رییس اداره عقیدتی سیاسی نهاجا:

امربه معروف و نهی از منکر سبب استواری باورهای اسلامی می شود

امربه معروف و نهی از منکر سبب استواری باورهای اسلامی می شود

رئیس اداره عقیدتی سیاسی نیروی هوایی ارتش اظهار داشت: انجام دو فریضه امر به معروف و نهی از منکر موجب استواری پایه ها و باورهای اسلامی می شود و در تربیت عمومی جامعه بسیار موثر است.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا از روابط عمومی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین سید احمد قاضی در همایش امر به معروف و نهی از منکر نیروی هوایی ارتش در جمع آمرین به معروف این نیرو با اعلان اینکه در قرآن کریم، آیات زیادی بر امر به معروف و نهی از منکر دلالت دارند، اظهار داشت: برخی از این آیات بطور صریح و آمرانه و بعضی بطور غیرمستقیم به رواج این دو آموزه دینی می پردازند و با مطالعه کتب حدیث و تفسیر قرآن کریم متوجه می شویم این مضامین در امتداد اهداف قرآنی شکل گرفته است و حتی جهاد در راه خدا در مقابل امر به معروف و نهی از منکر مانند آب دهانی است در مقابل دریای بیکران.
وی اضافه کرد: شرایط امر به معروف و نهی از منکر در همه افراد جمع نمی گردد، بلکه برخی از مردم صلاحیت اقامه آنرا دارند ولی هر چند همه مردم مخاطب آن هستند، ولی به آن مامور نیستند و این شروط جز در «معصوم» و گروه مومنان جمع نمی گردد.
رییس عقیدتی سیاسی نهاجا با طرح این سوال که آیا در حکومت اسلامی فقط صاحبان قدرت و ابزارهای قدرتمند باید امر به معروف و نهی از منکر نمایند؟ اظهار نمود: انجام این دو فریضه توسط همه مومنین نه فقط موجب هرج و مرج و آشوب طلبی نمی گردد، بلکه موجب استواری پایه ها و باورهای اسلامی می شود و در تربیت عمومی جامعه بسیار موثر است.
وی با اشاره به حدیثی از امام باقر(ع) اظهار داشت: ایشان می فرمایند، امر به معروف و نهی از منکر راه انبیا و طریق صالحان است، دو فریضه بزرگ الهی است که بقیه فرائض با آنها برپا می شوند، و به وسیله این دو، راه ها امن می گردد، و کسب وکار مردم حلال می شود، حقوق افراد تامین می گردد، و در سایه آن زمین ها آباد، از دشمنان انتقام گرفته می شود، و در پرتو آن همه کارها رو به راه می گردد.
حجت الاسلام قاضی با اعلان اینکه امام حسین (ع) هدف قیام خودرا به معروف و نهی از منکر اعلام می کند، اشاره کرد: در نیروی هوایی ارتش، برابر دستورالعمل ها و شورای عالی امر به معروف و نهی از منکر نهاجا وظایف نیروها به روشنی مشخص شده و هرکس باید برابر وظایف خود عمل کند و این وظایف مکمل و تکمیل کننده هم هستند.1400/05/13
22:47:14
5.0 / 5
1051
تگهای خبر: ارتش , جامعه , شورا , عمومی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل