شاكری:

آیین نامه مجلس در مورد رای اعتماد به وزرا باید اصلاح گردد

آیین نامه مجلس در مورد رای اعتماد به وزرا باید اصلاح گردد

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به لزوم اصلاح آیین نامه داخلی مجلس در مورد رای اعتماد به وزرا در زمان تشکیل کابینه، تصریح کرد: رای گیری برای هر وزیر پیشنهادی در زمان تشکیل کابینه باید بلافاصله پس از عرضه برنامه و نطق مخالفین و موافقین انجام گیرد.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، اقبال شاکری با انتشار کلیپی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام، بیان نمود: این گونه به نظر می آید که آیین نامه داخلی مجلس در مورد فرایند رای اعتماد به وزرا احتیاج به اصلاح دارد. طبق ضوابط و آیین نامه فعلی مجلس در ابتدا کلیه وزرا به ترتیب الفبا برنامه هایشان را عرضه می دهند.
ایشان در ادامه اظهار نمود: سپس موافقان و مخالفان نظراتشان را اعلام می کنند و سپس رئیس جمهور محترم سخنرانی می کند و در نهایت رای گیری برای کلیه وزرا باهم انجام می شود. ازاین رو نخستین وزیر فرصت گفتگو و مذاکره بیشتری برای جلب آرای نمایندگان نسبت به وزرا بعدی دارد و آخرین وزیر هم عملا هیچ وقتی ندارد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: این فاصله زمانی اثر منفی در رای گیری دارد. به نظرم رای گیری برای هر وزیر باید بلافاصله پس از عرضه برنامه و نطق مخالفین و موافقین انجام گیرد.1400/06/02
10:04:18
5.0 / 5
1469
تگهای خبر: اینستاگرام , شورا , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل