رییس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم كل قوا:

انتخاب مردم باید متكی به معیارهای دینی باشد

انتخاب مردم باید متكی به معیارهای دینی باشد

به گزارش سیاسی رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا اظهار داشت: مردم حق انتخاب دارند ولی انتخابی تأمین کننده مصالح دین و دنیای آنهاست که متکی به معیار دینی باشد و همسویی با آرمان های رهبری همچون شرایط موفقیت رئیس جمهوری است.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی ارتش، حجت الاسلام والمسلمین علی سعیدی در جلسه آگاه سازی سیاسی که در مسجد امام خمینی(ره) ستاد ارتش و با رعایت پروتکلهای بهداشتی برگزار شد، اظهار داشت: در مورد نقش مردم در تولید قدرت و مشروعیت، سه دیدگاه وجود دارد: دیدگاه اول خداگرایی مطلق است که در این دیدگاه انسان نقشی در سرنوشت خود ندارد که پیشینه این دیدگاه به عصر قرون وسطی بر می گردد.
وی دیدگاه دوم را مردم گرایی مطلق خواند و اضافه کرد: در این دیدگاه خدای متعال نقشی در سرنوشت مردم ندارد. که رهاورد رنسانس و انکار وحی و متافیزیک و ارجاء همه چیز به تشخیص انسان بوده است.
حجت الاسلام سعیدی تصریح کرد: در دیدگاه سوم حق حاکمیت با خداست و قدرت حاکمیت با مردم است. خدای تعالی است که حاکم را انتخاب می کند، حاکم معصوم و با قانونی که همه زندگی بشر را بپوشاند. مردم اگر پای حکومت معصوم (ع) ایستادند، حکومت دینی شکل می گیرد.
رییس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا اظهار نمود: شورای شهر، مجلس شورای اسلامی، خبرگان رهبری و ریاست جمهوری چهار نهاد وابسته به رأی مردم در جمهوری اسلامی هستند و نوع انتخاب مردم در انتخاب ها بسیار مهم می باشد.
حجت الاسلام سعیدی اضافه کرد: کار شورای نگهبان تایید صلاحیت هاست نه شایستگی ها؛ این مردم هستند که فرد شایسته را باید برگزینند.
وی خاطرنشان کرد: همان گونه که حفظ مرزها بر نیروی مسلح واجب و لازم است حفظ نرم افزار بعثت و امامت و ولایت فقیه که استمرار خط امامت است هم واجب است.
رییس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا اظهار نمود: آمریکایی ها از ۳۰ سال پیش از انقلاب اسلامی به دنبال سلطه رژیم صهیونیستی در غرب آسیا بودند و حالا می بینیم عده‍ ای میدان را مانع دیپلماسی می دانند و می خواهند با دیپلماسی منفعل، مبحث هسته ای را حل کنند. در حالیکه رهبر نظام اسلامی(مد ظله العالی) که حافظ اسلام و منافع مسلمین است از باب نفی سبیل کفار، اجازه هر گونه اقدامی که به ضرر مسلمین باشد را نمی دهد.
وی این انتخابات را نخستین انتخابات قرن جدید خواند و اضافه کرد: در این دوره برنامه هفتم طراحی می شود و فرد منتخب بیانیه گام دوم را می خواهد اجرایی کرده و با عملکرد خود نگاه مردم را اصلاح و آنان را امیدوار کند، بنابراین حضور و مشارکت بالا و رای هدفمند تعیین کننده روند حرکت انقلاب اسلامی است.

منبع:

1400/03/06
15:19:08
5.0 / 5
1216
تگهای خبر: آمریكا , ارتش , تولید , شورا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
سیاسی بین الملل