شهردار منطقه ۱۲ مطرح كرد

بررسی راه اندازی باغ تایلندی و ادامه روند بازسازی سفارت تایلند

بررسی راه اندازی باغ تایلندی و ادامه روند بازسازی سفارت تایلند

به گزارش سیاسی شهردار منطقه ۱۲ طی بازدید از سفارت تایلند از بررسی راه اندازی باغ تایلندی در این منطقه و ادامه روند بازسازی این سفارتخانه اطلاع داد.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، علی محمد سعادتی، شهردار منطقه ۱۲ با همراهی ورا ووت پونگ پرا پاپانت، سفیر کشور تایلند از این سفارتخانه به منظور بررسی ادامه روند بازسازی از آن بازدید کرد.
در این بازدید سعادتی با ابراز اطمینان از این که بررسی های شهرداری منطقه در کمال صحت، دقت و با حفظ امانت انجام می گیرد، اضافه کرد: روند پیشروی پرونده شهرسازی سفارت تایلند در مورد عملیات اجرایی و بازسازی آن سفارتخانه بررسی گردید و بدین منظور بازدیدی از این سفارتخانه صورت گرفت.
وی با یادآوری برگزاری جلسات قبلی با سفیر تایلند در حوزه این مورد افزود: شهرداری منطقه همکاریهای لازم با سفارتخانه برای تسریع در حل و فصل این مورد را در دستور کار خود قرار داده است.

در ادامه سفیر تایلند ضمن قدردانی از نتایج مثبت این دیدار ضمن اشاره به درخواست های پیشین این سفارتخانه از شهرداری تهران برای ایجاد باغ تایلندی در منطقه ۱۲، خواهان تشکیل کمیته ای مشترک برای راه اندازی این باغ شد که نخستین اقدام آن توافق برای جانمایی این باغ باشد.

ورا ووت پونگ پرا پاپانت با اشاره به اینکه در این باغ میتوان با استفاده از مجسمه هایی برآمده از فرهنگ و آداب و سنن تایلندی یا بسته به اقلیم و آب وهوای منطقه، از گونه های گیاهی این کشور بهره برد، اظهار داشت: این باغ مظهر دوستی کشور تایلند و ایران است و در آن نباید صرفا از المان های فرهنگی تایلند استفاده شود، بلکه طراحی آن باید بگونه ای باشد که عناصر فرهنگی هر دو کشور در کنار هم به منصه ظهور برسد تا بدین سان باغ تایلندی، نمایانگر دوستی دیرینه دو کشور طی قرن های گذشته شود.

سعادتی هم ضمن اعلام موافقت با تشکیل کمیته مشترک و آمادگی کامل برای شروع برنامه ریزی مالی و فضایی برای راه اندازی این باغ، خواهان کسب مجوزهای لازم و حل و فصل مراحل دیپلماتیک به منظور تسریع در روند اقدامات، مکاتبات و تعاملات در این حوزه شد و بیان نمود: شهر یک موجود زنده است و ما گام به گام باید با تغییر و تحولات آن همراهی کنیم؛ ازاین رو نمی توان با عنایت به این تغییر و تحولات، روند اجرای پروژه ها را به تعویق انداخت.
وی بر انجام مذاکرات در مورد نوع خدمات و کارهایی که سفارت و دولت تایلند برای ساخت این بوستان می خواهد انجام دهد، تاکید کرد و اضافه کرد: برای مشخص شدن نوع همکاری از طراحی، تعیین یا انتقال نوع گونه های گیاهی تایلندی، سرمایه گذاری و... احتیاج به اعلام رسمی سفارتخانه داریم تا بتوانیم در مورد اقدامات دیگر برنامه ریزی نماییم.

شهردار منطقه 12 با یادآوری تملک باغ های تاریخی و توسعه فضای سبز طی سال قبل و سالجاری توسط شهرداری منطقه، از استفاده از تجربه ها و ایده های قبلی کشور تایلند در کشورهای دیگر در مورد ایجاد باغ تایلندی برای خلق ایده های جدید در ایران استقبال کرد و اظهار داشت: بعنوان برنامه ریزی کوتاه مدت تا زمان راه اندازی این باغ میتوان با برگزاری نمایشگاه های موقت و معرفی فرصت های فرهنگی مشترک به ایده های جناب سفیر در مورد برجسته کردن دوستی دو کشور جامع عمل پوشاند.
وی ضمن ابراز تمایل برای افزایش جذب گردشگر از کشور تایلند به منظور بازدید از جاذبه های گردشگری منطقه ۱۲ بعنوان منطقه تاریخی قلب طهران اظهار داشت: این منطقه از هر نظر هتلینگ، اقامتگاه ها، امکانات رفاهی مورد نیاز و... برای پذیرایی از گردشگر های تایلندی آمادگی کامل دارد و از آن استقبال می کند.
سعادتی همینطور با بیان آمادگی برای ایجاد فرصت های اقتصادی مشترکی که در منطقه مرکزی تهران بعنوان محدوده توریستی و پر رفت وآمد شهر وجود دارد، افزود: طی تعامل با تجار تایلندی یا شرکتهای سرمایه گذاری با نظر خود سفارتخانه میتوان در چارچوب ایجاد مراکز تفریحی، بازارهای اختصاصی، عرضه خدمات پزشکی و... برای نمود پیداکردن ظرفیت های اقتصادی تایلند و شکل گیری خدمات متقابل اقدام نمود.
طبق گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۲، در انتها سفیر تایلند با اشاره به اینکه زمینه های همکاری دوجانبه در حوزه موضوعات طرح شده بسیار بالاست، در مورد اجرای ایده های شهردار منطقه ۱۲ اعلام آمادگی کرد.1400/06/24
20:57:08
5.0 / 5
1128
تگهای خبر: ایران , خدمات , دولت , عمومی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل