بازرس ویژه رئیس كل دادگستری تهران خبر داد

استقرار هیات مستشاری برای اجرای طرح پابند الكترونیكی در مراجع قضایی تهران

استقرار هیات مستشاری برای اجرای طرح پابند الكترونیكی در مراجع قضایی تهران

سیاسی: بازرس ویژه رییس کل دادگستری تهران از استقرار هیات مستشاری برای اجرای طرح پابند الکترونیکی در مراجع قضایی آگاهی داد.به گزارش سیاسی به نقل از روابط عمومی و رسانه دادگستری کل استان تهران، نهمین نشست قضایی بمنظور اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم در استفاده از مجازات زندان با رویکرد حبس زدایی و کاهش جمعیت کیفری زندان ها با دستور کار پایش و اشتغال زندانیان برگزارشد.

مسعود ستایشی قائم مقام رییس کل دادگستری استان تهران در این جلسه اظهار نمود: از امروز واکسیناسیون کرونا با اولویت مراجع قضایی طبقه بندی شده شروع خواهد شد و بازدید از زندان مطابق برنامه ریزی های قبلی صورت می پذیرد و نتایج آن نیز به قوه قضاییه منعکس می شود.

قائم مقام رییس کل دادگستری استان تهران اشاره کرد: در ارتباط با پرداخت هزینه اعسار زندانیان معسر و بی بضاعت، این هزینه ها پرداخت شده و ضرورت دارد در کنار ستاد دیه و پشتیبانی از زندانیان، ستادی تشکیل گردد تا کاهش جمعیت کیفری زندانیان سرعت بیشتری پیدا کند.

ستایشی همین طور ضمن تبیین اهمیت کاهش جمعیت کیفری اظهار داشت: با ایجاد دفاتر خدمات قضایی حاضر در زندان دسترسی زندانیان آسان تر شده است و اطلاعات ناجا در مورد اثر انگشت و شناسایی متهمان، ذی قیمت است که در جهت پایش زندانیان موثر هست.

محسن مقدس، بازرس ویژه رییس کل نیز در این نشست اظهار داشت: با تلاش در دادسرای انقلاب و دادسرای ارشاد تیم جهادی مستقر شده و هیات مستشاری در ۱۵۰۰ پرونده برای اجرای طرح پابند الکترونیکی در مراجع قضایی مستقر شده و درحال کار هستند. بطوریکه در سال قبل مطابق دستورالعمل اعلامی با طرح مشکلات زندانیان در مراجع قضایی تعداد ۹۴ نفر از محکومان مالی با موضوع پرداخت مهریه بودند، به ۶۴ نفر رسیده است.

هر یک از اعضاء نیز در این جلسه مطالبی را در جهت عملکردها و راهکارهایی در حوزه کاهش جمعیت کیفری زندان عرضه داشتند.
منبع:

1400/04/28
20:02:44
5.0 / 5
1305
تگهای خبر: خدمات , عمومی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل