بررسی طرح های در ارتباط با اصلاح نظام یارانه ای کشور در فراکسیون انقلاب اسلامی

بررسی طرح های در ارتباط با اصلاح نظام یارانه ای کشور در فراکسیون انقلاب اسلامی

نایب رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی از بررسی طرح های در ارتباط با اصلاح نظام یارانه ای کشور در این فراکسیون اطلاع داد.


محمدرضا میرتاج الدینی در گفت و گو با ایسنا در توضیح جلسه امروز فراکسیون انقلاب اسلامی اظهار داشت: این جلسه جهت بررسی طرح های در ارتباط با اصلاح نظام یارانه ای کشور برگزار شد که که در آینده جلسه ای دیگر با حضور مسؤلان مربوطه خواهد بود.
وی توضیح داد: نظام یارانه ای کشور نیازمند اصلاح است، الان در حوزه حامل های انرژی ۸۳ میلیارد دلار یارانه وجود دارد در سال ۹۸ سهم یارانه های هیدروکربنی در رابطه با فرآورده های اصلی نفت ۳۱ درصد و گاز و سایر فرآورده ها ۵۲ درصد بوده، بخش عظیمی از یارانه های هیدروکربنی در ارتباط با نیروگاه های برق است.
میرتاج الدینی افزود: اگر مجموع یارانه ۸۳ میلیارد دلار را با تسعیر دلار ۱۱ هزار تومانی حساب نماییم، برای هر فرد ایرانی یک هزار دلار یارانه پنهان اختصاص پیدا می کند که بر مبنای محاسبه با قیمت روز دلار ۲۵ میلیون تومان و برپایه دلار قیمت دولتی ۱۱ میلیون تومان می شود. در واقع برای هر فرد در طول یک ماه از ۹۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون تومان یارانه پنهان داده می شود اما این یارانه برای هر فرد ایرانی به صورت مساوی استفاده می شود. بر مبنای نظر کارشناسان، افراد ثروتمند ۲۵ برابر بیشتر از قشر محروم از یارانه مذکور بهره می برند در حالیکه قشر مستضعف به یارانه احتیاج بیشتری دارد.
نایب رییس فراکسیون نیروهای مردمی انقلاب در انتها اظهار داشت: البته اعتقاد برخی نمایندگان این است که در گذشته هدفمندی یارانه ها موفق بوده که این روند متوقف شده بنابراین باید همه این موارد مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد.
منبع:

1400/06/23
22:04:25
5.0 / 5
1183
تگهای خبر: ایران , دولت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل