دریادار تنگسیری خبر داد:

استفاده از ظرفیت بیمارستان های نیروی دریایی سپاه برای مقابله با کرونا

استفاده از ظرفیت بیمارستان های نیروی دریایی سپاه برای مقابله با کرونا

فرمانده نیروی دریایی سپاه ضمن اشاره به اجرای طرح واکسیناسیون کرونا در بیمارستان های این نهاد نظامی، اظهار داشت: در موج پنجم کرونا، همه ظرفیت های بیمارستانی و درمانگاهی نیروی دریایی سپاه بسیج شده است.


به گزارش سیاسی به نقل از سپاه نیوز، سردار دریادار پاسدار «علیرضا تنگسیری» فرمانده نیروی دریایی سپاه در تشریج اقدامات انجام شده از طرف نیروی دریایی سپاه در مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: با لبیک به فرمایش اخیر مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا و ابلاغ فرمانده کل سپاه، به استفاده حداکثری از همه ظرفیت ها و بسیج کادر درمانی جهادی، تمام بخش های بیمارستانی نیروی دریایی سپاه در شهرهای بوشهر، شیراز، بندرعباس، چالوس، چاه مبارک و بندرلنگه برای ارائه خدمات درمانی به بیماران کرونائی فعال می باشند و در مراکز درمانگاهی ماهشهر، چابهار، جاسک، چالوس و بندرلنگه، با راه اندازی کلینیک ها حاد تنفسی مشغول خدمت رسانی هستند.
وی افزود: با درخواست ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزارت بهداشت، یک واحد بیمارستان صحرایی مزین به نام شهید فاطمی (ره) در بندرعباس با مراجعه روزانه بیش از ۴۰۰ نفر و یک واحد مزین به نام شهید محمدی ها در بندر لنگه با مراجعه روزانه بیش از ۱۰۰ نفر برپا و به راه افتاده است.
فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به دیگر اقدامات انجام شده از طرف ندسا گفت: اکنون بیمارستان های امام رضا (ع) چالوس با ۳۰ تخت، بیمارستان مسلمین شیراز با ۱۰۰ تخت، بیمارستان حضرت قائم در بوشهر با ۳۰ تخت، بیمارستان شهید سلیمانی چاه مبارک با ۳۰ تخت، بیمارستان شهید محمدی ها بندر لنگه با ۴۰ تخت و بیمارستان صاحب الزمان (عج) با ۴۰ تخت و جمعا ۳۲۰ تخت ثابت بیمارستانی و بیش از ۱۰۰ تخت بیمارستان صحرایی مشغول ارائه خدمات درمانی به بیماران کرونائی هستند.
تنگسیری با اعلان اینکه آنچه برای ما مهمست خدمات رسانی سریع و مطلوب به مردم است، اشاره کرد: ما هر چه در نیروی دریایی سپاه در زمینه بهداشت و درمان داشته ایم، به میدان آورده ایم. بخش های سی تی اسکن با نهایت ظرفیت در مراکز بیمارستانی مشغول سرویس دهی هستند.
وی با اعلان اینکه در جغرافیای استان هرمزگان یک فروند بالگرد مأمور کرده ایم، اشاره کرد: هر کجا مریض حاد و اورژانسی در جاهای دوردست و صعب العبور وجود دارد، با هماهنگی مرکز اورژانس هرمزگان، در اسرع وقت به مراکز درمانی ثابت انتقال دهند. در مورد توزیع ماسک، همه یگان های نیروی دریایی سپاه به نواحی همجوار کم برخوردار، این خدمات مستمرأ انجام می دهند.
فرمانده نیروی دریایی سپاه درباب طرح واکسیناسیون کووید۱۹ اظهار داشت: با تشکیل تیم های بهداشتی در محل بیمارستان های استقراری ندسا با هماهنگی دانشگاه های علوم پزشکی مراکز استانی، ترزیق واکسن کووید۱۹ درحال انجام است؛ ضمن این که واکسیناسیون در جزایر خلیج فارس نیز انجام شده است.

1400/05/27
23:38:02
5.0 / 5
1242
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
سیاسی بین الملل