طحان نظیف:

به تبیین جایگاه شورای نگهبان بپردازم

به تبیین جایگاه شورای نگهبان بپردازم

به گزارش سیاسی سخنگوی شورای نگهبان اظهار داشت: تلاش خواهم کرد در گام دوم انقلاب اسلامی به فرموده رهبر حکیم و فرزانه انقلاب، با بهره مندی از تجارب و راهنمایی های بزرگان و استفاده از نظرات پرارزش نخبگان علمی و دانشگاهی و همینطور با کمک ها و مددهای عزیزان عرصه مهم و خطیر رسانه و ارتباط مستمر و سازنده با آنها ضمن اطلاع رسانی مؤثر در مورد این شورا، به تبیین جایگاه شورای نگهبان بپردازم.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، هادی طحان نظیف در اینستاگرام نوشت:
"دو سال پیش در چنین روزهایی با اعتماد رییس محترم قوه قضائیه و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی به جمع حقوقدانان شورای نگهبان پیوستم.

در طول این مدت تلاش کردم به وظایف حقوقی خود بپردازم و در خلال آن، بیش از ۱۱۰ گزارش از متن و حاشیه جلسات هفتگی شورای نگهبان یا جلسات تبیین ایرادات مصوبات در کمیسیون های تخصصی مجلس و سایر موارد به مردم عزیز ارائه دهم که به لطف خدا با استقبال شما مردم عزیز مواجه می شد و این استقبال، سبب دلگرمی و انگیزه بیشتر برای تداوم آن بود.
در ضمن این مدت از نظرات، پیشنهادها و انتقادات خیلی از شما عزیزان ارجمند بهره بردم و نکته ها آموختم و اهتمام کردم با راهنمایی اهالی رسانه و اساتید محترم این عرصه قدم بردارم و در حد خودم ارتباط و تعاملی سازنده با آنها داشته باشم و در کنار سخنگوی محترم شورای نگهبان به سؤالات و شبهات شما تا حد وسع و توان و امکان نقل مسائل پاسخ دهم.
حالا همزمان مسؤولیت دیگری به دوشم نهاده شده است و با اعتماد اعضای محترم شورای نگهبان به سخنگویی این شورا انتخاب شدم و در این جایگاه خطیر سفارش مولای متقیان حضرت علی مقابل السلام را آویزه گوش می کنم که: و إِنَّ عَمَلَکَ لیسَ لَکَ بِطُعمَةٍ و لَکِنَّهُ فِی عُنُقِکَ أَمانَة.
‏آری مسؤولیت عرصه امانتداری مردم و مؤاخذه الهی است. بار بسی گران است و راه سخت و دشوار و من محتاج شرح صدر و زبانی گویا و روان و نیازمند دعای خیر شما مردم عزیز...
أُفَوِّضُ أَمْرِی إِلی اللَّه إِنَّ اللَّهَ بصیر بالعِباد.
بر خود فرض می دانم به سهم خود از زحمات و مجاهدت های خالصانه دکتر کدخدایی عزیز قدردانی کنم و امیدوارم از تجارب ایشان همیشه بهره مند باشم. ایشان در طول این ۱۳ سالی که سخنگو بودند، در نزدیک تر شدن شورای نگهبان به رسانه ها، کوشش های قابل توجه و مثمرثمری داشتند و در این راه گاهی مورد بی مهری ها و کم لطفی هایی هم واقع شدند اما زیر بار این مسؤولیت کمر خم نکردند. إِنَّما یُوَفَّی الصَّابِرونَ أَجرَهُم بِغَیرِ حساب.
تلاش خواهم کرد در گام دوم انقلاب اسلامی به فرموده رهبر حکیم و فرزانه انقلاب، با بهره مندی از تجارب و راهنمایی های بزرگان، استفاده از نظرات باارزش نخبگان علمی و دانشگاهی و همین طور با کمک ها و مددهای عزیزان عرصه مهم و خطیر رسانه و ارتباط مستمر و سازنده با آنها ضمن اطلاع رسانی مؤثر درباب این شورا، به تبیین جایگاه شورای نگهبان بپردازم و برای ارتقاء سرمایه اجتماعی آن و اقناع افکار عمومی بوسیله ارتباطی دوسویه، بیش از پیش تلاش کنم و در این راه از همه این عزیزان و شما مردم خوب کشورم استمداد می طلبم.
منبع:

1400/04/26
10:32:24
5.0 / 5
1413
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل