نماینده دشت آزادگان و هویزه مطرح كرد

درخواست آزادی بازداشتی های حوادث اخیر خوزستان

درخواست آزادی بازداشتی های حوادث اخیر خوزستان

سیاسی: خوزستان نماینده دشت آزادگان و هویزه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برخی از جوانان ما در بازداشت هستند؛ اینها معترض اند و ضدانقلاب نیستند، اینها ولایتمداران و سربازان امروز و فردای کشورند. دستور بدهید که معترضین از خائنین جدا شوند و افراد معترض را هرچه سریعتر آزاد کنید.قاسم ساعدی در جلسه ستاد مدیریت بحران و شورای کشاورزی استان خوزستان که امروز (۲ مردادماه) برگزار شد، اظهار نمود: حضور وزرا و معاون اول در استان خوزستان خیلی دیر انجام شده است و به جرات می گویم که بموقع نبوده است.

به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: ۱۰ روز مانده به پایان دولت برای خوزستان محروم چه کردید؟ چقدر در ارتباط با مشکلات خوزستاد فریاد زدیم، صحبت کردیم، التماس و خواهش کردیم؟ چقدر باید از نجابت خوزستانی ها سوءاستفاده شود و همیشه آنها را محروم نگه داریم؟

نماینده دشت آزادگان و هویزه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: خوزستانی ها محروم نیستند بلکه از دست هم نوعانشان، سیاستگذاران و برنامه ریزان دولت ها، مظلوم اند. فلسفه چیست که دولتمردان برای ابراز همدردی به خوزستان سرازیر می شوند؟ این در کدام قانون می گنجد که داد مردم شنیده نشود و پس از اینکه به یک حادثه غیرقابل تصور برسد، بعد دولتمردان سینه چاک می کنند و مانور می دهند؟

ساعدی خطاب به وزیر نیرو حاضر در این نشست اظهار داشت: آقای اردکانیان، چقدر در مجمع نمایندگان با جناب عالی صحبت کردیم، تذکر دادیم و پیشنهاد دادیم که کارگروه آب در کشور راه بیاندازید و بر حسب آمایش سرزمین و سهمیه بندی حق آبه ها، بحث آبی که بین استان ها صورت گرفته را جمع کنید اما کدام گوش شنوا؟ مردم اهواز چند سال پیش گفتند آقای روحانی هواتو داریم اما هوامونو داشته باش.

وی با اشاره به اینکه آب یک مشکل از مشکلات خوزستان است، خاطرنشان کرد: همه ظرفیت های اشتغال خوزستان به استانهای دیگر مصادره شد. مردم در هشت سال فرزندان خویش را تقدیم کردند. از کارگران شهرداری دو سال بدون بیمه و حقوق صحبت کنیم؟ از کارگران آبفا صحبت کنیم؟ از کجای خوزستان حرف بزنیم؟ از آب و فاضلاب، آسفالت؟ جرم مردم چیست؟ دام هایشان را از دست دادند، کشاورزی شان، ماهیگیری شان و معیشت شان. چه کسی باید فردا جواب سوءمدیریت ها را بدهد؟

نماینده دشت آزادگان و هویزه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مردم خوزستان می فهمند که اینها مُسکنی بیش نیست، اضافه کرد: ما از بیانات مقام معظم رهبری تشکر می نماییم که فرمودند اگر سفارش ها عملیاتی می شد گرفتار چنین مسالی نمی شدیم.

وی خطاب به معاون اول رئیس جمهور حاضر در جلسه اظهار داشت: مردم ولی نعمت شما هستند، به درد مردم توجه نکردید و امروز آمدید دلداری بدهید. در این هشت سال چقدر در مجمع نمایندگان خوزستان از آقای روحانی درخواست جلسه داشتیم اما اجازه ندادند. پس درد مردم را باید کجا بگوییم و با چه کسی مطرح کنیم؟

ساعدی تصریح کرد: برخی از جوانان ما در بازداشت هستند؛ اینها معترض اند و ضدانقلاب نیستند، اینها ولایتمداران و سربازان امروز و فردای کشورند. دستور بدهید که معترضین از خائنین جدا شوند و افراد معترض را هرچه سریعتر آزاد کنید.

وی بیان نمود: با ایجاد استخر می خواهند ۳۰ تا ۵۰ هزار گاومیش را در ۱۰ استخر پرورش دهند. آب را چطور تعریف می کنید؟ آب وقتی جریان نداشته باشد، اکسیژنی ندارد و تمام حیات آبزیان از بین می رود. دردها زیاد هستند، به چه کسی باید گفت؟ انتقال آب از خوزستان یک امر باطل و فشل است. انتقال آب، ضد بشریت است. فلات مرکزی کویر است و هیچگاه آباد نمی گردد.

منبع:

1400/05/03
12:39:15
5.0 / 5
1155
تگهای خبر: دولت , شورا , كشور , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
سیاسی بین الملل