در دیدار پیشكسوتان و راویان دفاع مقدس ارتش مطرح شد؛

سرلشكر موسوی: ابعاد زیادی از 8 سال دفاع مقدس هنوز روشن نشده است

سرلشكر موسوی: ابعاد زیادی از 8 سال دفاع مقدس هنوز روشن نشده است

به گزارش سیاسی فرمانده كل ارتش تصریح كرد: ناگفته های زیادی از دوران ۸ سال دفاع مقدس و البته نقش ارتش جمهوری اسلامی ایران در آن حماسه عظیم وجود دارد كه لازم است با زبان و قلم بزرگانی كه خود در جبهه های دفاع مقدس حضور داشتند، تشریح و تبیین شود.به گزارش روابط عمومی ارتش، نشست صمیمی امیر سرلشکر «سید عبدالرحیم موسوی» فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس با تعدادی از پیشکسوتان و راویان دفاع مقدس ارتش از نیروهای زمینی، پدافند هوایی، هوایی و دریایی در ستاد ارتش برگزار گردید.

موسوی در این دیدار ضمن ابراز شادمانی از دیدار پیشکسوتان دفاع مقدس اظهار داشت: دفاع مقدس گنجینه بی بدیل سال هایی است که طی آن رزمندگان پرشور میهن اسلامی مان حماسه ای فراموش ناشدنی خلق کردند و عزت ایران عزیز را به نمایش گذاشتند.

وی با اشاره به اینکه ارتش در این کارزار بی مثال، کارنامه ای پرارزش از خود به یادگار گذاشت تا پایندگان و آیندگان با استفاده از این تجارب راه مقاومت تا پبروزی کامل را ادامه دهند، تصریح کرد: حالا که چهلمین سالگرد آغاز جنگ تحمیلی است، نقش پرارزش راویان دفاع مقدس در انتقال مفاهیم این گنج بی بدیل و حدیث این دلاورمردی ها به نسل های آینده، لزوم بیشتری یافته است.

فرمانده کل ارتش با تاکید بر ضرورت دادن "آدرس درست" به آیندگان در مورد دفاع مقدس و رشادت ها و ایثارگری های انجام شده، خاطرنشان کرد: ناگفته های زیادی از دوران هشت سال دفاع مقدس و البته نقش ارتش جمهوری اسلامی ایران در آن حماسه عظیم وجود دارد که لازم است با زبان و قلم بزرگانی که خود در جبهه های دفاع مقدس حضور داشتند، تشریح و تبیین شود.

موسوی با اشاره به ظرفیت های فضای مجازی تصریح کرد: فضای مجازی خیلی گسترده و زمینه فعالیت زیادی دارد که با عنایت به استقبال عموم مردم بخصوص جوانان عزیز از آن، لازم است به صورت آگاهانه در این عرصه ورود کرده و مفاهیم و مصادیق پرارزش دفاع مقدس، با توجه جدی به صحت و تطبیق دقیق با واقعیات صحنه، برای جوانان تشریح و تبیین شود.

وی با تاکید بر اهمیت دوره های معارف جنگ شهید سپهبد صیاد شیرازی اظهار داشت: باید به مراکز آموزشی توجه ویژه تری شود و لایه ها و ابعاد هشت سال دفاع مقدس، برای جوانان عزیز بعنوان یک سرمایه قابل بهره برداری برای آینده به خوبی تفهیم شود.

فرمانده کل ارتش از پیشکسوتان و راویان دفاع مقدس ارتش که در راه شناساندن هرچه بیشتر دفاع مقدس به نسل های بعد تمام همت خویش را به کار گرفته و در این راستا آثار فاخری هم تهیه و منتشر نموده اند، تقدیر و تشکر کرد.

در این دیدار پیشکسوتان و راویان دفاع مقدس ارتش به بیان خاطرات و راهکارهایی در مورد انتقال درست مفاهیم و ارزش های دفاع مقدس برای نسل جوان پرداختند.منبع:

1399/04/21
21:49:59
5.0 / 5
2245
تگهای خبر: آموزش , ایران , عمومی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
سیاسی بین الملل