آخرین مهلت رجیستری تبلت ها

آخرین مهلت رجیستری تبلت ها

سیاسی: در ادامه اجرای طرح رجیستری، از نهم مردادماه نشان های تجاری تبلت مشمول این طرح می شوند و لازم است دارندگان تبلت، تا قبل از این زمان، سیمکارت خودرا در دستگاه قرار داده و از سرویس گرفتن دستگاه خود مطمئن شوند.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، طرح احراز اصالت تجهیزات دارای سیمکارت (رجیستری) در سال ۱۳۹۶ شروع شد و در مرحله اول این طرح تمامی نشان های تجاری تلفن همراه تا اردیبهشت سال ۱۳۹۷ مشمول طرح رجیستری شدند. با اجرای طرح رجیستری، فقط گوشیهایی که از مبادی قانونی وارد کشور شده اند، در شبکه اپراتوری کشور فعال خواهند شد. مقرر بود بعد از گوشیهای موبایل نوبت به سایر دستگاهها برسد و بدین ترتیب در نهایت بتازگی اعلام گردید که رجیستری تبلت از دوم مردادماه با برند لنوو شروع می شود و بعد از آن از نهم مرداد، شامل برندهای دیگر نیز خواهد بود.
سامانه همتا (سامانه هوشمند مدیریت تجهیزات ارتباطی) قبل از مشمولیت تبلت ها در اطلاعیه ای اعلام نمود: باتوجه به توانمندی فنی سامانه هوشمند شناسایی تخلفات، قبل از استقرار طرح رجیستری برای تبلت ها، این سامانه موفق به شناسایی تخلفاتی شده است که نتایج آن درحال جمع بندی جهت ارسال به مراجع امنیتی و قضایی است.
در این اطلاعیه همین طور آمده است: جهت جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی، لازم است تا مردم و اصنافی که تبلت خریداری نموده اند یا در سه روز آینده مبادرت به خرید خواهند کرد، فارغ از این که قبلاً سیمکارت فرد دیگری داخل دستگاه قرار داده شده یا نشده، «حتماً تا قبل از ساعت ۲۴ روز ۸ مرداد، با سیمکارت خود دستگاه را روشن کرده» و نسبت به برقراری تماس و ارسال پیامک اقدام نمایند. در صورت انجام ندادن این اقدام، مسئولیت هرگونه مشکل درباب عدم ثبت یا سلب مالکیت تبلت، بر عهده فرد خواهد بود. مردم و اصنافی که قبلاً سیمکارت خودرا داخل دستگاه قرار داده اند، نیاز نیست مجدداً اقدام نمایند.
حمیدرضا دهقانی نیا در گفت و گو با ایسنا در توضیح اجرای رجیستری برای تبلت ها بیان کرد: رجیستری برند لنوو تا جمعه یک مرداد ماه فرصت داشته و از دوم مرداد، طرح اجرائی شد، در ادامه اجرای طرح نیز سایر نشان های تجاری تا ساعت ۲۴ جمعه ۸ مرداد فرصت رجیستری دارند و از ۹ مرداد، طرح اجرائی می شود. بدین سبب مردم باید در اسرع وقت تا پیش از ساعت ۲۴ روز جمعه ۸ مرداد، نسبت به فعال سازی دستگاه بوسیله تماس و ارسال پیامک اقدام نمایند و از روشن بودن دستگاه با سیم کارتشان اطمینان حاصل کنند.
منبع:

1400/05/06
22:58:38
5.0 / 5
1052
تگهای خبر: ارتش , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل