روابط عمومی و ارتباطات دادگستری خراسان رضوی اعلام كرد

جزئیات مربوط به خبر اعدام یك مجرم در مشهد

جزئیات مربوط به خبر اعدام یك مجرم در مشهد

سیاسی: روابط عمومی و ارتباطات دادگستری خراسان رضوی درباب آنچه «تقطیع خبر اعدام یك مجرم مشهدی در رسانه ها و فضای مجازی» خواند، اطلاعیه ای صادر كرد.


به گزارش سیاسی به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه متن این اطلاعیه بشرح زیر است:
"۲۰ مورد محکومیت طی ۲۲ سال از
مواد مخدر تا تعقیب به سبب تهدید به ⁧ آدم ربایی
در صورتیکه بعضی از رسانه های معاند در فضای مجازی از اعدام فردی در مشهد به سبب نوشیدن الکل خبر می دهند که آنان در این پرونده ناگفته های فراوانی را نادیده می گیرند. اما واقعیت ماجرا چیست؟
سوابق نشان میدهد فردی که اعدام شده، دارای ۲۰ سابقه محکومیت کیفری قطعی طی سال های ۹۵تا ۹۷ بوده است.
این فرد در سال ۷۵ به سبب ارتکاب جرایم مربوط به مواد مخدر به ۱۵ ماه حبس، جزای نقدی و شلاق محکوم می شود اما این پایانی بر ارتکاب جرم های وی نبود. او دو بار در سال ۷۷ و دو بار نیز در سال ۷۸ به سبب ارتکاب جرایم مربوط به مواد مخدر به زندان می رود. در سال ۷۹ بزهکاری های این فرد ادامه می یابد و در سال ۷۹ بار دیگر به زندان می افتد. در سال ۸۰ نیز همین فرد بار دیگر در زندان بوده است.
محکومیت این فرد در سال ۸۶ به جرم ضرب و جرح عمدی تایید و در همان سال بار دیگر به سبب شرب خمر راهی زندان می شود. او پس از آزادی بار دیگر به بزهکاری هایش ادامه می دهد و در سال ۸۸ بار دیگر به سبب ارتکاب جرایم مربوط به مواد مخدر و در سال ۸۹ به سبب شرب خمر به زندان و شلاق محکوم می شود.
محکومیت های گوناگون این فرد در سال های ۸۹ ۹۰، ۹۱ و ۹۲ نیز به سبب ارتکاب جرایم مربوط به مواد مخدر و شرب خمر ادامه می یابد.
در سال ۹۴ نیز به جرم نوشیدن و نگهداری مشروبات الکلی به ۱۱ ماه حبس محکوم می شود. این فرد در سال ۹۶ هم بار دیگر به سبب نگهداری مشروبات الکلی به ۸ ماه حبس محکوم می شود. او بار دیگر در سال ۹۷ در صورتیکه مست بوده بر روی موتورسیکلت درحال رانندگی پر خطر و بدون گواهینامه دستگیر می شود. حتی نامبرده در مقاطع مختلف زمانی به اتهاماتی مانند: آدم ربایی، تهدید، اعمال منافی عفت و سرقت نیز تحت تعقیب قرار می گیرد.
نهایتا حکم فرد موصوف بعد از طی تشریفات کامل قانونی به مرحله اجرا در می آید. بدیهی است اتخاذ رویه های ناصواب و نادیده انگاشتن اصول اخلاقی و تقطیع واقعیت در زمینه انتشار اینگونه اخبار با اهداف مغرضانه، نمی تواند حقیقت را از چشم تیز بین افکار عمومی پنهان نماید."
منبع:

1399/04/20
13:36:36
5.0 / 5
2190
تگهای خبر: عمومی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل