دریادار تنگسیری:

توفیق خادمی مردم بزرگترین افتخار ما است

توفیق خادمی مردم بزرگترین افتخار ما است

به گزارش سیاسی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: سردار عزیز ما شهید سلیمانی، جمهوری اسلامی را حرم می دانست؛ و ما از خدا می خواهیم توفیق خدمت درست در این حریم مقدس را به ما عنایت فرماید.


به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سپاه، دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری در روز عید غدیر، ضمن دیدار با رزمندگان جزایر نازعات و خانواده های مستقر در این جزایر از حضور فعال و مجاهدت های موثر آنان در این جزایر تجلیل نمود.
در این بازدید که حجت الاسلام والمسلمین صداقت مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی دریایی سپاه و برخی از معاونین و مسئولان این نیرو هم حضور داشتند، دریادار تنگسیری هدایای ویژه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) را به رزمندگان مستقر در جزایر نازعات خلیج فارس اهدا و سلام گرم و محبت آمیز معظم له را به آنان ابلاغ نمود.
وی در جمع رزمندگان مستقر در جزایر اظهار داشت: سردار دل ها شهید حاج قاسم سلیمانی، جمهوری اسلامی را بعنوان حرم می دانست و ما با پیروی از مکتب او باید قدر این نظام اسلامی، شیعی، محمدی و علوی را بدانیم و از خدا بخواهیم به ما توفیق دهد که لیاقت جایگاه خادمی مردم در این حرم را داشته باشیم.
فرمانده نیروی دریایی سپاه به دنیا آمدن و پاسدار بودن در حکومتی که توسط نایب امام زمان (عج) تشکیل شده است را از الطاف و عنایات خداوند متعال به رزمندگان دریادل عنوان نمود و اضافه کرد: از مظلومیت و حقانیت انقلاب دفاع و با عمل شایسته باید مردم را به پایبندی به اهداف و آرمان های این انقلاب دعوت نماییم.
تنگسیری با تاکید بر این که رزمندگان مستقر در جزایر و خطوط ماموریتی نیروی دریایی سپاه باید سطح آمادگی خودرا در بالاترین نقطه نگه دارند، روحیه معنوی خودرا تقویت نمایند و با توکل بر خدای سبحان خودرا برای انجام سخت ترین ماموریت ها آماده کنند، اظهار داشت: اگر دشمن بی عقلی کند و یا تجاوزی از او، مقابل نظام اسلامی سر بزند، آن تجاوز را باید در نطفه نابود و محو نماییم.
وی با اشاره به آیه شریفه «یریدون لیطفئوا نورالله بافواههم والله متم نوره و لو کره الکافرون» اظهار داشت: اگر جمهوری اسلامی همانند تعدادی از کشورها از آرمان ها و ارزش های والای خود دفاع نمی کرد و تن به ذلت می داد چیزی از آن باقی نمی ماند؛ البته توطئه هایی که دشمنان این نظام برای نظام اسلامی در نظر می گیرند با عنایت خداوند متعال به خودشان برمی گردد.
فرمانده نیروی دریایی سپاه با اعلان اینکه باید مراقب وسوسه های شیطانی باشیم تا پاداش خدمت ما به بدی تبدیل نشود اظهار داشت: انسان مخلص و مجاهد که به خدا توکل دارد و اجر خودرا از خدا طلب می کند توفیقات خادمی به انقلاب، نظام و مردم را از عنایات پروردگار به خود می داند که کمتر نصیب کسی خواهد شد.
مسئله غدیر مربوط به همه مسلمانان است
تنگسیری همین طور با شرح حدیثی از حضرت امام رضا(ع) درباره اهمیت و تکریم عید سعید غدیر و گرامیداشت این روز شریف که می فرمایند «اگر مردم فضیلت حقیقی این روز را می شناختند، فرشتگان روزی 10 بار با آنها دست می دادند» اضافه کرد: مسئله غدیر مربوط به همه مسلمانان است چون به مفهوم حاکمیت عدالت، فضیلت و ولایت الله است و به همین خاطر غدیر مایه وحدت بین مسلمانان است.
وی اشاره کرد: غدیر بطور قطع ادامه خط رسالت بعثت پیامبر گرامی اسلام است و همانگونه که بعثت پیغمبر مایه وحدت تمامی انسان ها شد، غدیر نیز تداوم راه نبوت و رسالت است و این خط می تواند مایه وحدت شیعه و سنی باشد.
فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری درباره «مسئله غدیر یعنی گزینش علم، تقوا، جهاد، ورع و فداکاری در راه خدا و سبقت در ایمان و اسلام و تکیه بر روی اینها در تشخیص و تعیین مدیریّت جامعه» اظهار داشت: اگر مدیران جوامع اسلامی حائز این شایستگی ها باشند، جوامع اسلامی پیشرفت می کنند، رشد و تعالی می یابند، این که شما امروز می بینید متاسفانه با نفوذ منافقان و ظالمان در مواردی برخی جوامع را به صورتی گرفتار انحرافاتی کرده و آنها را به جان هم انداخته اند، بر اثر همین فاصله گرفتن از آموزه های غدیر است که دعا می نماییم خداوند به همه امت های اسلامی معرفت و بصیرت دینی عنایت کند.منبع:

1400/05/09
21:25:51
5.0 / 5
1047
تگهای خبر: جامعه , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل