كوچكی نژاد:

نمایندگان نباید به وزرای پیشنهادی تهمت ناروا بزنند

نمایندگان نباید به وزرای پیشنهادی تهمت ناروا بزنند

به گزارش سیاسی نماینده مردم رشت در مجلس تصریح کرد: نمایندگان باید در قالب آئین نامه مخالفت و موافقت خویش را با وزرای پیشنهادی مطرح کنند و حق بیان تهمت به وزرا ندارند.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، جبار کوچکی نژاد در تذکری شفاهی در جریان جلسه علنی نوبت عصر امروز چهارشنبه مجلس با استناد ماده ۱۰۹ آئین نامه داخلی مجلس بیان نمود: نمایندگان مجلس همگی باید آئین نامه داخلی را رعایت نمایند و این صحیح نیست در چارچوب تذکر بعنوان مخالف یا موافق وزرای پیشنهادی صحبت کنند. روز گذشته آقای موسوی در تذکر ماده ۷۵ به مخالفت از وزیر پیشنهادی پرداخت در این مواقع هیات رئیسه باید میکرفن را قطع کند.
ایشان در ادامه اظهار داشت: همینطور در روز گذشته از پشت تربیون یکی از مخالفین به یکی از وزرای پیشنهادی که از خدمتگزاران نظام بوده و ۱۰ سال با حکم رهبری بزرگترین رسانه کشور را مدیریت کرده است تهمت های ناروایی زدند باید جلوی این موارد گرفته شود.
نماینده مردم رشت خاطرنشان کرد: همینطور برپایه اصل ۸۴ قانون اساسی باید به حقوق همه اقشار توجه گردد. متاسفانه احکامی برای پرداخت فوق العاده فرهنگیان صادر شد اما در موقع پرداخت حقوق گویا لغو شده است. این امر منجر به یاس و تحریک فرهنگیان می شود. باید به این مورد رسیدگی شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر وی بیان نمود: این درست است. در بحث اجرای اصل ۸۴ قانون اساسی و همینطور توجه به حقوق فرهنگیان همه باید تلاش کنند اما طبیعتا در جابجایی دولت خلاءهایی به وجود می آید و ما تلاش می نماییم امروز با تعیین تکلیف کابینه و در هفته دولت شاهد تشکیل دولت باشیم همه نمایندگان هم باید آئین نامه را رعایت نمایند و اگر نماینده ای در نطق خود به وزیر پبشنهادی تهمت ناروا بزند وزیر حق دارد به صورت کتبی یا شفاهی از خود دفاع کند.
منبع:

1400/06/03
20:59:47
5.0 / 5
1427
تگهای خبر: دولت , شورا , كشور , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل