سردار فدوی:

ساختار بسیج جهاد سازندگی شکل خواهد گرفت

ساختار بسیج جهاد سازندگی شکل خواهد گرفت

به گزارش سیاسی ایرنا- جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: در اصلاح مصوبه قانون بسیج سازندگی، کلمه جهاد هم احیا خواهد شد و با افزودن آن، ساختار ˮبسیج جهاد سازندگیˮ شکل خواهد گرفت.


سردار سرتیپ پاسدار علی فدوی روز یکشنبه در سومین یادواره کشوری شهدای جهادگر در مشهد با اشاره به مشکلات کشور اضافه کرد: وقتی انقلاب و مکتبی این قابلیت را دارد که طبق دستور خدا عمل کند و خدا نیز به وعده اش عمل می کند و همه مستکبران عالم را به خاک مذلت می نشاند، نباید گرفتار چنین مسائلی باشد که حالا ما درگیر آن هستیم.
وی با تاکید بر این که تحقق وعده های خدا، مشروط به شیوه عمل ماست، اظهار داشت: وقتی ما به دستور خدا عمل نکرده و به روشهایی رفتار می نماییم که دشمن خدا گفته است و برای حل مشکلات مردم و کشور به همان روشهای اقتصادی گردن می گذاریم که دشمنان ما آنرا تبدیل به قانون و دستورالعمل کرده اند، یقینا گرفتار مشکل می شویم.
جانشین فرمانده کل سپاه اظهار داشت: باید خدا در مورد کسانی حکم کند که جهاد سازندگی به وجود آمده توسط حضرت امام (ره) را از بین بردند و حال آنکه اگر جهاد می بود بسیاری از گرفتاری و محرومیت های فعلی نبود. آنان جهاد سازندگی را نابود کرده و مجموعه ای را، که آمریکایی ها درست کرده بودند، باقی گذاشتند.
سردار فدوی گفت: به سبب همین بی توجهی های مسئولان به حل گرفتاری های اولیه مردم، حالا ۴۲ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی در خوزستانی که رود کرخه، کارون و دز را دارد، و زمانی با حفر یک تا هفت متری زمین به آب می رسیدیم، گرفتار مساله آب هستیم. این یعنی مجموعه هایی درست به وظیفه خود عمل نکرده اند تا خدا هم در این راه به آنان کمک نماید و مسائل حل شود.
وی افزود: به برکت انقلاب اسلامی برنامه هایی تدوین شده تا اگر طبق روال معمول مسائلی حل نشده باشد از راه دیگری حل شود و یکی از مصادیق آن فعال شدن گروههای جهادی است که در کشور راه افتاده و کار می کنند.
سردار فدوی گفت: در جغرافیای وسیع جبهه مقاومت به الزامی قطعی رسیدیم که خیر و برکت داشته است و با تشکیل گروههای مقاومت، دشمنان در لبنان، فلسطین، عراق، یمن، افغانستان و سوریه به خاک مذلت نشانده شده اند.
وی اظهار داشت: جهاد خیر و برکتی است که در آن همه چیز برای خداست. مجموعه سپاه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی با دولت انقلابی آتی و اصلاح قانون به دنبال این هستند تا خدمات با حجم و کیفیت بهتر و بیشتر صورت گیرد. بودجه هایی هم دیده شده که بسیار بالاتر از سال های قبل است.
فعالیت ۴۲ هزار گروه جهادی در کشور
رییس سازمان بسیج سازندگی هم اظهار داشت: ۴۲ هزار گروه جهادی در کشور فعالیت دارند و دلگرمی مردم به گروههای جهادی و دلگرمی گروههای جهادی به بسیج است.
سردار محمد زهرایی با اعلان اینکه ۲۱ سال از عمر حرکت گروههای جهادی می گذرد، اضافه کرد: تا حالا ۴۷ نفر در راه خدمت به محرومان و در هنگام ماموریت در این گروهها جان خودرا از دست داده اند که حالا در اصلاحیه قانونی، که در مجلس شورای اسلامی درحال بررسی است، به دنبال این هستیم که این افراد شهید خدمت محسوب شوند.
رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) هم در این مراسم اظهار داشت: گروههای جهادی وعده های خدا را باور دارند. فرهنگ انقلاب توسط این گروهها و جهادسازندگی به اقصی نقاط کشور منتقل شد.
مرتضی بختیاری افزود: جهادگران و جهاد سازندگی برای گره گشایی از محرومان نقش مهمی داشته و دارند. یکی از خاصیت های جهادگران، اخلاص است و این امر هر حرکتی را ماندگار می کند.
در اختتام سومین یادواره شهدای جهادگر که در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار شد، از خانواده ۴۷ شهید جهادگر تجلیل شد.منبع:

1400/05/11
20:16:35
5.0 / 5
1188
تگهای خبر: آمریكا , خدمات , دولت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل