امیر سرتیپ حیدری:

نیروی زمینی ارتش یکی از ستون های مهم دفاع از کشور است

نیروی زمینی ارتش یکی از ستون های مهم دفاع از کشور است

به گزارش سیاسی فرمانده نیروی زمینی ارتش در جمع کارکنان وظیفه نخبه در مرکز آموزش01 شهدای وظیفه این نیرو اظهار داشت: نیروی انسانی بی بدیل ترین مولفه قدرت در هرجامعه ای است، اگر این مولفه با زینت نخبگی تلفیق شود اثر گذاری آن در تمامی حوزه ها مشهودتر خواهد بود.


به گزارش سیاسی به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ کیومرث حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش بامداد امروز(دوشنبه) در جمع کارکنان وظیفه نخبه کشور (پانزدهمین دوره رزم مقدماتی در مرکز آموزش 01 شهدای وظیفه نیروی زمینی ارتش)، اظهار داشت: ارتش جمهوری اسلامی ایران برای جامعه علم و دانش و نخبگان کشور احترام ویژه ای قائل است، نیروی انسانی بی بدیل ترین مولفه قدرت در هرجامعه ای است.
وی ادامه داد: هیچ کاری به نتیجه قطعی نمی رسد مگر این که مجموعه ای با تفکر و برنامه ریزی هدفمند آنرا هدایت کند، جنگ در نوع خود علم، فن و دانش است، باید مولفه های قدرت در کنار هم قرار گیرند تا پیروزی حاصل شود، پیروزی در دوران دفاع مقدس، نمونه بارز جنگیدن، همراه با تفکر و فرماندهی در مقابل دشمنِ تا بن دندان مسلح بود.
امیرسرتیپ کیومرث حیدری به مولفه های قدرت نیروی زمینی ارتش اشاره نمود و اضافه کرد: نیروی انسانی متخصص و مجرب نخستین مولفه قدرت نیروی زمینی ارتش است که در تمامی صحنه ها با حضور موثر خود توانسته است تحرک را دراین نیرو به سطح بالایی افزایش دهد، امروز نیروی زمینی ارتش با داشتن نیروی انسانی پا در رکاب، کار آمد و مومن یکی از ستون ها و مولفه های مهم دفاع از کشور است.
وی به قدرت بالگردی نیروی زمینی ارتش بخصوص در سطح منطقه اشاره و خاطرنشان کرد: منحصر به فردترین ناوگان بالگردی خاورمیانه در نیروی زمینی ارتش قرار دارد، امروز قدرت بالگردی ما برای همگان ثابت شده است، هوانیروز ارتش در دوران دفاع مقدس با داشتن خلبانان مجرب، حماسه های بزرگ و ماندگاری را در مقابله با دشمن بعثی از خود به یادگار گذاشته است.
فرمانده نیروی زمینی ارتش به خودکفایی در عرصه تولید قطعات بالگردی اشاره و تصریح کرد: با راه اندازی نهضت قطعه سازی در تحقیقات و جهاد خودکفایی هوانیروز و صنعت دفاعی کشور، امروز در حوزه "بازآماد" سیستم های بالگردی به دستاورد های بسیار مهمی رسیده ایم. به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بالگردهای هوانیروز قهرمان به دوربین های دید در شب مجهز شده اند که نصب این سیستم در نوع خود بی نظیر است.
امیر سرتیپ کیومرث حیدری اظهار داشت: در حوزه نیروهای ویژه، منحصر به فرد هستیم، این نیروها با آموزش های کاملا هدفمند در هر شرایط اقلیمی اجرای مأموریت می کنند.
وی، قدرت زرهی نیروی زمینی ارتش را از دیگر مولفه های اقتدار این نیرو خواند و اضافه کرد: امروز یگان های زرهی و توپخانه نیروی زمینی ارتش از تجهیزات و امکانات مطلوبی برخوردار می باشند، قدرت تحرک، جابجایی و آتش سنگین این یگان ها هر دشمن متجاوزی را که قصد نفوذ به مرزهای جمهوری اسلامی ایران را داشته باشد در نطفه خفه خواهد نمود.
فرمانده نیروی زمینی ارتش به طرح های مردم یاری این نیرو در حوادث غیرمترقبه در سرتاسر کشور اشاره و اظهارداشت: امروز مردم به این نتیجه رسیده اند که اگر حادثه ای برای آنها به وجود آید نیروهای ارتش حاضر هستند و بلافاصله در کمترین زمان ممکن در کنار آنها خواهند بود، زلزله سرپل ذهاب، سیل استانهای گلستان، لرستان، سیستان و بلوچستان و همینطور در کنترل ویروس منحوس کرونا یگان های ارتش در چارچوب قرارگاه پدافند زیستی در تمامی صحنه ها حضوری موثر داشنه اند.
وی تصریح کرد: هم اکنون یگان های نیروی زمینی ارتش در استان سیستان و بلوچستان با راه اندازی بیمارستان های تنفسی دائم و همینطور آب رسانی به مناطق روستایی و به صورت زیر بنایی، پروژه عظیم آب رسانی را در دستور کار خود قرار داده است.
منبع:

1400/05/18
23:55:34
5.0 / 5
1101
تگهای خبر: آموزش , ارتش , ایران , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
سیاسی بین الملل