رییس سازمان بسیج سازندگی:

انقلاب در مرحله دولت سازی اسلامی است

انقلاب در مرحله دولت سازی اسلامی است

ایرنا- رییس سازمان بسیج سازندگی اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران با پشت سر گذاشتن رخداد انقلاب و استقرار نظام، در مرحله سوم یعنی دولت سازی اسلامی قرار گرفته است.


به گزارش سیاسی به نقل از ایرنا، سردار محمد زهرایی روز چهارشنبه در گردهمایی بسیج سازندگی استان سمنان در مجتمع شهید کلاهدوز شهمیرزاد، گفت: بعید بنظر می رسد جامعه پردازی که گام چهارم انقلاب اسلامی است، اتفاق بیفتد مگر آن که دولت سازی اسلامی انجام شده باشد.
وی با اعلان اینکه انقلاب اسلامی مردم پایه و با مبانی متمایز از همه انقلاب های طول تاریخ رخ داد، اضافه کرد: یکی از دلیلهای دشمنی دشمنان همین تفاوت ها است چونکه ما انقلابی داریم که شروع کننده تمدن نوین اسلامی است.
رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور تصریح کرد: امروز جنگ و رویارویی جبهه حق و استکبار به اوج خود رسیده است و این رویارویی آمریکا یا رژیم صهیونیستی با ایران نیست بلکه رویارویی تمدن رو به افول و پوشالی غرب با تمدن نوین و نوظهور اسلامی است.
زهرایی تاکید کرد: دشمنی جبهه استکبار تمام شدنی نیست و خیال واهی است اگر فکر نماییم دشمنی آنها کمرنگ تر می شود.
وی با اعلان اینکه نظام اسلامی با کمک و با تاکید بر خداباوری مردم و مسئولان مستقر شد، اشاره کرد: روزی که به این نتیجه رسیدیم که باید خودمان از کیان خود دفاع نماییم در دفاع مقدس به پیروزی دست یافتیم.
زهرایی افزود: در طول دفاع مقدس بیش از ۲۰۰ هزار نفر شهید شدند و خون خودرا تقدیم کردند چرا در اقتصاد این اتفاق نمی افتد؟ مگر کمک کردن در اقتصاد مشکل تر از جان دادن است؟ چرا هنوز در جنگ اقتصادی پیروز نشدیم؟
رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور جهادگران، تسهیل گران و صندوق های قرض الحسنه را لوکوموتیوهای کشنده مردم خواند و ابراز کرد: بسیج کنندگی مردم توسط رهبران اجتماعی و اقتصادی انجام می شود.
زهرایی جهادگران را حلقه میانی بین امام امت و مردم دانست و اظهار داشت: ما به کارآمدی نظام فکر می نماییم که این کارآمدی در اعتقاد و اعتماد کامل مردم و امید و رضایت آنان از خود نظام است.
وی بیان کرد: امید داریم این دولت مقدمه ساز دولت اسلامی باشد و با همه توان در خدمت دولت هستیم همانطور که در دولت قبل خودرا عرضه کردیم.
رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور در ادامه با اعلان اینکه جهادگران و تسهیل گران به وکالت از مردم کار انجام می دهند، اشاره کرد: ما بجای دولت نمی نشینیم، موازی کسی کار نمی نماییم و رقیب کسی هم نیستیم بلکه امتداد مردم در دولت ها هستیم.
زهرایی اضافه کرد: بسیج سازندگی یک نهاد فرابخشی و بین بخشی است و قانون به آن اجازه داده است درحوزه محرومیت زدایی در هر حوزه ای که نیاز باشد ورود کند بدین سبب هرجای انقلاب که فکر نماییم کار زمین مانده است، به آن جا می رویم.
وی در بخش دیگر صحبت های خود از تعیین نقشه راه در بسیج سازندگی کشور آگاهی داد و اظهار داشت: محور این نقشه تفکر جهادی و شعار ما این است که تفکر تشکل نمی سازد اما تشکل تفکر می سازد.
رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با اعلان اینکه جهاد سازندگی از افراد با فکر جهادی تشکیل شد و خدمات بهادار ای تقدیم انقلاب کرد، اضافه کرد: بسیج سازندگی نیز ادامه دهنده جهاد سازندگی است و بدون تفکر جهادی و آدم های جهادی ما مساوی صفر مطلق هستیم.
زهرایی همین طور تصریح کرد: در گام دوم بسیج سازندگی برای انقلاب کادرسازی می کند چونکه افرادی که به این حوزه وارد می شوند در راه انقلاب ساخته می شوند.
وی بر ضرورت ما به ازا سازی تاکید کرد و اظهار داشت: گروه جهادی هرجایی که می رود باید جهادگرانی را شناسایی و مانند خود تربیت کند و اینگونه گفتمان جهادی عمومی می شود.
رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور افزود: این سازمان بودجه محور نیست بلکه ظرفیت های خدادادی و نیروی انسانی که مغفول مانده است را فعال می کند و به هم می شناساند.


1400/04/10
22:45:19
5.0 / 5
1425
تگهای خبر: آمریكا , ایران , تمدن , جامعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
سیاسی بین الملل