فرمانده قرارگاه پدافند هوایی كشور:

آسمانی امن، مطمئن و آرام بخش را برای كشور فراهم نموده ایم

آسمانی امن، مطمئن و آرام بخش را برای كشور فراهم نموده ایم

به گزارش سیاسی فرمانده قرارگاه مشترک پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص)کشور با تاکید بر این که مقتدرانه از آسمان کشور دفاع می نماییم اظهار داشت: همه سامانه های پدافند هوایی تحت کنترل عملیاتی شبکه یکپارچه قرار دارند و توانسته ایم آسمانی امن، مطمئن و آرام بخش برای کشور فراهم نماییم.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، امیر سرتیپ قادر رحیم زاده، فرمانده قرارگاه مشترک پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) در جریان بازدید از یکی از مراکز فرماندهی و کنترل پدافند هوایی، گفت: سامانه های پدافند هوایی در سطح کشور برابر طرح های مصوب گسترش یافته و همه این سامانه ها تحت کنترل عملیاتی شبکه یکپارچه پدافند هوایی قرار دارند.
وی با اعلان اینکه مراکز فرماندهی و کنترل شبکه یکپارچه پدافند هوایی به تجهیزات بسیار پیشرفته با تکنولوژی بسیار بالا تجهیز شده اند، اظهار داشت: در کنار اینها ما با نظم، انضباط و هماهنگی خاصی که در کل شبکه یکپارچه پدافند هوایی حاکم شده و از سویی آموزش های نظریه و عملی مستمر و انتقال تجربه ای که بطور مستمر در شبکه یکپارچه پدافند هوایی انجام می شود، به لطف خداوند متعال توانسته ایم احتمال خطای انسانی را در شبکه یکپارچه پدافند هوایی به حداقل ممکن برسانیم و دو ماموریت اصلی خودمان را با اقتدار کامل انجام دهیم.
فرمانده قرارگاه مشترک پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) کشور اظهار داشت: ماموریت اول ما، رصد دائم و ۲۴ ساعته آسمان کشور با دقت و هوشمندی بالا است و با اقتدار کامل مشغول دفاع از آسمان ایران اسلامی هستیم. بر طبق استانداردهای بین المللی و همکاری خوب، نزدیک و هماهنگی که با بخش هوانوردی کشور داریم، در کنار انجام ماموریت اول، توانسته ایم یک آسمان امن، مطمئن و آرام بخشی را برای هواپیماهای مُجازی که از آسمان کشور ما قصد عبور دارند فراهم نماییم. بدین سبب اقتدار پدافندی و فراهم کردن آسمانی امن، امروز از ماموریت های حساسی است که ما روی آن تاکید داریم و به نحو مطلوبی درحال انجام آن هستیم.
وی اظهار داشت: ما در هر دو بُعد سامانه های پدافند هوایی شامل سامانه های کشف، درگیری، جمع آوری اطلاعات و سامانه های جنگ الکترونیک عملکرد مطلوبی داشته ایم و متناسب با تهدیدات پیش رفته ایم. یکی از کارهای بسیار مهمی که ما انجام می دهیم رصد و پایش همه کارهایی است که در سطح منطقه انجام می گیرد. بدین سبب آماده سازی همه تجهیزات پدافند هوایی متناسب با تهدیداتی که وجود دارد، در دستور کار و جزو اولویت های ما است.
امیر سرتیپ رحیم زاده اضافه کرد: هم در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و هم در مراکز تحقیقاتی و پژوهشی نیروهای تحت کنترل عملیاتی، با بهره گیری از نخبگان، جوانان، اندیشمندان و دانشمندانی که در سطح نیروهای مسلح و مراکز علمی و دانشگاهی هستند به پیشرفت های بسیار خوبی رسیده ایم و امروز توانسته ایم دقیق ترین سامانه های راداری و موشکی را تولید نماییم و به مدلول واقعی کلمه به شعار «ما می توانیم» عمل نماییم، آن هم در فضایی که فضای تحریم است.
وی اشاره کرد: یکی از امتیازات نیروهای مسلح این است که در این فضای تحریم ها به بالاترین درجه پیشرفت رسیده و نشان دادیم که اگر بخواهیم، می توانیم.
سامانه های پدافند هوایی شبکه پذیر و شبکه محور هستند
فرمانده قرارگاه مشترک پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) کشور گفت: در کنار مسائل سامانه های فرماندهی و کنترل، خود این مراکز که امروز هم برای بازدید از یکی از این مراکز به اینجا آمدیم، دارای سامانه هایی هستند که همه سامانه های پدافند هوایی تحت کنترل آن قرار می گیرد. یکی از خاصیت های این مرکز و سامانه های پدافند هوایی این است که همه شبکه پذیر و شبکه محور هستند. یعنی وقتی امروز از آسمان امن و اقتدار پدافند هوایی سخن می گوییم، بزرگترین علت آن این است که کلیه سامانه های ما شبکه پذیر و شبکه محور هستند و تمام فرامین بوسیله شبکه با لایه های ارتباطی بسیار مطمئن صادر می شود و گزارش وضعیت سامانه ها را هم بوسیله شبکه در این مراکز داریم.
وی اشاره کرد: در بخش های در رابطه با همین شبکه فرماندهی و کنترل بومی که امروز در وزارت دفاع و پشتیبانی های نیروهای مسلح با مشارکتی که بوسیله متخصصان و کارشناسان نیروهای پدافند هوایی ارتش و سپاه و همین طور قرارگاه مشترک پدافند هوایی صورت گرفته، کارهای بسیار ارزشمندی انجام شده است. امروز که ما اینجا حضور پیدا کرده ایم برای ارتقای قسمتی از این سامانه ها بود که به لطف خدا آنها را مشاهده کردیم و این سامانه ها آزمایش خودرا هم پس دادند و دقت مورد نظر و مطلوب ما را هم توانستند تامین کنند.
امیر سرتیپ رحیم زاده با اعلان اینکه هر سامانه ای که در مدار عملیاتی قرار می گیرد اساسا آموزش های در رابطه با آن سامانه هم باید ارائه شود، اشاره کرد: به همین دلیل دوره های مختلفی برای نیروها پیش بینی و در حال برگزاری است که در آن متخصصان ما متناسب با قابلیت هایی که امروز به این سامانه ها اضافه شده آموزش می بینند تا بتوانیم توام با پیشرفت تکنولوژی و فراهم کردن سامانه های مختلف برای شبکه یکپارچه پدافند هوایی، آموزش ها را هم در رابطه با آنها ارتقا دهیم که ان شاءالله هماهنگ باهم بتوانیم با آمادگی کامل از کشور دفاع نماییم.
وی اظهار داشت: با تمام تلاش هایی که در عرصه دفاعی بخصوص در عرصه پدافند هوایی انجام شده، هم در بُعد سامانه های پدافند و هم در بُعد شبکه یکپارچه پدافند و مسئولیت هایی که من در بحث عملیاتی پدافند هوایی نیروهای مسلح کشور برعهده دارم بحمدالله امروز آمادگی در بالاترین سطح خود قرار دارد و ما بطور دقیق آسمان کشور را رصد کرده و کارهای دشمن را زیر نظر داریم.
امیر سرتیپ رحیم زاده با اشاره به انتخابات پیش روی ریاست جمهوری اشاره کرد: یکی از مولفه های قدرت ملی، حضور مردم است و مصداق عینی و عملی آن در این برهه از زمان با همه توطئه هایی که در حال انجام می باشد حضور مردم در صحنه انتخابات است.
وی افزود: هر رای ما سبب ارتقای ضریب امنیتی و دفاعی کشور خواهد بود و مُشتی بر دهان دشمنان و یاوه گویانی است که می خواهند ملت را از نظام و پشتیبانی های نیروهای مسلح جدا کنند.
فرمانده قرارگاه مشترک پدافند هوایی خاتم الانبیا افزود: اگر اعتقاد داریم عامل اصلی موفقیتهای ما در دوران ۸ سال دفاع مقدس پشتیبانی های مردمی بوده که نه فقط یک کشور بلکه بیشتر کشورهایی که در یک صف ایستاده بودند و در مقابل نظام ما ۸ سال تلاش کردند ولی یک وجب از خاک مان به دست دشمن نیفتاد، امروز هم این پشتوانه مردمی و پشتیبانی هایی که ما انتظار داریم مشارکت همه مردم در انتخابات است.
وی یادآورشد: این اتفاق می تواند حالت بازدارنده داشته و ان شاءالله هم قوت قلبی برای نیروهای مسلح بوده و هم سبب یاس و ناامیدی دشمنان شود که بدانند ملت و نیروهای مسلح همه باهم برای دفاع از نظام و کشور خودشان حضور دارند.منبع:

1400/03/26
10:02:39
5.0 / 5
1046
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل