فعال دینی فرهنگی، عراق:

شهید قاسم سلیمانی دشمن شناس بود

شهید قاسم سلیمانی دشمن شناس بود

به گزارش سیاسی ایرنا- خطیب و فعال دینی و فرهنگی کشور عراق اظهار داشت: دشمن شناسی و ذوب بودن در ولایت جزو با اهمیت ترین خاصیت های سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی بود.


حجت الاسلام و المسلمین «سید لیث الحیدری» روز دوشنبه در پیش نشست شماره «۴» همایش بین المللی شهید سلیمانی در چشم انداز بین المللی که بصورت ارتباط زنده تصویری توسط دانشگاه رازی برگزار شد، گفت: ذوب در ولایت بودن تنها مختص به ایران و یک نظریه فقهی نیست بلکه یک موضوع فطری است؛ یکی از خاصیت های برتر شخصیت های ویژه ولایی بودن آنها شمرده می شود.
وی اضافه کرد: امام خمینی (ره) تلاش کردند که کلمه ما می توانیم را در بین مسلمانان ترویج دهند؛ بیگانگان با این مساله مخالف بودند و به دنبال ریشه دار شدن ناباوری در بین مسلمانان بودند.
این خطیب عراقی عنوان کرد: امام خمینی (ره) تنها به دنبال پایین آوردن شاه از قدرت نبود بلکه ایشان به دنبال به قدرت رسیدن مستضعفان در سراسر جهان بود.
حجت الاسلام الحیدری افزود: شهید سلیمانی نیز که شاگرد امام (ره) بود نه فقط در مقابل ظالم بلکه در مقابل ظلم ایستاد؛ این شهید بزرگوار نه فقط در داخل ایران بلکه در تمام منطقه جنوب غرب آسیا در مقابل آمریکا و استکبار ایستادگی کرد.
وی اظهار داشت: خداوند از انسان خواسته است که به هیچ عنوان ظلم را تحمل نکنند و در مقابل آن بایستد؛ برمبنای آموزه های اسلام به خشم آوردن کفار و ایستادن در مقابل آنها همچون نماز و روزه جزو واجبات است.
این خطیب عراقی با اشاره به این که شهید سلیمانی به همان اندازه که در مقابل مستضعفان مهربان بود، در مقابل ظالمان با خشم و قدرت قد علم می کرد، اظهار نمود: بسیاری از مسلمانان متاسفانه دشمن را نمی شناسند اما شهید سلیمانی به خوبی دشمن را می شناخت بدین جهت دشمن شناسی یکی از مهترین خاصیت های این شهید والا مقام است.
وی با اشاره به این که نگاه این شهید بزرگوار نگاهی جهانی بود، اظهار داشت: به نظر تحلیل گران سیاسی بزرگترین اشتباه آمریکا در منطقه شهادت شهید سلیمانی بود؛ با شهادت شهید سلیمانی ایران در منطقه قدرت پیدا کرد و شمارش معکوس برای خروج آمریکا در منطقه شروع شد.
پیش نشست شماره «۴» همایش بین المللی شهید سلیمانی در چشم انداز بین المللی روز🗓دوشنبه با حضور دکتر السید لیث الحیدری(عراق) خطیب و فعال دینی و فرهنگی، دکتر السید جلیل هاشم البکاء(عراق) کارشناس و تحلیلگر مسائل سیاسی خاورمیانه، شاعر و نویسنده و دکتر محمد الحورانی(سوریه): رییس انجمن نویسندگان عرب در سوریه بصورت مجازی و با محوریت دانشگاه رازی کرمانشاه انجام شد.
این همایش بصورت همزمان توسط دکتر یحیی معروف، دکتر تورج زینی وند، دکتر جهانگیر امیری و دکتر محمدنبی احمدی از اساتید و پژوهشگران دانشگاه رازی کرمانشاه ترجمه می شد.منبع:

1400/05/04
21:18:16
5.0 / 5
1092
تگهای خبر: آمریكا , ایران , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل