معاون سیاسی وزارت كشور:

وزارت كشور در برگزاری انتخابات های پیش رو تابع تصمیم ستاد ملی مقابله با كروناست

وزارت كشور در برگزاری انتخابات های پیش رو تابع تصمیم ستاد ملی مقابله با كروناست

به گزارش سیاسی معاون سیاسی وزیر كشور اظهار داشت: در سال آینده چهار انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا، میان دوره ای مجلس و خبرگان را داریم كه از همین الان در حال فراهم كردن زمینه ها برای برگزاری این انتخابات ها هستیم. در برگزاری انتخابات های پیش رو، تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با كرونا هستیم.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور در نشست مدیران ارشد وزارت کشور با معاون اول ریاست جمهوری با تاکید بر این که «معاونت سیاسی وزارت کشور با سه کارکرد سیاسی، انتخاباتی و تقسیمات کشوری در جهت پیشبرد اهداف عالیه دولت عمل می کند»، اظهار نمود: محور و اساس برنامه ریزی ما بر چهار مولفه آرامش، امنیت، آزادی و پیشرفت منطبق است.
معاون وزیر کشور با اشاره به کارویژه امور سیاسی وزارت کشور اظهار داشت: ساماندهی تحزب و فعالیت تشکل های سیاسی در چارچوب کمیسیون ماده ۱۰ احزاب صورت می گیرد. در کشور حدود ۱۱۸ حزب دارای مجوز دار که خویش را با مفاد قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی تطبیق داده اند، در حال فعالیت هستند. این در شرایطی است که در نظامات سیاسی پیشرفته، اغلب ۱۰ الی ۱۵ حزب به مفهوم واقعی کلمه فعالیت دارند.
ایشان در ادامه با تاکید بر این که «طبق برنامه دولت در کوشش برای توسعه فعالیت احزاب در کشور هستیم»، خاطرنشان کرد: در دولت یازدهم و دوازدهم به سمت تسهیل فعالیتهای حزبی حرکت کردیم تا احزاب حضور پر رنگی در نظام مدیریتی کشور داشته باشد.
عرف در ادامه به کارویژه دیگر معاونت سیاسی وزارت کشور در حوزه رصد و پایش فضای سیاسی کشور اشاره نمود و اظهار داشت: تلاش داریم با تحلیل درست و واقعی از اوضاع و احوال سیاسی کشور، اقدامات لازم را برای مدیریت اتفاقات سیاسی در کشور صورت دهیم.
وی ادامه داد: مسئله انتصابات از دیگر حوزه های مهم کارکردی معاونت سیاسی وزارت کشور است که در این حوزه تلاش داریم از رهگذر تعامل سازنده با سایر نهادها به خصوص مجلس شورای اسلامی با حفظ استقلال دولت، انتصابات را در فرمانداری ها و حوزه های اجرایی در بخش های استانداری انجام دهیم.
راهبری کمیسیون های سه گانه کارگری، اقوام و دانشجویی شورای امنیت کشور از دیگر موضوعاتی بود که عرف به آن اشاره نمود و اظهار داشت: در این موضوعات هم به خصوص در حوزه کارگری و امنیتی با بخش های اقتصادی و امنیتی وزارت کشور در هماهنگی کامل هستیم و تلاش داریم به صورت تعامل مشترک، امورات و مسائل این حوزه را پیش ببریم.
معاون سیاسی وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به مبحث انتخابات اسفند ماه ۹۸ تصریح کرد: چهار اصل مشارکت، رقابت، امنیت و سلامت را بعنوان ارکان انتخابات در کانون توجه خود و برنامه ریزی ها و اقدامات مدنظر داشتیم. در حوزه امنیت و سلامت که حوزه تخصصی و از وظایف ذاتی وزارت کشور در بحث برگزاری انتخابات است، بهترین عملکرد را در انتخابات سال قبل داشتیم.
عرف اضافه کرد: در مورد انتخابات مرحله دوم مجلس شورای اسلامی هم به خاطر بیماری کرونا مجبور به تغییر زمان شدیم و زمان آنرا از ۲۹ فروردین به ۲۱ شهریور موکول کردیم. برای برگزاری انتخابات در تاریخ ۲۱ شهریور هم تابع نظر ستاد ملی کرونا هستیم و هر تصمیمی که از جانب ستاد ملی مقابله با کرونا در مورد انتخابات دور دوم مجلس شورای اسلامی اتخاذ شود، وزارت کشور هم تبعیت خواهد نمود.
جمال عرف در انتها به انتخابات مهم ریاست جمهوری در ۱۴۰۰ اشاره نمود و اظهار داشت: در سال آینده چهار انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا، میان دوره ای مجلس و خبرگان را داریم که از همین الان در حال فراهم کردن زمینه ها برای برگزاری این انتخابات ها هستیم.
منبع:

1399/04/19
15:38:16
5.0 / 5
2288
تگهای خبر: تخصص , شورا , كشور , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل