آمریکایی در خصوص شکست سیاست فشار حداکثری ضد مردم ایران اشاره نمود و عنوان کرد: توسعه مناسبات منطقه ای یکی از راههای مقابله با تحریم است و کشورهایی مثل ایران و بلاروس زمینه و راه های غلبه بر تحریم ها را پیدا کرده اند.
الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهور بلاروس هم در این دیدار اظهار داشت: هیچ کشوری نتوانسته با تحریم کشورهای دیگر به موفقیت برسد و تحریم اساسا سیاست شکست خورده ای در جهان است.
لوکاشنکو با تکیه بر علاقمندی برای توسعه روابط و همکاریهای اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: سطح فعلی روابط اقتصادی دو کشور به هیچ وجه تناسبی با روابط دوستانه سیاسی ایران و بلاروس ندارد و باید با استفاده از ظرفیت های مناسب موجود مناسبات اقتصادی را هر چه بیشتر گسترش دهیم.
وی اظهار داشت: نیاز داریم کارگروه مشترکی تشکیل گردد تا علاوه بر تسریع در تکمیل پروژه های مشترک نقشه راه عملیاتی ارتقای سطح روابط دو کشور را تدوین کند.
منبع:

1400/06/25
23:39:18
5.0 / 5
1419
تگهای خبر: آمریكا , ایران , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل